Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MeryKy napisał:

Normalnie mnie sczyści. Tyle czasu tracę na zalogowanie się na pocztę, Teraz to mi nawet portal interia nie wchodzi. Może dostawca internetu mi to blokuje? wrrrrr.....'Ide coś wrzucić na ruszta może się lepiej poczuję :mur:

Skąd masz internet? Z Deutsche Telekom? Ja mam to samo. Chcę na pocztę wejść a tu zonk. Chce jakąś stronę otworzyć, a tu komunikat, że nie mozna znaleźć serwera i takie tam. Ze smartfona wchodzę, ale ten też strajkuje , bo się zawiesza. Nie wiem o co to chodzi, ale w.........ce jest bardzo :( .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

Podobno tu jest najcieplejszy rejon Niemiec,:szydera: jestem ciekawa jak jest w Hamburgu, :telefon:może ktoś powie jaka tam jest  pogoda i jakie rzeczy spakować na wyjazd poniedziałkowy:szept:

W Hamburgu wieje jak w kieleckim. To miasto wiecznych wiatrów :d , że łeb chce urwać. Miasto portowe i wszystko jasne. Ciepła kurtka niezbędna, oraz inne akcesoria na deszcz, wiatr i niepogodę. @Marta B jest teraz w Hamburgu, więc jest na bieżąco.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hamburgu jest teraz przepięknie i ciepło! Nie wieje!

Wczoraj byłam w Ogrodzie Botanicznym i wygrzewałam się tam na skałkach jak jakaś jaszczurka!

Hamburg na łagodny morski klimat,wilgotny ale nie zimny 

Ja już w drodze do domu ...

 

10 minut temu, Dodzisława napisał:

W Hamburgu wieje jak w kieleckim. To miasto wiecznych wiatrów :d , że łeb chce urwać. Miasto portowe i wszystko jasne. Ciepła kurtka niezbędna, oraz inne akcesoria na deszcz, wiatr i niepogodę. @Marta B jest teraz w Hamburgu, więc jest na bieżąco.

10 minut temu, Dodzisława napisał:

W Hamburgu wieje jak w kieleckim. To miasto wiecznych wiatrów :d , że łeb chce urwać. Miasto portowe i wszystko jasne. Ciepła kurtka niezbędna, oraz inne akcesoria na deszcz, wiatr i niepogodę. @Marta B jest teraz w Hamburgu, więc jest na bieżąco.

O 20.02.2019 at 10:10, Teresadd napisał:

A co ty jaka uraza.Chociaż krzaczory czasami dobre są ,ale do innych celów.Myślę ,że też nikogo nie uraziłam.Jeśli tak ,to sorry.:love:

To teraz wam napiszę jaka głupia jestem ,a może gapowata.Jestem tu w nowym miejscu 7 tygodni.W łazience wiadomo po umyciu włosów chcę suszyć włosy suszarką.Szukam gdzie by to wtyknąć.Kontakt w końcu znalazłam w szafce.No ale nie działa.No to dawaj małe lusterko na parapet u mnie w pokoju i szuszę.Dzisiaj tak lużno z babcią rozmawiam ,ona oczywiście nic nie wie ,bo dopiero tu mieszka od maja.Dawaj jeszcze raz szukam tego prądu.Z boku szafek są przyciski .Nie wiem ,czy wszystkie je pokolei włączałam,ale w końcu udało się przy włączonej suszarce i działa.Czy nie mogłam tego zrobić przy pierwszym myciu włosów.O losie.:mur:

Oni tu taki panent mają że kontakty w szafkach są pochowane.Swojego czasu też poszukiwałam teraz już znam ten niemiecki obyczaj i pierwsze co to w łazienkach drzwiczki otwieram szukając owych dwóch dziurek :)

witam wszystkich moja jakże długa sztelka zbliża się powoli ku końcowi

a wyczułam tuż tuż nową koleżankę i nastąpi dziś zapoznanie pod Aldikiem.

A może jest na tym forum ha ha to by były jaja

miłego dnia szanownemu Opiekuństwu

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, beatrix+ napisał:

Pizgo,  pizgo! Aż piegi mi wyrwało!

Czy ktoś wie,  jaka pogoda w okolicy Stuttgartu albo Karlsruhe?

Się do zmienniczki nie mogę dodzwonić..

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-karlsruhe,cId,59224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janeczka1963 napisał:

Podobno tu jest najcieplejszy rejon Niemiec,:szydera: jestem ciekawa jak jest w Hamburgu, :telefon:może ktoś powie jaka tam jest  pogoda i jakie rzeczy spakować na wyjazd poniedziałkowy:szept:

Jest taka strona:

http://www.windy.com  wbijasz Hamburg Germany i masz pogodę na cały tydzień.:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Janeczka1963 napisał:

tak, teraz jest ciepło, a jak się zrobi epoka lodowcowa to co zrobię? Pytam czy warto zabierać ze sobą kurtkę zimową i kozaki czy  nie, ktoś kot tam był wie, jak jest o tej porze roku a nie tylko jeden tydzień:tak2:

O ...popieram . Nie jakieś tam krótkoterminowe ...tutaj i teraz ...tylko niech ci ktoś dobrze doradzi . Najlepiej na piśmie i w razie " w " jakąś odpowiedzialność ( może nawet finansową ? ) na siebie weźmie . Nie tam jakieś takie " ciepło ...zimno ...wietrznie ...bezwietrznie " . Co to kuźwa wróżki potrzebne ....po sosnę ci to ?! . Pytaj Janeczka na poważnie i się nie pitol :szydera:....Tyyyy...ale o co biega z tym kotem ?:szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@Baśka powtarzająca się masz rację w 100%:cmok:, jak się zrobi lodowato, a ja nie zabiorę zimowej kurtki i kozaczków, to będę miała na kogo winę zwalić:szydera:

pogoda interia-sobie wpisz ,wpisz swoje miasto i masz na 25 dni.Zimy w D na bank nie będzie już:)Szczygły przyleciały:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

pogoda interia-sobie wpisz ,wpisz swoje miasto i masz na 25 dni.Zimy w D na bank nie będzie już:)Szczygły przyleciały:)

Szczygiełków w Bruhl miałam całe stada . Tak jazgotały radośnie , że aż luknęłam do ciotki W. i na zdjęciu ujrzałam ptaszyny , których nazw często używałam a nie miałam bladego pojęcia jak wyglądają ...no może jakieś tam miałam , ale nie byłam pewna :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Szczygiełków w Bruhl miałam całe stada . Tak jazgotały radośnie , że aż luknęłam do ciotki W. i na zdjęciu ujrzałam ptaszyny , których nazw często używałam a nie miałam bladego pojęcia jak wyglądają ...no może jakieś tam miałam , ale nie byłam pewna :haha:

A takie są szybkie ,ze nigdy mi się foty zrobić nie udało:(Ale śliczne:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marta B napisał:

Już jestem na dworcu w Kielcach ...wieje ..pizdźi

:d Jak to w kieleckim :d . Co do Hamburga to moje wspomnienia, wprawdzie sprzed ponad 30 lat, ale jednak, to piekne portowe miasto i wieczny wiatr. Jak to nad morzem. Taki drugi Gdańsk. To , że tam zimy nie ma to normalne. Przecież nad morzem nigdy nie ma zimy takiej jak w innych częsciach kraju :d . Klimat jednakże się zmienił od tamtej pory, ale wątpię czy wiatry ustały :d . Martuś, a moze Ty lubisz wiatr we włosach i nie zwracasz na to uwagi , że piździ :d . ? 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...