Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Patrycja781 napisał:

BryDzień pogrzebu PDP się zbliża.Wczoraj syn przytargał ze sobą 2 nastoletnich potomków,i chłopacy pół dnia ogarniali babciny żywopłot wokół domu.Babcia w nagrodę fundnęła wnukom(i nam też)pizzę.Dobra jak cholera,ale zjedzona doś późno i zdychałam całą noc.Ale było warto

W tym smutnym czasie masz super atmosferę w domu i to się liczy, naprawdę fajna rodzina:tak:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obskoczylam sklepy, w Normie super farbę białą kupiłam za 4 euro a nie za 17 czy 13 , acryl i już sprawdziłam,nadaje się, :szydera: akrylowy lakier mat w innym sklepie, z 16 euro przecenili na 10 euro, takie zakupy lubię, co do czego razem te moje ustrojstwa i wymysly kosztują,ale co ja zrobię ,że lubię mieć zapasy jak na wojnę ,,ludzie chomikują żarcie a ja farby i inne pierdoletki,,:tak2::hura:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refleksja na dzień 20.sierpnia...

Tylko żyjący się myli, umarlemu błędy się nie zdarzają. 

Właśnie się dowiedziałam, że pan na diagnostyce nie podbił mi przeglądu. Na szęście mam paragon zapłaty kartą płatniczą. 

Nigdy qurważ nie sprawdzam....

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Moje ulubione kiełbaski... :d Wstyd się przyznać, ale najbardziej smakują mi te z Biedronki xd

Ja mam koło siebie masarnię, jest to prywatna masarnia, ale Frankfurterki tylko wędzone,mają pyszne, a jak je na grill wrzucić to dopiero smakują, dlatego nigdy nawet w Biedronce nie patrzyłam, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kiełbasek najbardziej lubię....zupę dyniową! Ale koniecznie musi być z mlekiem kokosowym i sokiem pomarańczowym , o świeżym imbirze nie wspomnę. 

Idę wrzucić zupę w obiady. 

 

P.s.

Nareszcie dostałam zdjęcie mojego dowodu rejestracyjnego. 

Jest podbity,  tylko ślepcy czytać nie umieją. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Blondi napisał:

Ja mam koło siebie masarnię, jest to prywatna masarnia, ale Frankfurterki tylko wędzone,mają pyszne, a jak je na grill wrzucić to dopiero smakują, dlatego nigdy nawet w Biedronce nie patrzyłam, 

Polecam te z Biedronki, tak przy okazji xd i kresowa kiełbaska, taka grubości typowej krakowskiej, też bardzo smaczna :tak2: Nie będę mówiła ile tej wędliny przeszło przez mój układ przemiany materii bo nasze wegetarianki może by mnie całkiem znielubiły :haha:Dla usprawiedliwienia dodam, że istniej podział w przyrodzie na roślinożerne i mięsożerne gatunki, więc ja należę do mięsożerców choć pewnie drapieżnikiem jeszcze nie jestem bo jem tylko to co upoluję w sklepie :szydera: Sama z chęcią spróbuję frankfurterek z grilla bo w takim wydaniu ich jeszcze nie konsumowałam :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś korzystalam z niemieckiej drukarki w domu i sobie ustawilam ją na polski i od tamtej pory Slodziak nie mógł z niej korzystac bo polski, :szydera: a że ma kilka drukarek to wziął sobie inną, ale dzisiaj kupił tusze nie do tej swojej ale  w domu się okazało, że do mojej, a tam znowu polski:szydera: ale ja kumata trochę , w laptopie nie zmienisz ustawień ale w drukarce tak, od razu mu zmienilam,ma swój niemiecki :hura:cały heppi

