Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby wyciągnąć pdp na spacer często posiłkuje się wybiegami, fotelami, humorem.

Wymawiala się, że kein lust, bin ich muede, alt. Ja do niej: to zostajemy? czekamy na śmierć? Lepiej chodźmy to jak przyjdzie ta śmierć nie będzie nas w domu:szydera: autentycznie ze śmiechu sie popłakała, dlugo jeszcze przywoływala ten żart.

U nas to znane, u nich może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krista napisał:

Żeby wyciągnąć pdp na spacer często posiłkuje się wybiegami, fotelami, humorem.

Wymawiala się, że kein lust, bin ich muede, alt. Ja do niej: to zostajemy? czekamy na śmierć? Lepiej chodźmy to jak przyjdzie ta śmierć nie będzie nas w domu:szydera: autentycznie ze śmiechu sie popłakała, dlugo jeszcze przywoływala ten żart.

U nas to znane, u nich może nie.

Moja babcia jak narzeka, że tu ją boli....tam ją strzyka to zadaję jej to samo pytanie...ile masz lat ??? I też się śmieje.  :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krista napisał:

Żeby wyciągnąć pdp na spacer często posiłkuje się wybiegami, fotelami, humorem.

Wymawiala się, że kein lust, bin ich muede, alt. Ja do niej: to zostajemy? czekamy na śmierć? Lepiej chodźmy to jak przyjdzie ta śmierć nie będzie nas w domu:szydera: autentycznie ze śmiechu sie popłakała, dlugo jeszcze przywoływala ten żart.

U nas to znane, u nich może nie.

"Żyli sobie dziad i baba" nie znam autora, bardzo stary przekaz ustny. Mnie tą rymowaną opowieść snuł dziadek, któremu ową też jego dziadek opowiadał. Miłe wspomnienia. :dobrze:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

"Żyli sobie dziad i baba" nie znam autora, bardzo stary przekaz ustny. Mnie tą rymowaną opowieść snuł dziadek, któremu ową też jego dziadek opowiadał. Miłe wspomnienia. :dobrze:

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/dziad-i-baba.html

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, beatrix+ napisał:

A ja kupiłam drabinkę zgrabną na 2 schodki,  o !  No może mało atrakcyjnie się wygląda,  ale nośność akuratna dla mię  A że teraz doopa ciągnie do doła,  to mus mieć cuś porządnego do wieszania firanek,  czy mycia okien. Zresztą ja nawet nie sięgam do górnych szafek..A wiadomo,  że oni nawet sól mają cholera lepsiejszą..

 

nie mow,ze z drabinka bedziesz chodzila do sklepu np.po sol ,bo ta to chyba nisko stoi?:)

Edytowane przez alina0610
  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni majowy ...   i tak kurna od bladego świtu, chmury wiszą nisko, nic ino się dopakować i spiergalać z spod tej deszczownicy :haha:. Zmienniczka dojechała, lustrujemy się nawzajem, zadeklarowała pobyt do terminu, który mnie pasuje i na razie tyle w temacie. 

Słońca, słońca, słoneczka... Wy moje Słonka... Życzliwa. :haha::całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alina0610 napisał:

 

 

nie mow,ze z drabinka bedziesz chodzila do sklepu np.po sol ,bo ta to chyba nisko stoi?:)

xdxd  A kto mi zabroni?? Hę??xd

Przespałam cały dzień z małymi przerwami na łobiadek,  masażystę,  aptekarza. Nawet dziadek non stop śpi. Pewnie odsypia nockę. ;)

Leje i leje...chyba kawy zrobię. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni majowy ...   i tak kurna od bladego świtu, chmury wiszą nisko, nic ino się dopakować i spiergalać z spod tej deszczownicy :haha:. Zmienniczka dojechała, lustrujemy się nawzajem, zadeklarowała pobyt do terminu, który mnie pasuje i na razie tyle w temacie. 

