Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :oklaski: Wypadało się wczoraj, ochłodziło, temperatura oscylować będzie w okolicach 20-tu stopni...ale tylko do jutra :haha: W niedzielę upał, a od przyszłego tygodnia przyjemne 20-cia i ciut :oklaski: I co z tego? :haha: W poniedziałek udaję się na zachód po ojraski i będę zarabiać je w pocie czoła...dosłownie  :haha: Nic to...prognozy są łaskawe i może tego potu za dużo nie będzie? :haha: Na razie cieszę się domowymi pieleszami, upierdliwymi chwastami, zaworkowanymi kamieniami i stertą kory do zagospodarowania, oraz perspektywą najazdu gości :haha: No  to kończę wypocinki poranne :haha:Skoro znak życia dałam, to teraz się przywitam... 218020001_dziedobrypitekmysz.jpg.5c46cfbbd8fbfd373d3f61c93a218b4b.jpg  , czyli wszystkim razem i każdemu z osobna :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie w przyjemnym chłodku. :)

Zarówno jak byłam na urlopie za granicą, jak i ostatnio w sklepie okazało się że durnieję. Kiedy pierwsze raz przyjechałam do pracy do Niemiec z córkami pdp porozumiewałam się po angielsku bo ten język znałam dobrze a niemieckiego się uczyłam. I co ? I nic. Jak teraz usiłuję coś powiedzieć do kogoś po angielsku to wychodzi mi niemiecki :) Rozumiem ale mówić już nie potrafię...

Nie jesteś sama z tym problemem :haha: Mam to samo z angielskim, ale nawet zamiast ruskiego używam niemiecki :haha:Dobrze, że jeszcze mowa ojczysta pozostała nieskażona :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .....

Jeszcze fajnie , chłodno , więc napawać będę się tym chłodkiem ...ile się da ...znaczy się jeszcze z godzinkę . Dziś wchodzę w ostre zakręty ...robota będzie mnie lubić ...ja jej niekoniecznie . Co tam , aby do niedzieli a w niedzielę wieczorkiem zmienniczka zawita . W poniedziałek do domciu mojego kochanego , najmilszego pod słońcem ....na kilka dni . W sobotę ( następną ) na mój zasłużony ciężką pracą i wyrzeczeniami urlop . Przez całe  trzy tygodnie jak dostanę w doopę to odechce mi się takich urlopów na lata . Trudno , tak zaplanowałam sobie wcześniej , obiecałam i trzeba będzie wykonać ...nie ma to tamto  :haha:

Miłego , umiarkowanie ciepłego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :d

Witam się chłodno z mojej mieściny, piekło i szatany przeżyłam O.o. Dzisiaj boskie 19 gradusów w tej chwili, jutro ma być ciut więcej, a w niedzielę niespodzianka... 34:haha: tadam... cholera, urodziłam się w tym moim kurwidołku, a umrę w Kuwejcie, bez ruszania się z chałupy :szydera:. Może jakoś przeżyjemy, dobrze, że."plaże "w pobliżu dostępne i woda do kąpieli jest ku uciesze famili, a w szczególności wnuka mego ulubionego. A tak na marginesie dowiedziałam się ostatnio od Mikiego dlaczego bobry budują tamy... ano po to, żeby im się dzieci nie potopiły :szydera:

Chłodnego dnia Wam życzę, a serca gorącego :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie jesteś sama z tym problemem :haha: Mam to samo z angielskim, ale nawet zamiast ruskiego używam niemiecki :haha:Dobrze, że jeszcze mowa ojczysta pozostała nieskażona :szydera:

Z francuskim tak samo ....jak się go nie używa , nie praktykuje to staje  się martwy...niestety  :haha:Łacina kuchenna na plus ...jej zapomnieć nie można :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłam byłam "sernik" :oklaski: No...a co? Ciasto kombinowane z jogurtu, śmietany, mleka kokosowego i twarogu uczyniłam :haha:Teraz ganache się chłodzi i przyozdobi "serniczek" grubą warstwą czekoladowej słodkości :oklaski: Jakby ktoś chętny się znalazł na spróbowanie, to zapraszam na mój grajdołek :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Maria Jolanta napisał:

 Jak teraz usiłuję coś powiedzieć do kogoś po angielsku to wychodzi mi niemiecki :) Rozumiem ale mówić już nie potrafię...:)