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Doszłam do wniosku, że muszę sprawdzić co słychać na forum ponieważ dawno mnie na nim nie było. Jakoś nie miałam weny aby się tutaj pojawiać. Ostatnio wciągnął mnie świat tureckich seriali ale muszę sprawdzić co się dzieje w realnym świecie bo jeszcze trochę to mózg mi się zlasuje i odlecę w jakiś nierealny byt. Szczerze mówiąc nawet nie miałam pojęcia, że jest tylu, a właściwie tyle fanatyczek oglądających tureckie seriale. Na fb jest całe mnóstwo grup, miłośniczek tureckiej filmografii, na których są linki do filmów. A wiadomo, jak się zacznie, to trzeba skończyć. No i właśnie skończyłam oglądanie ' Pani Fazilet i jej córki". Tytułowa Pani Fazilet, demoniczno-z lekka psychopatyczna matka dwóch córek pozostanie ze mną for ever. Uff....Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, iż Turcja ma tak ciekawą, zupełnie inną od hollywoodzkiej, filmografię. Obfitującą w bardzo dobrych, charymatycznych aktorów, piękne aktorki. Do tego dochodzą przepiękne widoki i z lekka orientalna muzyka. Razem, bardzo fajna całość. 

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@Alina 1 no właśnie, a ja Coburg oblecialam i kawiarnie i gapiłam się we wszystkie strony , a nuż Alinę dojrzę ale Aliny niet, bo turków oglądała, a serial wciąga jak narkotyk,,,:szydera:

Co się odwlecze to nie uciecze. Wracam do Coburga i " mojego dziadka" 06.09, i zabawię kolejne trzy miesiące. Czasu aż nad to aby się spotkać. Muszę być na " Nocy Muzeów", która jest 07.09. A z serialami masz rację, katastrofa. Oderwać się trudno.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@Blondi Ty to potrafisz uszczęśliwić mężczyznę:szydera::cmok:

On ma mnie za mądralę wszystko wiedzącą, syneczek informatyk mu nie pomógł numerów przeniesc z telefonu na telefon ,,dopiero ja w akcję weszłam i dałam im kierunek co i jak, głąby niemieckie macie wszystko na YuTubie,,otworzyli oczy i dziękowali,,:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alina 1 napisał:

 Uff....Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, iż Turcja ma tak ciekawą, zupełnie inną od hollywoodzkiej, filmografię. Obfitującą w bardzo dobrych, charymatycznych aktorów, piękne aktorki. Do tego dochodzą przepiękne widoki i z lekka orientalna muzyka. Razem, bardzo fajna całość. 

Choć nie rozumiem zamiłowania do tego typu produkcji, edukację w tym kierunku zakończyłam chyba na "Zapałka na zakręcie" K. Siesickiej chyba , może coś jeszcze łykłam w międzyczasie, acha serię kryminałów z wątkiem miłosnym.., ale cieszę się niezmiernie że Cię widzę :cmok::cmok::cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janeczka1963 napisał:

@Blondi bardzo dobrze, niech wie, że bez Ciebie nie może się obyć:oklaski::d, Jesteś dla niego bezcennym skarbem:cmok:

Nie tak do końca:szydera: tym skarbem jestem , ale mialam teraz w planie jechac na Pl bo ma mój przypał rożne w sobotę i niedzielę rozgrywki i sędziowanie ,więc pomyślalam o wypadzie na Pl , ale ale uprosił abym została,ze on szybko wróci itd, a potem atrakcje dla mnie, :grzmotnąć: no i zostanę,  pojedziemy we wrześniu razem, :oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta nawet nie wiesz jak seriale wciągają, kiedyś leciała ,,Brzydula" ja nie oglądałam odcinków bo nie miałam czasu ,ale jak obejrzałam w laptopie 1 odcinek to po nocach siedzialam i obejrzalam wszystkie do końca, taki przypał serialowy bylam,, teraz nie, teraz dla mnie jak na razie seriale nie interesują ani Tv , czytam w internecie wiadomosci i to mi wystarcza, durniów nie czytam, sprzeczek też, polityka mnie nie interesuje,bo nie mam zamiaru się stresować, celebrytki i co wyczyniają też mnie nie interesują, same durnoty z bogatego świata, no to popisałam:cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

Co wy wiecie o serialach...

