Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Basiaim napisał:

@beatrix+ jak robisz te placuszki z owocami?

Apetycznie wyglądają 

Zwyczajne biszkoptowe ciasto. Zrobiłam z 3 jaj  bo tylko dla dziadka. A jak Masz więcej gąb,  to skolko ugodno. Zaczęłam od ubicia piany,  potem dodajesz pudru, albo zwykłego cukru, żółtka,  a na końcu trochę mąki-ze 3 łyżki .No i pokrojone owoce. Wylewane na rozgrzaną oliwę. Pyszniutkie, pachnące...posypiesz trochę pudrem., rewelka!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z życia wzięte ...kto ma ochotę niech przeczyta a kto nie niech ominie , wrzuci do kosza , przydepcze nogą ....

Dawno temu w mojej firmie wybierano członków , przewodniczących i im podobnych do Związków Zawodowych . No i było wypieranie przedstawiciela . Wybraliśmy fajną , energiczną dziewczynę , która nie pozwoliła wejść sobie na głowę nikomu ....przede wszystkim chodziło o dyrekcję itp. Była bardzo wrażliwa , pomocna dla pracowników , dużo potrafiła zdziałać ...i ...Minęło kilka tygodni , zaczęło się ...tym , którym przeciwstawiła się zaczęli za plecami obrabiać , krytykować . Jedną z krytykujących była moja szefowa mojego działu . Zebrała się grupka i dawaj ...na Bogusię . Miejscem pogaduch (?)n był " nasz pokój " . Wespół z koleżankami z mojego i któregoś tam działu broniłyśmy koleżankę przewodniczącą . Wk..zdenerwowana na maksa w końcu walnęłam : do jasnej cholery byliście na tych wyborach i każde z was podnosiło grzecznie rękę na " TAK ! " i ty ( zwróciłam się do szefowej ) też , mało co a klaskałaś z radości a teraz dziewczyna jest już beee ?! Wtedy widocznie też już była dla was bee, ale po biurze  poszła plotka , że B. jest protegowaną dyrekcji ...szczególnie naczelnego . To co ...strach was obleciał , żeby dyrekcji nie podpaść , czy jaki sosna ( ujęłam wtedy dokładne określenie ) ?....Wszyscy ( 3 panie / 2 panów ) zamilkli , tylko moja szefowa nieśmiało , po cichutku się odezwała ...." alee..ale ja to tak tylko rękę lekko podniosłam i ...nawet za plecami M. ja trzymałam :smutek:" ...No tak , tylko ten dureń co zliczał ręce hoch widocznie tego pół głosa przez pomyłkę policzył ......Tak jest i w innych miejscach , czy to real , czy świat wirtualny . Podnosimy ręce :dobrze:, klaszczemy :oklaski:, że tak , że popieramy , żeee...a dołóż jej /im jeszcze , będzie co poczytać i z czego się pośmiać  :szydera:. Później płaczemy , piszemy / mówimy " o jeżu malusieńki co to się porobiło ...po co te kłótnie ...swary ..zwady .

Czysta hipokryzja i nic więcej na temat .

Więcej bardziej dosadnie nie można było???Basia niepowtarzajacaca sie doch to czysta hipokryzja!!!!cóż boli panny zwlaszcza stare ze taki kąsek ucieka .co niektórym się w glowkach powalilo ze to świat wirtualny a tu taki dramat nugatka i paolo no zo was???niema komu tyłka obrabiac i tak dalej nadzieje miały i się zlamaly ojej jej teraz hura burra byle dopiec byle znikłkto ma czyste sumienie będzie spokojnie oczekiwał sprawozdania chocby ze ślubua kto zawistny lub zazdrosny będzie zawsze mial dużo na ten temat do powiedzenia i tego nie unikniemy .ja oczekuje wiadomości

