Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Magdzie napisał:

Dzień Dobry kochanie :d

Nie smutaj się, czasem tak jest, że coś nie wyjdzie, ale trzeba próbować, następnym razem staniesz na wysokości zadania :oklaski:Miłego dnia i pozytywnych myśli, a później...., a później to..... do roboty)) 

W pracy - problemy,

W domu - problemy

I jeszcze wieczorem na "fuchę" człowiek pójdzie

i co? - też problemy

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darekr napisał:

W pracy - problemy,

W domu - problemy

I jeszcze wieczorem na "fuchę" człowiek pójdzie

i co? - też problemy

Nie dołuj się , każdy ma jakieś większe lub mniejsze problemy . Myśl pozytywnie . Pomyśl sobie jak nam , na wyjazdach , nawet te małe domowe problemy wrastają  do rangi ogromnych . Uśmiechnij się i świat stanie się piękniejszy . Będzie dobrze , dasz radę :cmok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomas1965 napisał:

Pierwszy raz słyszę o viagrze dla rozluźnienia... 

Ale co ja tam wiem? Nowy jestem.

Dla rozluźnienia tematu Dareczku .:szydera:

Noo...już żartujesz ...znaczy , że lepiej :dobrze:

Pomyłeczka ...źle spojrzałam , myślałam , że Darkowi odpisuję :szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Urlop zbliża się wielkimi krokami, a że po drodze do domu chcemy zahaczyć o Pragę, mam w związku z tym pytanie do bardziej zorientowanego koleżeństwa. Orientuje się ktoś, gdzie można wymienić euro na korony? Czy w Czechach kantory są na każdym kroku tak jak u nas, czy może być z tym problem? Wiem, że w Pradze lepiej kantorów unikać, ale nie wiem, jak jest na granicy czy też np. w Pilźnie? Brałam pod uwagę zjechanie z autostrady, ale nie wiem, czy to w ogóle ma sens.

 

Życzę spokojnego popołudnia :)!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomas1965 napisał:

@salazar Prosta zasada. Im dalej od granicy tym korzystniej. Najlepiej w jakimś miasteczku w połowie drogi od granicy do Pragi, bo w samej Pradze też różnie bywa.

Ok, dzięki :).

Czyli mogę założyć, że nasycenie kantorami jest w Czechach podobne jak w Polsce, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar wymieniałam euro w kantorze w Pradze, bez problemu.

Ważna zasada - zapytaj  ile dokładnie dostaniesz.

Ja potrzebowałam na już wymienić 20€. Jak usłyszał, ze taka mała kwota, to mi taką sumę powiedział, że go wyśmiałam.

W innym kantorze według tabeli kursów wypłacił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Basiaim napisał:

@salazar wymieniałam euro w kantorze w Pradze, bez problemu.

Ważna zasada - zapytaj  ile dokładnie dostaniesz.

Ja potrzebowałam na już wymienić 20€. Jak usłyszał, ze taka mała kwota, to mi taką sumę powiedział, że go wyśmiałam.

W innym kantorze według tabeli kursów wypłacił.

Basiu, byłaś w Pradze w zeszłym roku, czy mi się cos pomyliło?

Przejrzałam dwa blogi i w obydwu (polski i niemiecki) autorzy piszą, żeby lepiej nie wymieniać kasy w Pradze, dlatego wymyśliłam sobie, żeby zatrzymać się gdzies po drodze..

Dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar , dwa lata temu.

 

Ja jechałam z Polski i miałam korony ze sobą, a z tą wymianą euro to był nagły wypadek- skończyła się gotówka i nie miałyśmy drobnych typu na WC.

Może przestrzegają przed wymianą z tych powodów, o których wspomniałam.

Weszłam do kantoru, spojrzałam na kurs i potwierdzam dla pewności.

Na co on pyta- ile wymieniam.

Odpowiadam, że 20€.

W takim wypadku kwota dużo niższa. Myślałam,że się przesłyszałam, ale potwierdził to.

Kilka przecznic dalej, też przy rynku już było inaczej- kurs jak dla wszystkich i ok.

 

Wiesz, ja wymieniałam małą kwotę, więc mi to było obojętne, ale przy wyższej faktycznie może być odczuwalna różnica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas1965 napisał:

Pierwszy raz słyszę o viagrze dla rozluźnienia... 

Ale co ja tam wiem? Nowy jestem.

Może Barbara myślała o Pavulonie?:)Ten to dopiero rozluźnia,ha ha ha 

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, foczka63 napisał:

Przecież wiem,ale naprawde, jak będę w sklepie i będzie to fotkę machnę.To co leży za szybą ,ma więcej niż jeden dzień a nawet tydzień:(

Zawsze miałam dostawy wołowiny  w czwartki razem z papierem ze do soboty mogę sprzedawac, a potem do utylizacji. 

Tak ze nie wiem co praktykują w Twoim sklepie. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...