Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Myśl intensywnie o wyjeździe ...wiem co mówię . Te prezenty świąteczne ...gwiazdki ...zajączki ...kosztują . W grudniu po 3 tygodniach pracy zjechałam na 2 tygodnie urlopu . Kilka dni po NR wracałam na roboty ...z bardzo uszczuplonym portfelem :szydera:

Jak Ty dobrze mnie rozumiesz:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, 1bozka napisał:

Jak Ty dobrze mnie rozumiesz:haha:

Doskonale rozumiem . Ładny grosz wpadł w te 3 tygodnie grudnia i .....poszszedł się teges . Przecież mamusia i babcia z pracy za granicą ...na Zachodzie zresztą ...na urlop przyjechała . Ale co tam , nie ma co żałować a jak patrzy się na zadowolone , szczęśliwe pysiole bliskich to w sercu  sama radocha  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wielkanocno-poniedziałkowe.

Czy powinnam mieć wyrzuty sumienia, że będąc w dyspozycji 24h leżę jak z diabła skóra? Może by tak chociaż zmywarkę wypakować? Obiad z wczoraj, wszystko z wczoraj, ja z jutra albo nawet z czerwca, kiedy to wracam na urlopy. 

Spacerek zrobię to będzie mój bewegung na dziś. Pdp jak żółwik, ja jak szczygiełek przy niej a potem unterhaltung na krzeseleczkach na tarasie, byle szybciej zleciało i wcale nie jest " chwilo trwaj" bo gdzieś mbie ^^wyrywaway class GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Doskonale rozumiem . Ładny grosz wpadł w te 3 tygodnie grudnia i .....poszszedł się teges . Przecież mamusia i babcia z pracy za granicą ...na Zachodzie zresztą ...na urlop przyjechała . Ale co tam , nie ma co żałować a jak patrzy się na zadowolone , szczęśliwe pysiole bliskich to w sercu  sama radocha  :szydera:

@Baśka powtarzająca się Ja to dopiero samaryranka, ale już idzie ku lepszemu. Moje obie córki zarabiają w Pl tyle co ja na uchodźstwie a mimo to, korzystają z mojego sponsoringu na podróże. Kuniec z tym, tera qwa JA:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

Czyli tupot białych mew o poranku :haha:... grzej piorunem wczorajszy żurek czy tam barszcz, malutki klinik, bo po połedniu pewnie nowe "roz:haha:. danie"... A jutro będzie kac - morderca. :szydera:. Tradycja rzecz święta - polskie święta w gronie najbliższych : No co Ty szwagier, ze mną się nie napijesz!? :szydera:. Serdeczności :całus:

Wszystko się zgadza i był żurek i był klinik, a teraz zostaje tylko klinika...leczenia uzależnień :szydera: 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w lany poniedziałek. :d Pałaszuję świateczną szyneczkę, własnoręcznie wykonaną przez moją ciocię Rozalię, zagryzając chrzanem z ćwikłą. Paluszki lizać. Dziękuję @Moderator, za miłe świąteczne zyczenia, oraz wszystkim bez wyjątku życzę udanej końcówki świętowania :d . Idę teraz na sąsiedni wątek, pośmiać się troszkę, ale zapewniam, że prędzej sobie rękę odgryzę niż kliknę w klawiaturkę zeby skomentować. Mówią, że lanie wody wyszło z mody, ale jak widać , nie każdy to wie, a juz z pewnoscią nie wie inicjator i głowny bohater tego wątku. Wczoraj przy świątecznym stole, mój wuj Jan, zyczył mi ,,miłego zmartwychwstania" :d i to jeszcze przed degustacją trunków świątecznych. Widać jajeczko było nieświeże :d ,  no bo do godzin wczesno popołudniowych obowiązywała prohibicja :d w mojej świąteczno-rodzinnej integracji :d . Zdaje się, że profesor mniemanologii opiekunczego fachu spożywa juz od palmowej niedzieli :d . Kiedy zmartwychwstanie? Może koło Bożego Ciala? :d :d :d .

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BabaJagusia napisał:

@Mirelka1965  rżną głupa! Mnie jeszcze wkurza fakt, że nie jest jednoznacznie ustalona stawka żywieniowe opiekunów oraz jednoznacznie określony czas czynnej pracy. To powinno być napisane na zleceniu, z którym jedziemy na adres. Oczywiście w języku niemieckim też!!! 

                                                                                            Brak takiego zapisu świadczy o....?!!! 

Mam zapis w zleceniu ile godzin mam pracować

WP_20190422_13_28_06_Pro.jpg

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alina0610 napisał:

Mam zapis w zleceniu ile godzin mam pracować

WP_20190422_13_28_06_Pro.jpg

Ja w swoim nie miałam, ale raz czytałam na umowie odp z firmą.  Tam było też tak i jeszcze zaznaczone było,  że za okna, praca w ogrodzie, sprzątanie piwnicy i strychu dodatkowo powinni płacić. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska! Ostatni papieros w paczce został... A gdzież, gdzież ja na tej obcej, niegościnnej ziemi ślicznego białego skręta dostanę? :rozpacz:

Chyba, że dziś sklepy otwarte? Hmmm, nakarmię szybko PDP i fruuuu do najbliższego Rewe :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma  w umowie mam,ze sprzatam tylko te pomieszczenia ,z ktorych ja i podopieczny korzysta.Zadnych okien,piwnic,strychu ,ogrodkow.

Corka podopiecznego zrobila mi tygodniowy zakres czynnosci ,jesli mi sie uda to zrobie zdjecie (jest b.malymi literami napisany).Przy kuchni jest spizareczka.niewielka,z malutkim okienkiem ale ma polki do samego sufitu.W tej mojej rozpisce mam zaznaczone,ze sprzatam tylko polke,na ktorej stoja soki.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ewamarchewa napisał:

Ludziska! Ostatni papieros w paczce został... A gdzież, gdzież ja na tej obcej, niegościnnej ziemi ślicznego białego skręta dostanę? :rozpacz:

Chyba, że dziś sklepy otwarte? Hmmm, nakarmię szybko PDP i fruuuu do najbliższego Rewe :haha:

stacja benzynowa!Ja sie tak ratuje!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim @alina0610 @Rozamunda , znalazłam w google maps najbliższą stację benzynową i sruuuuu... ale po drodze kiosk napotkałam z chyba Bułgarką (śniada cera, gęste czarne włosy i akcent słowiański) i ta zołza namówiła mnie na paczkę o zawartości 40 szt. (mehr preiswert) :d. No to będę miała sobie zapasik na ileś dni. Dziękuję Wam za podpowiedzi :tak2:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...