Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Dziś niedziela dla dziadka nie ma mszy w tv ewangielickiej, to i będzie dłużej spał, nawet do 10tej.Cos narzekał wczoraj na ból lewej nogi, zobaczyłam wieczorem, noga napuchnieta i twarda, chyba szykują się problemy :(

Miłego dnia ludziska. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski:)

U mnie po zimie,+ 1 i wieje.Przepatrzyłam pogodę na kolejne 3 tyg. i będzie juz na plusie  w ciągu dnia.Niedziela pod znakiem mszy w TV,sąsiadka może dotrze ,może nie,zobaczymy.We dwie przyjdą,pani H. i jej Demencja.

Lecę na rowerek swoje 5 km przejechać porannne:)

Do potem:)Miłego dnia:)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Andreaa napisał:

Dopiero co wstalam. Oczy mam jeszcze ,,zamazane."

No nic! Trzeba sie pozbierac i do pracy ruszac.

Powinnismy niedziele miec 100% platna!!!!!! Lepiej by sie z lozka wstawalo ;)

 

Spokojnego dnia zycze :-)

Andrea, nie wiem czy Ci o to chodzi, ale kiedyś wiecznie miałam rano zamazane oczy.., co u mnie objawiało się mniej ostrym widzeniem :o Zaczęłam używać soli fizjologicznej i zakrapiałam nią oczy, takie mycie oczu o poranku i też w ciągu dnia (gdy zmęczone). Ile lat już to robię, nie wiem.., ale to mi pomaga (teraz rzadko mam ten problem), a soli fizjologicznej nie da się przedawkować ... Jest to stałe wyposażenie mojej podróżnej apteczki bo u nich o wiele droższa...)))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Andreaa  jestem w Twojej drużynie:oklaski:

To jest  nas juz sporo hahhahaa.......!!! W sumie czemu nawet 50% za niedziele nie placa???

Tym bardziej ,ze dla Niemca  niedziela jest swieta,juz  o sobocie nie wspomne. Na stowe zrozumieliby,gdyby musieli pare euro wiecej dorzucic.

 Musze to przedyskutowac z wlasciwymi osobami :-)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, NNNdanuta napisał:

Andrea, nie wiem czy Ci o to chodzi, ale kiedyś wiecznie miałam rano zamazane oczy.., co u mnie objawiało się mniej ostrym widzeniem :o Zaczęłam używać soli fizjologicznej i zakrapiałam nią oczy, takie mycie oczu o poranku i też w ciągu dnia (gdy zmęczone). Ile lat już to robię, nie wiem.., ale to mi pomaga (teraz rzadko mam ten problem), a soli fizjologicznej nie da się przedawkować ... Jest to stałe wyposażenie mojej podróżnej apteczki bo u nich o wiele droższa...)))))

U mnie to przez lapka. Wieczorami  w lozku leze i lapka  klade na krzesle,moze 40 cm od moich oczu. Slepie w niego czytajac,czy ogladajac film. 

Nie bylo lapka kiedys ,to dobrze widzialam,a teraz bez okularow nawet sms-a nie odczytam.

Mam tu przy sobie sol ffizjologiczna,musze tylko zaczac zakraplac :-)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.doz.pl/leki/p2037-Lacrimal

Co jakiś czas kupuję sobie te krople i jestem zadowolona.Od kompa to głównie suche oko,ale też uczucie takiego włąśnie porannego zamazania widzenia.O ile oczywiście nie jest jakaś zmiana chorobowa.Sól też mam,ale używam do nosa.

Tak mi przyszło do głowy,że kiedyś dziwiłam sięjak zmienniczka przyjeżdżałąz  całą apteka......minęło parę latek i ja też wożę aptekę ,niewielką jeszcze ,ale jednak wożę....

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

https://www.doz.pl/leki/p2037-Lacrimal

Co jakiś czas kupuję sobie te krople i jestem zadowolona.Od kompa to głównie suche oko,ale też uczucie takiego włąśnie porannego zamazania widzenia.O ile oczywiście nie jest jakaś zmiana chorobowa.Sól też mam,ale używam do nosa.

Tak mi przyszło do głowy,że kiedyś dziwiłam sięjak zmienniczka przyjeżdżałąz  całą apteka......minęło parę latek i ja też wożę aptekę ,niewielką jeszcze ,ale jednak wożę....

:d z wiekiem będą nam się zmieniać i poglądy , i produkty w szafach, i zasobności apteczki, i wszelkie inne gusta.

Młody starego nie zrozumie,  ładny brzydkiego , zdrowy chorego, bogaty biednego itd.... :cmok:. A co tam,  cieszmy się chwilą :love:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

https://www.doz.pl/leki/p2037-Lacrimal

Co jakiś czas kupuję sobie te krople i jestem zadowolona.Od kompa to głównie suche oko,ale też uczucie takiego włąśnie porannego zamazania widzenia.O ile oczywiście nie jest jakaś zmiana chorobowa.Sól też mam,ale używam do nosa.

Tak mi przyszło do głowy,że kiedyś dziwiłam sięjak zmienniczka przyjeżdżałąz  całą apteka......minęło parę latek i ja też wożę aptekę ,niewielką jeszcze ,ale jednak wożę....

Krople borówkowe mam na suche,piekące oczy.A propos leków.Też mam zapaśnik bez którego się nie ruszam.Co mnie dopadło na wyjeżdzie kiedyś tam ,to zapobiegawczo mam.I coraz więcej te medykamenty miejsca w walizce zajmują.W ogóle jakoś tak dużo przydasi wożę szczególnie jak w nowe miejsce jadę.W sumie tak sobie pomyślałem ,że kawałek naszego życia,domu w tej walizce mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

@Teresadd Ampułka na 1 x?bo w opakowaniu mało,tylko 20 amp.,doczytałam.

W aptece pani powiedziała ,że max jedną ampułka na trzy razy,ale w lodówce otwartą przechowywać.I widzę ,że mój syn tak robi.Bei bedarf mam Starazolin.5 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH napisał:

I od niego, coś miłego:

 

Noo...jeszcze  jego " Pada śnieg " ( choć nie pada ) i jestem happy .

Na razie mam chóry wszelkiego kalibru ...organista za światowego artystę popitala i pieprzy na organach aż w uszach trzeszczy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Noo...jeszcze  jego " Pada śnieg " ( choć nie pada ) i jestem happy .

Na razie mam chóry wszelkiego kalibru ...organista za światowego artystę popitala i pieprzy na organach aż w uszach trzeszczy :szydera:

Zasugeruj swoim prezent dla ciebie: bezprzewodowe słuchawki bluetooth.:dobrze:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Joy napisał:

oczywiście :) To działa tak,że linie lotnicze mają umowę z pośrednikami sprzedaży na całym świecie.I cała sztuka znaleźć takiego u którego dany kierunek nie jest popularny.Wieczorem podrzucę Ci kilka fajnych przeglądarek tylko znajdę w tym moim bałaganie.

A ja też mogłabym poprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...