Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, alina0610 napisał:

witaj! Jasne,ze wypada!Wszak to swieto pracy!

:)

I zdaje się ,że imieniny Józefa-robotnika , czy coś na podób . Też myślę o umyciu okien ...jeszcze trochę przez nie widzę , ale jak pozostawię je znowu na kilka tygodni to sąsiedzi z naprzeciwka będą mieli kłopot , będę musieli odgadywać , czy firanki są białego , czy szarego koloru . Są bielusieńkie , ale z zewnątrz barwa jednak przyćmiona :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aniao napisał:

Dziś idziemy z podopieczną oglądać ustawianie wiejskiego drzewka. Wylega cała wieś (44 numery :haha:), jest sekt i jakieś przekąski i chociaż nie rozumiem idei choinki w maju, to podoba mi się wspólna praca. 

Miłego dnia.

Aniu, to Maibaum :).

Masz szczęście, że akurat trafiłaś, bo drzewko majowe ustawia się bodajże co cztery lata i jest to wielkie święto w danej miejscowości.

https://www.bawaria.travel/wszystko-o-drzewku-majowym-maibaum-tradycja-bawaria

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry  :d

Wczoraj wieczorem było burzowo....czarne chmury nadejszły ale gdzieś bokiem przeszła burza...pokropiło jak ksiądz kropidłem i susza jest okropna. Dziś słonce daje po oczach od rana i zapowiada się piękny dzień. :d

Słońca i uśmiechu życzę kochani  :cmok:

P.S

Córka " przełknęła " te buciory na obcasach  :szydera: a Julka podarła paragon i powiedziała te albo żadne inne....:szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

normalnie za sam wygląd dałabym sobie z osiem lat do odsiadki i to bez prokuratora .

Jak odbierałam foty do dowodu i wyraziłam podobne oburzenie, pan fotograf skomentował to tak:zdjęcie ma służyć do celów IDENTYFIKACYJNYCH......Cokolwiek to znaczy,ha ha ha 

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Po malu odnajduje się w pracy, choć ciężko mi na sercu, teraz majówka i tyle rzeczy do zrobienia by było w domu. Trzeba spiąć pośladki, zacisnąć zęby i do przodu. Dziś przychodzi kolega znaczkowy do dziadka, będą mieć zajęcie.Nie muszę gotować, bo dziadek zamówił jedzenie, pojadę tylko odebrać. 

Miłego dnia dla wszystkich. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry wszystkim :d . Wczoraj miałam dzień zwiedzania .Nie byłabym ja gdybym nie zabłądziła:szydera: Wiadomo prawo czy lewo ,w sumie co to za różnica:haha:Efektem tego błądzenia było takie oto zamczysko...ale niestety hmmmmm ani  białego konia ani tym bardziej rycerza na nim nie widziałam:szydera: 

IMG_20190430_085833.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z ostatniego dnia na tym adresie. Robię akcję błysk, ostatnie bambetle w suszarce tobołek do spakowana i... zielona noc:oklaski:

Zimno jak w psiarni-od tygodnia wyłączone jest ogrzewanie podłogowe. Dla mnie jest ok - bo jestem z zimnego wychowu cieląt. Pdp. twierdzi, że nie jest zimno, tylko czemu gil wisi. No to odkręciłam kaloryfery-na szczęście grzeją. Tylko przy dużych przeszkleniach i tak jest rześko. Trudno. 

Słońca w serduchach :cmok:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Jak odbierałam foty do dowodu i wyraziłam podobne oburzenie, pan fotograf skomentował to tak:zdjęcie ma służyć do celów IDENTYFIKACYJNYCH......Cokolwiek to znaczy,ha ha ha 