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosno jak na bazarze.....ptaki spac nie daja :czytaj:

dzienboberek wszystkim w sobotni ranek..ja po kawie i:papieros:

sobie poczytawszy comedy-wildlife-4-4fc54d5ea93778.thumb.jpg.11b731635aa02e274f91313e6f4fdfdb.jpgpilnie i uwaznie doszlam do wniosku...MILEGO DNIA :cmok:

wlasnie pozarlam sniadaniemiejskie1-5107f21250524d58f6d6fb.jpg.b46823f33afaaf364a056c7f7d8d1653.jpgciezko bylo ale dalam rade :szydera:

czyli oby tylko lepiej nam sie ukladalo 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się kawusi kce z rana,  cholera...spróbujemy nałóg w Polsce rzucić..;)

Wczoraj za oknem sianokosy były,  po południu ktoś wykosił trawnik,  zatem pachnie cudnie! Ptaszki ćwiergolą o glupotkach,  słonko prześwituje- piękny dzień się zapowiada!

Serwetusie dokończę;)

Buziole dla wsiech!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przebazowałam się wczoraj, a tu po 4-tej obudziło mnie kocie miałczenie :smutek:Dosłownie wyrywało mnie ze snu bo pierwszą moją myślą było: - skąd tu koty ?!?!?! Zupełnie nie widziałam gdzie jestem... O.o Później zaczął się koci rumor i nie dało się wrócić do drzemki... żadnego szacunku dla gościa w tym domu xd Po dwóch dużych i czarnych dalej nie jestem obudzona.. Dobrze, że odespać mogę w każdej chwili. Jak bym nie musiała sama z tym być to bym w ramach zemsty nie wyczyściła im kuwety :haha:

Nadrabiałam zaległości i powiem tak: - nie mam papierów na osądzanie czy ocenianie. Żaden ze mnie sędzia, czy adwokat, nie jestem też nauczycielem... Cała moje ocena to odsunięcie się od osoby, co do której mam wątpliwości i odsunięcie się od tematów, które mi nie pasują... Wyjątek stanowią samozwańczy awanturnicy bo mam prawo (!!!) działać w obronie. To na tyle, choć mam w tym temacie dużo więcej do powiedzenia, może się kiedyś złoży i chlapnę językiem w tej sprawie O.o

Na razie życzę miłego dnia jako i ja mam zamiar takowy mieć, ale wpierw porozstawiam koty po kątach :szydera: Buziaki :cmok:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Moni.r napisał:

Więcej bardziej dosadnie nie można było???Basia niepowtarzajacaca sie doch to czysta hipokryzja!!!!cóż boli panny zwlaszcza stare ze taki kąsek ucieka .co niektórym się w glowkach powalilo ze to świat wirtualny a tu taki dramat nugatka i paolo no zo was???niema komu tyłka obrabiac i tak dalej nadzieje miały i się zlamaly ojej jej teraz hura burra byle dopiec byle znikłkto ma czyste sumienie będzie spokojnie oczekiwał sprawozdania chocby ze ślubua kto zawistny lub zazdrosny będzie zawsze mial dużo na ten temat do powiedzenia i tego nie unikniemy .ja oczekuje wiadomości

@Moni.r ja też oczekuję sprawozdania i życzę Młodej Parze wszystkiego najlepszego. 

A Ciebie serdecznie pozdrawiam  :cmok:

Wszystkim życzę pięknej i słonecznej soboty, pozytywnych myśli, serdecznosci i życzliwości.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Pospałam trochę dłużej . Wczoraj Jadzia oglądała " taniec z gwiazdami " i nie miałam sumienia raz w tygodniu jej tego zabronić . Pytała mnie co parę minut ( podczas reklam ...oczywiście ) ,czy nie chcę iść już spać to ona by tv wyłączyła . Trochę padnięta byłam , ale wciągnęły mnie polskie , plotuśne gazety , które przedwczoraj kupiła mi Hela w polskim sklepiku... w związku z tym tym razem  byłam łaskawa pani ...łapówkę dostałam :szydera: Jadziuśka chrapie jak smok ...kawa w ekspresie przygotowana a ja sobie siorbię mojego , sypanego szatana . Po porannym  oporządzeniu Jadzi mam dzisiaj wolne ...udaję się w miasto . Może nawet pójdę sobie stroną , gdzie jest Fxxxxstr.i z tęsknotą luknę na doktorowy pałac ?:szydera: Nieeee...nie będzie tęsknoty za pałacem ...coraz bardziej podoba mi się zagracony burdelik Jadzi :d

