Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Blondi i wredna czasem:szydera::trele:

jak wszyscy :szydera: nerwa mamy:hura: @Janeczka1963 nie masz lekko, wydawałoby się ,babcia siedzi w dzień w fotelu i śpi, fajny spokojny dzień, zje i dalej spi, a jest napewno inaczej,a o nocy nie wspomnę, myśląc co rano  zastanę w sypialni u babci,masakra,, jakie atrakcje mnie czekają,ale to praca, jak jest pralka i możliwosc prania i środki czystosci to dzien zleci jak tralalala, 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Janeczka1963 napisał:

To wprawdzie tylko rozmowy w aplikacji WhatsApp, ale są, tego się nikt nie wyprze, bo ja mam też odpowiedzi od nich:dobrze:

No widzisz, Twoja firma reaguje. Moja na przykład ma taki styl pracy, że mnie kompletnie ignoruje. Zawsze jak dzwonię, tak dla poprawy humoru raz na dwa tygodnie, akurat WSZYSCY są "na spotkaniach" i nikt nie może ze mną porozmawiać, a osoba, która odebrała "zajmuje się czymś zupełnie innym", ale "na pewno przekaże" i ktoś "oczywiście oddzwoni". Nie oddzwonili ani razu.

Dla zabawy pisze też do nich maile o niespodziankach i nieprawidłowościach. Zero odzewu. Raz tylko popełnili błąd, bo mieli coś do mnie. Zamiast wklepać mój adres z ręki, jakiś leniuszek firmowy podłączył się do mojej korespondencji, czym potwierdził odebranie wszystkich poprzednich moich maili.

Mnie ignorują. Luz, ale na wyższy poziom paranoi wchodzą w korespondencji z rodziną. Od początku piszą inne imię mojego podopiecznego, niż chłopina nosi. Co miesiąc są prostowani w bardzo uprzejmej korespondencji i ... nic. Wiedzą lepiej. Ostatnio, nie zaprzeczę, po mojej podpowiedzi, rodzina napisała, że rozmawiali z dziadkiem na temat zmiany imienia, ale się nie zgodził. Powiedział, że przeżył z nim ponad 90 lat i się przyzwyczaił. 

Wczoraj przyszedł następny list z mojej firmy. Bez zmian. Twardzi są!

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi z pozoru fajny spokojny dzień, tak leci jeden za drugim, ale prawda jest zupełnie inna, jakby mi ktoś opowiadał to bym w to nie uwierzyła, dzisiaj nie chciała jeść, przeżuwała kawałki i wypluwała, a wczoraj zjadła bez problemów, no ale tu demencja rządzi:lanie:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@foczka63 bo lekarz kazał ją motywować do wstawania, ale od posadzenia w fotelu motywacji i siły jej nie przybędzie;)

Jak można motywować człowieka do wstawania , skoro na nogach nie ustoi ? Opiekunka na plecach ma targać ? Strasznie wk..denerwują mnie takie metody uszczęśliwiania na siłę . Miałam PDP-ną , którą rodzina wymagała , żeby na obiady do stołu w jadalni podwozić . Skubana miała obcykane wizytacje dzieciątek , mało kiedy któreś wpadało bez zapowiedzi i ..." ja nie chcę do jadalni , nakarmisz mnie w łóżku " . Bardzo to mi było na rękę i jeśli niespodziewanie by któreś przybyło to Pusia sama mówiła , że ona nie chciała i pasowało ...guzik mieli wtedy do powiedzenia :haha:Na siłę sadzanie , na siłę wypychanie z domu , żeby między ludźmi bywali a oni nie mają na to ochoty ....paskudna ta starość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się Jak zdawałam relację z wizyty lekarza wczoraj firmie, to napisałam, że lekarz przepisała tabletki przeciwbólowe, zalecił wstawanie z łóżka, tylko zapomniał na recepcie przepisać siłacza który będzie babcię dźwigał w te i nazad;), w firmie się uśmiali:szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jak można motywować człowieka do wstawania , skoro na nogach nie ustoi ? Opiekunka na plecach ma targać ? Strasznie wk..denerwują mnie takie metody uszczęśliwiania na siłę . Miałam PDP-ną , którą rodzina wymagała , żeby na obiady do stołu w jadalni podwozić . Skubana miała obcykane wizytacje dzieciątek , mało kiedy któreś wpadało bez zapowiedzi i ..." ja nie chcę do jadalni , nakarmisz mnie w łóżku " . Bardzo to mi było na rękę i jeśli niespodziewanie by któreś przybyło to Pusia sama mówiła , że ona nie chciała i pasowało ...guzik mieli wtedy do powiedzenia :haha:Na siłę sadzanie , na siłę wypychanie z domu , żeby między ludźmi bywali a oni nie mają na to ochoty ....paskudna ta starość :(