Przed wieloma laty ...za dziewczę jeszcze popitalałam ...też byłam oburzona jak odbierałam swoje zdjęcie u fotografa . Po moim stwierdzeniu " jak paskudnie na tym zdjęciu  wyszłam ! " pan fotograf , dobry znajomy rzekł ..." jak się wygląda tak sie na zdjęciu wychodzi ! " :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akceptacja nowej PDP i jej rodziny już jest , busik na poniedziałek zamówiony i ....jadę do Bruhl :szydera: Sprawdziłam pobieżnie mapę miasta ...ufff...na szczęście nie zaraz obok ulicy na której mieszka doktor , bo mogłoby jeszcze mnie skusić na odwiedziny a gdyby to nastąpiło Elka pewnikiem by mnie  spuściła ze schodów . Całe ręce i nogi są mi nadal przydatne :szydera: Przy okazji śledzenia mapy miasta wpadła mi w oko ulica , którą szczycił się pan doktor , że jest nazwana ulicą jego ojca ...czy tam dziadka ...aż tak się tym  nie rajcowałam , żebym się miała dokładnie przysłuchiwać . A ta cała ulica to i tak jakaś boczna uliczka :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Jak odbierałam foty do dowodu i wyraziłam podobne oburzenie, pan fotograf skomentował to tak:zdjęcie ma służyć do celów IDENTYFIKACYJNYCH......Cokolwiek to znaczy,ha ha ha 

Wychodzę na zdjęciach potwornie!W dowodzie mam zdjęcie - koszmar!W paszporcie mam jedynie przyzwoite zdjęcie ale to już magia fotografa,który po kilku próbach oświetlił mnie odpowiednio i moją pochmurną minę staral się rozśmieszyć i rozjaśnić.

Miałam zawsze z tego ,ze nie wyglądam ładnie na zdjęciach.Pozalilam się mamie (nauczycielka).Moja mama spojrzała ma mnie i z uśmiechem powiedziała "wychodzisz jak wyglądasz":d.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, salazar napisał:

Aniu, to Maibaum :).

Masz szczęście, że akurat trafiłaś, bo drzewko majowe ustawia się bodajże co cztery lata i jest to wielkie święto w danej miejscowości.

https://www.bawaria.travel/wszystko-o-drzewku-majowym-maibaum-tradycja-bawaria

Dziękuję, już mi to objaśnili za pierwszym razem. Tu gdzie jestem (okolice Ulm) drzewko stawiają co roku, a do tego niejedna panna 1 maja znajduje pod swoim oknem taką "choinkę" . Unikam pisania po niemiecku w tekście po polsku. Po pierwsze robię błędy, po drugie pisząc na laptopie nie mam niemieckich liter, co prawda Maibaum wymyka się temu tłumaczeniu, ale tak już mam:haha:.  Jeszcze raz dziękuję, to miłe że ktoś zadaje sobie trud znalezienia i wstawienia ciekawych rzeczy :cmok:.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, foczka63 napisał:

Jak odbierałam foty do dowodu i wyraziłam podobne oburzenie, pan fotograf skomentował to tak:zdjęcie ma służyć do celów IDENTYFIKACYJNYCH......Cokolwiek to znaczy,ha ha ha 

To znaczy, że fotografia idealnie oddaje rzeczywistość :szydera:. Ja specjalnie poszłam do fryzjera przed fotografem, a wyszłam na fotografii  jak wredna, stara baba z zaciśniętymi ustami. Mąż mówi, ze podobieństwo idealne :haha:.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aniao napisał:

Dziękuję, już mi to objaśnili za pierwszym razem. Tu gdzie jestem (okolice Ulm) drzewko stawiają co roku, a do tego niejedna panna 1 maja znajduje pod swoim oknem taką "choinkę" . Unikam pisania po niemiecku w tekście po polsku. Po pierwsze robię błędy, po drugie pisząc na laptopie nie mam niemieckich liter, co prawda Maibaum wymyka się temu tłumaczeniu, ale tak już mam:haha:.  Jeszcze raz dziękuję, to miłe że ktoś zadaje sobie trud znalezienia i wstawienia ciekawych rzeczy :cmok:.

Sorry, myślałam, że nie wiesz :).

Cała przyjemność po mojej stronie. Może ktoś skorzysta i poczyta, mnie na początku pracy w De bardzo ciekawiły typowe zachowania i tradycja bawarska. Piszę "bawarska", bo poza Bawarię wyściubiam nos tylko turystycznie ;).

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...