 

Ranczo to jest serial best ofde best! :szydera:

Wiemy wiemy bo wczesniej na dopie w domu siedzieliśmy i mieliśmy przed oczami TV ,,,:szydera: i gdzie się nie poszlo to albo ,,Klan" albo ,,Ranczo" albo inny serial ciągnący się jak muchy w smole,,

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, NNNdanuta napisał:

Choć nie rozumiem zamiłowania do tego typu produkcji, edukację w tym kierunku zakończyłam chyba na "Zapałka na zakręcie" K. Siesickiej chyba , może coś jeszcze łykłam w międzyczasie, acha serię kryminałów z wątkiem miłosnym.., ale cieszę się niezmiernie że Cię widzę :cmok::cmok::cmok:

Ja też się cieszę, że Cię widzę, a zrozumienia dla mojej wariacji nie oczekuję:d. Jestem ostatnio zakręcona na punkcie Turcji i wszystkiego co się z nią wiąże. Latam na wakacje, zwiedzma ile się da, czytam ksiązki, przewodniki. A zatem oglądanie tureckich filmów jest jakby częścią większej układanki. Dzięki tym filmom nauczyłam się sporo tureckich słówek i zaczynam się zastanawiać czy nie rozpocząć nauki tureckiego. A po co? Chciałabym pojechać na wschód Turcji, a tam bez znajomości rodzimego języka mieszkańców może być ciężko. Szkoda, że nie jestem młodsza, ale i tak się cieszę, że mimo wszystko mając tyle lat ile mam mogę realizować swoje fantazje i zwiedzać, zwiedzać ile się da. W grudniu lecę ponownie do Turcji. Jedni jeżdżą  ciągle nad polskie morze, a ja do Turcji.:d A to mój hotel.

14684555 (1).jpg

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alina 1 napisał:

Ja też się cieszę, że Cię widzę, a zrozumienia dla mojej wariacji nie oczekuję:d. Jestem ostatnio zakręcona na punkcie Turcji i wszystkiego co się z nią wiąże. Latam na wakacje, zwiedzma ile się da, czytam ksiązki, przewodniki. A zatem oglądanie tureckich filmów jest jakby częścią większej układanki. Dzięki tym filmom nauczyłam się sporo tureckich słówek i zaczynam się zastanawiać czy nie rozpocząć nauki tureckiego. A po co? Chciałabym pojechać na wschód Turcji, a tam bez znajomości rodzimego języka mieszkańców może być ciężko. Szkoda, że nie jestem młodsza, ale i tak się cieszę, że mimo wszystko mając tyle lat ile mam mogę realizować swoje fantazje i zwiedzać, zwiedzać ile się da. W grudniu lecę ponownie do Turcji. Jedni jeżdżą  ciągle nad polskie morze, a ja do Turcji.:d A to mój hotel.

14684555 (1).jpg

O to się cieszę :oklaski: Baw się dobrze :dobrze::dobrze::dobrze:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alina 1 napisał:

Ja też się cieszę, że Cię widzę, a zrozumienia dla mojej wariacji nie oczekuję:d. Jestem ostatnio zakręcona na punkcie Turcji i wszystkiego co się z nią wiąże. Latam na wakacje, zwiedzma ile się da, czytam ksiązki, przewodniki. A zatem oglądanie tureckich filmów jest jakby częścią większej układanki. Dzięki tym filmom nauczyłam się sporo tureckich słówek i zaczynam się zastanawiać czy nie rozpocząć nauki tureckiego. A po co? Chciałabym pojechać na wschód Turcji, a tam bez znajomości rodzimego języka mieszkańców może być ciężko. Szkoda, że nie jestem młodsza, ale i tak się cieszę, że mimo wszystko mając tyle lat ile mam mogę realizować swoje fantazje i zwiedzać, zwiedzać ile się da. W grudniu lecę ponownie do Turcji. Jedni jeżdżą  ciągle nad polskie morze, a ja do Turcji.:d A to mój hotel.

14684555 (1).jpg

Cudownie -ślicznie :cmok::tak::szydera: tak trzymaj:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...