Jeżu malusieńki, u mnie to samo. Kiedyś angielski był mi bliższy, teraz z automatu zdania układają mi się po niemiecku. Ty i tak masz szczęście, że rozumiesz, bo ja nie bardzo... to znaczy, nie tak, rozkminiam co kto do mnie powiedział, po 15 minutach mam to już prawie ogarnięte, a ten ktoś pier... już o czymś innym >:(:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Afryka napisał:

Jeżu malusieńki, u mnie to samo. Kiedyś angielski był mi bliższy, teraz z automatu zdania układają mi się po niemiecku. Ty i tak masz szczęście, że rozumiesz, bo ja nie bardzo... to znaczy, nie tak, rozkminiam co kto do mnie powiedział, po 15 minutach mam to już prawie ogarnięte, a ten ktoś pier... już o czymś innym >:(:szydera:

:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Afryka napisał:

Jeżu malusieńki, u mnie to samo. Kiedyś angielski był mi bliższy, teraz z automatu zdania układają mi się po niemiecku. Ty i tak masz szczęście, że rozumiesz, bo ja nie bardzo... to znaczy, nie tak, rozkminiam co kto do mnie powiedział, po 15 minutach mam to już prawie ogarnięte, a ten ktoś pier... już o czymś innym >:(:szydera:

Przynajmniej nie nudzisz się z takim rozmówcą , bo zanim rozkminisz następny temat  to będzie  czas powiedzieć " dobranoc " ....a to już bułka z masłem xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy kobitki... :papieros:  Wiecie iloma językami władał dobrze jeden z najbardziej znanych polskich podróżników, pilot w bitwie o Anglię Tony Halik? Żadnym! Mówił w kilku na raz i coś mu tam wychodziło. Najważniejsze, że umiał wzbudzić w rozmówcy chęć zrozumienia go. I o to chodzi.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Witaski:)Jeszcze fajno,jeszcze chłodno....

Wyspałam się średnio na jeża:( Sny mam takie fabularne ,że tylko siadać i scenariusze pisać,ha ha ha 

Zmęczona już jestem byciem tu:( Zmienniczki wciąż nie mam i lekki wqrw zaczyna się we mnie budzić....Kulka w nieświadomości chyba bo nic nie gada,a ja przezornie się nie wychylam.

Witaj foczka63, nie udzielam się na forum aktywnie, ale czytam codziennie nałogowo. Może mogłabym pomóc Ci w kwestii zmienniczki, ale potrzebowałabym więcej informacji dot. terminu, warunków itp. A tak na marginesie, to chyba jesteśmy krajankami. 

A teraz witam wszystkich Forumowiczów i spokojnego, udanego dnia życzę. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udanego dnia wszystkim, bierzmy byka za rogiepisode 16 GIF

W sprawie języków I have the same.-.-

Anegdota: turysta skądś tam pyta napotkanego przechodnia w Pcimiu Dolnym:) ( napiszę fonetycznie bom też z...Pcimiaxd)

- do you speake englisch?

- ??

- sprechen Sie deutsch?

-??

- parle wu franse?

-??

- perlare italiano?

-??

Turysta odchodzi zawiedziony a Pcimiak do siebie: phi, tyle języków zna a dogadać się ze mną nie potrafi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Mam podobnie z rosyjskim,wtrącam niemieckie słówka,z ukraińskim podobnie,ha ha ha A  z rosyjskiego choć mówiłam płynnie zapomniałam b.dużo:( Nieużywany zanika:(

@foczka63 Ale i tak jest lepiej dla kogoś, kto w ogóle język poznał bo bardzo szybko mózg odtwarza, obcujac z językiem szybko wskakujemy na właściwe tory. Najlepiej jest, jeśli bazą są zasady, słówka, gramatyka przyswojona jednak w ławach szkolnych. Można nauczyć się ze słuchu powtarzając frazy ale to już nie to. To papugowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista Lat temu dzieści kilka na urlopie wych.tłumaczenia z ruska robiłam jako dorabianie a  dziś niektóre zwroty zupełnie mi z głowy wyleciały:(Ale w zamian łapię ukraiński chyba szybciej niż łapałam niemiecki:)

Moja córka jak pracowała w Irlandii z Białorusinkami, to gadała ,po białorusku:)A po angielsku ledwo co:)Dopiero jak zmieniła pracę i wśród Irlandczyków była to jej angielski "wrócił":)

Ja mam przypadłośc taką,że wtrącam będąc w domu, w polski i w ukraiński też niemeickie słowa:)

Alewsumie to dobrze,bo tzn.że główka wciąż fit:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...