Słońca, słońca, słoneczka... Wy moje Słonka... Życzliwa. :haha::całus:

1272649213_podr.jpg.dc70f6eba446291be8d686f71fb2a0f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, beatrix+ napisał:

xdxd  A kto mi zabroni?? Hę??xd

Przespałam cały dzień z małymi przerwami na łobiadek,  masażystę,  aptekarza. Nawet dziadek non stop śpi. Pewnie odsypia nockę. ;)

Leje i leje...chyba kawy zrobię. 

Dbaj o siebie , noś się ciepło . Przeziębiony pęcherz to nie przelewki . Też tak kiedyś miałam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pięćdziesiątka mi została. Szkoda że dłużej to trwa niż wypicie kielonka.

Czekam na poprawę pogody. Połaziłam trochę w niedzielę po górach i nawet zdążyłam wrócić przed deszczem. Co prawda miejscami brodziłam w błocie albo przeskakiwałam strumyczki, niektóre płynące sobie po ścieżkach. Jestem tak wysoko że nawet normalnej mgły nie ma, tylko chmury się opuszczają coraz niżej, najpierw zasnuwając wszystko co powyżej, łącznie z wierzchołkami drzew, potem schodzą niżej, czasem aż do naszej dolinki. Dziadek się ze mnie śmieje że krótkie spodenki to sobie pewnie założę dopiero jak pojadę do domu bo tutaj to zima, zima, zima i potem szybko wiosna, lato jesień i znów zima. Ogrzewanie chodzi przez 3/4 roku.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LACH napisał:

"Żyli sobie dziad i baba" nie znam autora, bardzo stary przekaz ustny. Mnie tą rymowaną opowieść snuł dziadek, któremu ową też jego dziadek opowiadał. Miłe wspomnienia. :dobrze:

@LACH ożesz ty orzeszku, co to ma być? Jakaś sugestia bardzo zawoalowana?:smutek::szydera:

Kto w mojej powiastce dziad a kto baba? Kto starszy, kto młodszy a kto bardziej spolegliwy?:haha:

Dobrze, że szyfrowanie żartów przychodzi mi bez trudu:gra:

a wierszyk nie znany mi dotychczas, a może tak, tylko pamięć już dziurawa i jak dla mnie przesympatyczny, ocieplajacy starość i śmierć:dobrze::d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta Zazdroszczę i nie zazdroszczę. 50-tki nie zazdroszczę, łazenia po górach bardzo, egal w jakiej pogodzie, odosobnienia nie zazdroszczę, krajobrazów zazdroszczę mega,że 3/4roku zima nie zazdroszczę. Kurde bilans mi wyszedł 3 do 2 na niekorzyść a chciałam napisać, że zazdroszczę i pogubiłam się, dobra-podsumujmy: zazdroszczę łazenia po górach.Kończę coby zaoszczędzić, wiesz czego;):haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krista napisał:

@Maria Jolanta Zazdroszczę i nie zazdroszczę. 50-tki nie zazdroszczę, łazenia po górach bardzo, egal w jakiej pogodzie, odosobnienia nie zazdroszczę, krajobrazów zazdroszczę mega,że 3/4roku zima nie zazdroszczę. Kurde bilans mi wyszedł 3 do 2 na niekorzyść a chciałam napisać, że zazdroszczę i pogubiłam się, dobra-podsumujmy: zazdroszczę łazenia po górach.Kończę coby zaoszczędzić, wiesz czego;):haha:

Daj nam znać jak ktoś zrozumie Twój  wpis...

Ja tez zazdroszczę, że Ty niezazdrością zazdrościsz ale nie zazdroszczę, że zazdrościsz niezazdrością.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krista napisał:

@Maria Jolanta Zazdroszczę i nie zazdroszczę. 50-tki nie zazdroszczę, łazenia po górach bardzo, egal w jakiej pogodzie, odosobnienia nie zazdroszczę, krajobrazów zazdroszczę mega,że 3/4roku zima nie zazdroszczę. Kurde bilans mi wyszedł 3 do 2 na niekorzyść a chciałam napisać, że zazdroszczę i pogubiłam się, dobra-podsumujmy: zazdroszczę łazenia po górach.Kończę coby zaoszczędzić, wiesz czego;):haha:

A ja rozumiem :d fajnie napisałaś

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...