Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Dodzisława napisał:

@Malina 1 Jak to ,,piekę" ? Jako...samozwańcza superspecjalistka od bigosu myśliwskiego, żądam pouczenia :d . Chcę być miszczynią miszczyń :d , zatem prosze o pouczenie jak się piecze bigos!!! :d :d :d 

Popieram 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dodzisława napisał:

@Teresadd No gołabki to rozumiem, ale bigos? Jak dlugo to sie piecze?

 

Godzinę na kilogram zawartości.180 C

Bigos po godzinie wyciągam, przemieszam,dosmakuje i dalej do piekarnika.Nigdy nie piekłam mniej niż kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Godzinę na kilogram zawartości.180 C

Bigos po godzinie wyciągam, przemieszam,dosmakuje i dalej do piekarnika.Nigdy nie piekłam mniej niż kilogram.

Kilogram to nie bigos tylko deser:)ha ha ha 

U mnie się nie uda, bo nasz gar ma poj.10kg,nie wejdzie do piekarnika:(Gotujemy raz a porządnie i do słoików.Dwa sobie przywiozłam:):):) Jeden dałam Renatce w prezencie a drugi sama zjem:)Zawartość znaczy.

Mniam ,mniam:)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Jak idę w Polsce do swojego banku i podpisuje przy okienku jakieś swoje zlecenie to boję się, że podpis, który składam nie będzie podobny do tego który tam już jest jako wzór podpisu :haha:xd

Mam dwa członki. 

W nazwisku. 

Ale parafka, podpis na liście obecności- na poczcie, jak też wzory podpisów OD PANIEŃSTWA niezmienne. 

Z ćwierci wieku temu miałam przypadek,  że przy.." przyjaciółka "

mnie z czeków okradla. 

Podrobiła mój podpis prawie idealnie. 

Prawie. 

Od tamtej pory nie ma prawa nic brakować w moim wzorze prawie z Sevres .

Boziu...jeszcze 11 dni!

 

Nie wiem,  czy tęsknię...tylko qurważ bez kordonka żyć tu się już nie da!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd No dobrze, ale.....ja do bigosu dodaję rapetki, goloneczkę i oczywiście resztę dóbr, oraz 5 kg kapusty. No uswierkłabym, gdybym go miała piec w piekarniku. Muszę choć raz spróbowac , z mniejsza iloscią kapusty, bom ciekawa okrutnie jak to smakuje i czy lepiej smakuje :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Barbara48 napisał:

A może przepis byś zapodała @Malina 1?

Wszystkie składniki jak do gotowanego,przyprawy,ziele jałowca koniecznie,czosnek,to wszystko kroję duszę w garnku,kapustę płuczę jak jest bardzo kwaśna,odgotowuję,odciskam aby nie miała wody za dużo,mieszam z mięskiem z gara,ja piekę w prodiżu więc wykładam uklepuje i piekę ok 1,5 godz,w czasie pieczenia po połowie czasu przemieszam. Będzie nas kilka gotowało bigos i każdy będzie inny miał smak.Ja daję grzybki majeranek,czosnek,paprykę.Jak nie mam grzybów suszonych daję sos borowikowy.Bigos jest super,nie zawiera wody więc czasem jak już domownicy się nasycą to robię krokiety z tym bigosikiem.W prodiżu mieści mi się 3,5 kg kapusty

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodzisława może faktycznie w prodiżu lepiej piec,większe pole manewru.Ale mama moja tak piekła w piecyku więc i ja też.Bo to wiadomo ,że kiedyś to w tych węglowych piekła i zawsze mówiła ,że gazowy piekarnik to już nie to .Ciekawe co by o prądzie powiedziałs,ale już się nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Teresadd napisał:

@NNNdanuta ostatnio konto internetowelikwidowałam  i po 10 latach prawie nie wiem ,czy aby dobry wzór podpisu wysłałam.W ogóle,to zdziwiłam się że w formie papierowej musiałam to wysłać i czekam już miesiąc .

Ostatnio przy okienku obok słyszałam jak kasjerka kazała poprawić facetowi podpis słowami: - proszę tak bardziej niechlujnie :haha:Poprawił, udało się ... W banku jest wzór Twojego podpisu i tylko taki działa... Jak podpisujesz się imieniem i nazwiskiem to za błąd uznają  również przestawienie kolejności, jeżeli we wzorze podpisu jest inna kolejność. W formie papierowej podpis  musi być zgodny z wzorem !!!)))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar Całe życie człowiek sie uczy! To jest naprawde świetny pomysł.

Jako ciekawostkę dodam, że jak już komuś paragon wyblaknie, a nie zrobił zdjęcia, to można spróbować delikatnie go przeprasować. Jeśli się czcionka się nie pokaże, to przepadło.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, salazar napisał:

Jako ciekawostkę dodam, że jak już komuś paragon wyblaknie, a nie zrobił zdjęcia, to można spróbować delikatnie go przeprasować. Jeśli się czcionka się nie pokaże, to przepadło.

Gdzieś ktoś mi powiedział ,żeby ksero zrobić  paragonu jeśli ma być to podstawą gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, NNNdanuta napisał:

Coś myszka mi szwankuje :o Jak zniknę z "wizji" to nie dlatego, że się pogniewałam tylko dlatego, że bez myszki nie umiem :(

Danusiu!!!Myszka????:kopara:Mus d domku wracać ,bo się myszka całkiem zepsuje i działąć nie będzie,hi hi hi

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

W koszulkę foliową i  dopóki są potrzebne , dopóty w jednej z szuflad  zamrażarki  trzymam :d

Zamrażarkę chyba mam za małą.Na papiery za małą.Sama nie wiem co w niej trzyma synowa i małżon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Danusiu!!!Myszka????:kopara:Mus d domku wracać ,bo się myszka całkiem zepsuje i działąć nie będzie,hi hi hi

Nie moja myszka tylko taka z Microsoft :haha: Moja jakby mi zaczęła szwankować to bym się tu publicznie nie przyznała, a i martwiłabym się bardziej :d Do domu to ja nie wiem czy dopiero na koniec kwietnia się nie wybiorę, więc mysz nich cicho siedzi  :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Zamrażarkę chyba mam za małą.Na papiery za małą.Sama nie wiem co w niej trzyma synowa i małżon.

Nie mogę napisać , że przesadzasz , bo nie wiem jak dużo tych zakupów robisz i ile tych paragonów posiadasz :d...Przecież nie przetrzymuję w zamrażarce wszystkich dokumentów , tylko jakieś pojedyncze paragony , które są dla mnie ważne . Wiadomym jest , że jakaś tam gwarancja po jakimś czasie już " nie działa " , wtedy parogon won :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...