Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dodaję kilka suszonych śliwek a jak kiedyś nie miałam to też powideł dodałam . Ostatnio , na BN wszystko co pod ręką było ...suszone pomidorki też . Lubię też ździebko keczupu dodać ...fajny kolor bigosu a w smaku też super . Każdy przepis jest dobry ...czyli ...bigosowe ludzie my są :szydera:

Niektóre gospodynie robią bigos z dodatkiem papryki w proszku. 

Ja grzybki,  suszone śliwki,  owoce jalowca, no i trochę wina czerwonego. 

Ło sielpiańsko!

Mam ślinotok!

Zaraz będzie bigos jak przyjadę. 

A ja mam  kozę żeliwną , będzie się pyrkolić ze 3 dni...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beatrix+ napisał:

Niektóre gospodynie robią bigos z dodatkiem papryki w proszku. 

Ja grzybki,  suszone śliwki,  owoce jalowca, no i trochę wina czerwonego. 

Ło sielpiańsko!

Mam ślinotok!

Zaraz będzie bigos jak przyjadę. 

A ja mam  kozę żeliwną , będzie się pyrkolić ze 3 dni...

Ja nie pyrkole bigosu a piękę,prawdziwy myśliwski bigos,palce lizać,kto posmakował już zawsze piecze a nie gotuje

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Teresadd napisał:

Uważam ,że w tej pracy zwijam się . Powinno być odwrotnie.

A tak na marginesie jak często piszecie zwykłym długopisem?Poza listą zakupów ,to ( przypomniało mi się ,że czwiczenia po niemiecku piszę co drugi dzień)  zapomniałabym słowa pisanego.

Jak idę w Polsce do swojego banku i podpisuje przy okienku jakieś swoje zlecenie to boję się, że podpis, który składam nie będzie podobny do tego który tam już jest jako wzór podpisu :haha:Nie wiele więcej niestety już piszę niż ta nieszczęsna lista zakupów :szydera: Dlatego bardzo mi się podoba Twój pomysł  na pisanie ćwiczeń po niemiecku.., może cos takiego kiedyś wcięlę w życie :d Jeżeli chodzi o "zwijanie się" to to jest też możliwość zobaczenia co też ma się na swoim końcu ? (raczej początku) przy dotychczasowym, nieustannym rozwijaniu się xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MeryKy napisał:

Chyba się demencją zaraziłam. Wydaje mi się, że wzięlam drugi raz tabletki na nadciśnienie. I co teraz? :grzmotnąć:

Mhm.....jak spadnie do zera to juz nic,więc może małą kawka szatanek?

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

W takim razie nie jest jeszcze z nami tak źle , bo coś tam skrobiemy  :szydera:

Pismo jak pismo :szydera: Kto tam wie, czy ja piśmienna czy nie xd A w ogóle to sama nie wiem czy dysortografią zarażeni są zaliczani do piśmiennych O.o Codziennie trenuję jedzenie nożem i widelcem, i marzenie mam: żeby mi ta umiejętność została :d

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NNNdanuta napisał:

Pismo jak pismo :szydera: Kto tam wie, czy ja piśmienna czy nie xd A w ogóle to sama nie wiem czy dysortografią zarażeni są zaliczani do piśmiennych O.o Codziennie trenuję jedzenie nożem i widelcem, i marzenie mam: żeby mi ta umiejętność została :d

Ja listę zakupową robię na telefonie w notatniku. Jakieś ciekawe info kopiuje i wklejam do notatnika na lapku.

Odzwyczajam się od pisania. Dobrze że jeszcze co nieco czytam :tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeryKy Oj....to ja jednak jestem nie tylko neandertalczyk technologiczny, ale i jakiś przedwojenny ludź. Nie jeden raz łkałam w skrytosci, że nie mam kartki i długiegopisa, zeby zanotować cenę kanapy, czy innego mebla, oraz innych dóbr materialnych, oglądanych przy okazji wycieczki niedzielnej. Ciągle zapominam, że mozna zrobic zdjęcie telefonem, nie tylko ceny :d :d :d .

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodzisława napisał:

@Malina 1 Jak to ,,piekę" ? Jako...samozwańcza superspecjalistka od bigosu myśliwskiego, żądam pouczenia :d . Chcę być miszczynią miszczyń :d , zatem prosze o pouczenie jak się piecze bigos!!! :d :d :d 

Dodziu . Nie wiem jak piecze Malina,ale ja bigos i gołąbki piękę w piekarniku.Odpowiedni gar i sruuu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MeryKy napisał:

Ja listę zakupową robię na telefonie w notatniku. Jakieś ciekawe info kopiuje i wklejam do notatnika na lapku.

Odzwyczajam się od pisania. Dobrze że jeszcze co nieco czytam :tak2:

A ja jestem takim leniem,że poza nr telefonów niczego nigdzie nie notuję ani nie zapisuję.Staram się zapamietać z naciskiem na staram.Jeszcze nie jest źle ,jakieś 20 % zapamiętuję:szydera: Jak dojdę do tego,że zacznę się zastanawiać jak mam na imię to może wtedy przezwyciężę lenia w sobie i sięgnę po pisadło:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dodzisława napisał:

@MeryKy Oj....to ja jednak jestem nie tylko neandertalczyk technologiczny, ale i jakiś przedwojenny ludź. Nie jeden raz łkałam w skrytosci, że nie mam kartki i długiegopisa, zeby zanotować cenę kanapy, czy innego mebla, oraz innych dóbr materialnych, oglądanych przy okazji wycieczki niedzielnej. Ciągle zapominam, że mozna zrobic zdjęcie telefonem, nie tylko ceny :d :d :d .

Ja też robię zdjęcia. Nawet paragony fotografuję żeby nie szukać w razie "W"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...