:tak:bo rodzina to następny lekarz ,lepiej wiedząca i zachowują się jakby wszystkie rozumy pozjadali,tępoki jedne, tak jak piszesz ,uszczęśliwiać na siłę i mnie to zawsze wk,,rwę brało, zawsze, :przekleństwa:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@Baśka powtarzająca się Jak zdawałam relację z wizyty lekarza wczoraj firmie, to napisałam, że lekarz przepisała tabletki przeciwbólowe, zalecił wstawanie z łóżka, tylko zapomniał na recepcie przepisać siłacza który będzie babcię dźwigał w te i nazad;), w firmie się uśmiali:szydera:

Bo będą się śmiać, zawsze :tak2: Ty masz być za dzwignię ,Ty masz sobie radzić, a nie się skarżyć, oni nic z tym nie zrobią, będą zwlekać z wszystkim, za dużo mają rodzin i innych problemów, a te siksy młode co tam siedza to w ogóle pojęcia nie mają o pracy opiekunki, płacą Tobie i na tym się konczy,,smutne ale prawdziwe,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Blondi może masz rację, ale jak babcia w poniedziałek zaległa i poinformowałam o tym fakcie firmę, to kategorycznie zabronili mi dźwigania jej, mam tylko w łóżku zrobić toaletę nakarmić i nie dźwigać, :tak2:

Tego się trzymaj:tak2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Teresadd napisał:

Widzę ,że co niektórzy pragną być dopieszczani przez swoje firmy.Fajnie,fajnie .Chyba też zacznę się domagać,bo tylko paski z wypłatą od firmy dostaje i od cały kontakt.

Nie Ty jedna,,ja też tylko kasę widziałam,zero kontaktu ,bo i po co, jak wiedziałam,ze zero pomocy będzie, jak sama sobie nie poradze to nikt inny mi nie pomoże, itd, więc wszystko wzięłam zawsze w swoje łapki i do dzieła walka z niemcami:szydera: cieszy mnie ,że zawsze wygrałam,:hura::oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd Nie wiem, czy to można nazwać dopieszczaniem przez firmę.Cenię sobie kontakt z nimi i to, że mogę liczyć na szybką reakcję z ich strony:dobrze:. W poprzedniej firmie miałam dokładnie tak jak Ty, miałam pracować, nie zadawać pytań, nie zawracać głowy,broń Boże upominać się o podwyżkę>:(.Teraz mam inaczej.:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, beatrix+ napisał:

A jak Wy to robicie,  ze macie zwyczajne paski ze składnikami pensji?

Bo ja tylko do banku przelew ogolny. 

Ja poprosiłam w  firmie od razu o paski i dostaję na meila rozliczenie z każdą wypłatą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Teresadd Nie wiem, czy to można nazwać dopieszczaniem przez firmę.Cenię sobie kontakt z nimi i to, że mogę liczyć na szybką reakcję z ich strony:dobrze:. W poprzedniej firmie miałam dokładnie tak jak Ty, miałam pracować, nie zadawać pytań, nie zawracać głowy,broń Boże upominać się o podwyżkę>:(.Teraz mam inaczej.:tak2:

@Janeczka1963 to Ty teraz masz naprawdę super agencję,,:tak: niech tak też trzymają, ale nie do końca wierzę w nich, bo wiem jak jest, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Blondi napisał:

Ja też .zawsze ,,a czy nie cieszy Ciebie ten przelew? że zapłacili ? jeszcze jak gębucha się cieszy,,:szydera:

Cieszy, cieszy. Tylko jeszcze bardziej by mnie ich sumienność cieszyła. Bo lubią zapomnieć kosztòw podròży przelać, albo premii...

Musowo pilnować trzeba. Zasada ograniczonego zaufania musi być stosowana...;)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie było komu przygotować dla mnie kawuni :haha: Musiałam sama zakasać rękawy i wykonać tę katorżniczą pracę....ale teraz cieszę się smakiem napoju mego ulubionego :oklaski: I nawet nie przeszkadza mi, że 928672014_sobotainnimajawolne.jpg.86514c6eaa9d76adc5d76c50619c3cd7.jpg, bo przed południem wybyję sobie na flohmarkt i odbiję tę niedogodność :szydera: A tymczasem witam was serdecznie :oklaski: I życzę miłego dnia :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...