Miłej , słonecznej soboty .....takiej jak u mnie :cmok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem :oklaski: Z duuuużym poślizgiem, ale melduję się jak co dzień :szydera: Nic ciekawego nie mam do napisania poza tym, że obraziłąm się na budzik i pospałam nieco dłużej :haha: Ciężką robotę miałam, żeby zaplanować wolny weekend, ale udało się :oklaski:Tak więc w dobrym humorze witam was 1415521645_dziedobrysobotasiemanko.jpg.7d6c64dd6f72f49f850ef36b978e268d.jpg życzę każdemu z osobna i wszystkim razem :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

obraziłąm się na budzik

Mój się na mnie obraził:)Sama się o szóstej obudziłam uj wie po co?:(

Pogoda taka se ,niby słonko a pizga:(

Czuję się średnio na jeża,niby lepiej ,ale letko spiczniała:( 

Sobota imieniny kota i zero do robota:)Tak lubię:)

Spokojności:)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moni.r witaj słonko :cmok:

Moni ...nic mi się już nie chce . Czasem jest mi przykro , ale staram się nie przejmować , bo tak zawsze było . Komuś pasowałam , nie przeszkadzało mu moje bazgranie ...innemu pasowałam tylko wtedy , kiedy robiłam sobie jaja , żartowałam , ale jak napisałam coś normalnie , co czuję , jak coś odbieram ...oj ...wtedy już Baśka była beee , bo przecież Baśka powinna tylko popitalać za forumowego błazna ....Moni , nie dogodzimy każdemu w forumowym , czy realnym świecie ...takie życie . Przykro czasem , że ktoś , kto mnie nie zna , nigdy w życiu ze mną nie rozmawiał , nie wie co ja czuję , że pod maską błazna kryje się człowiek ( no ! ) , który ma serce , uczucia i czasem ( czyt. często ) ucieka w wirtualny świat , żeby nie myśleć o tym co boli i nigdy nie przestanie boleć .....Nie chcę ruszać tych o których na pisałaś w poście , bo znów posypią się gromy , steki obraźliwych epitetów ....wiem , że ten ÓW  da sobie z tym radę , ale Nugatka to bardzo wrażliwa dziewczyna i będzie jej z tym  ciężko .Zastanawiam się ciągle i nie mogę do tego dojść nad jednym : no kto jak kto , ale Nugatka nikomu nic złego nie zrobiła i dlaczego ona musi rykoszetem obrywać ? Nawet za to , że pod jednym dachem z  XXX i jedno Wi-Fi mają . Co tam ...nie moja bajka . Wiem Moni jedno , że w życiu nie chciałabym mieć forumowego faceta z którym bym mieszkała , bo jak ...kuźwa z jednego Wi-Fi ( innych urządzeń ) pisać i wylatywać za to z Forum ? Iiiiii....wolę już być sama . I teraz popatrz ...niejaki Zajchajdaczny ( nie wiem jak to się pisze ) wataszka ukraiński babę za lulkę ( papierosa ) sprzedał a ja ...ja chłopa za Forum gotowa bym była sprzedać . Chłopa , którego nie posiadam ...zresztą :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo w tę piękną, słoneczną sobotę :)!

Po wczorajszej pracy w ogrodzie jestem trochę podrapana (jeżyny i maliny najbardziej czepiające się przedramion), ale i zadowolona. Bliski i czasem bolesny kontakt z naturą może sprawić przyjemność, co jest dość nowym spostrzeżeniem, bo generalnie w ziemi grzebać się nie lubię ;).

Życzę spokojnego i ciepłego dnia :)!

 

A to zaczarowany ogród pani Ślicznej:

 

 

 

IMG_20190524_144904_HDR-780x1040.jpg

IMG_20190524_144821_HDR-780x1040.jpg

IMG_20190524_145024_HDR-780x1040.jpg

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...