Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, awe59 napisał:

Ja tez codziennie....poziom cukru i ciśnienie....o zakupach nie wspomnę  :szydera:

Bo my takie jak za dawnych czasów milicjanci :

chodzili we dwóch na patrole , bo .....jeden umiał czytać a drugi pisać ....Jeśli szli we trzech to oznaczało , że ten trzeci to ochrona uczonych ...

My za to takie trzy w jednym : piszą , czytają i same sobie za ochroniarzy robią :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Teresadd napisał:

Uważam ,że w tej pracy zwijam się . Powinno być odwrotnie.

A tak na marginesie jak często piszecie zwykłym długopisem?Poza listą zakupów ,to ( przypomniało mi się ,że czwiczenia po niemiecku piszę co drugi dzień)  zapomniałabym słowa pisanego.

Cisnienie mierze i codziennie zapisuje a jak to na "S" sie zdarzy to tez wielką literką w notatce szrajbnę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzińdybry. 

No bo zaspana byłam. 

Dziś we fryzjerkę się bawiłam. 

A jeszcze niedawno,  gdy szefowa chodziła,  się jeździło do fryzjerki. 

Na obiad wołu upyrkoliłam  z warzywami. Do tego pure ziemniaczane i kapusta kiszona zasmażana. 

Czy można słodzić kapustę?

Czego ta murwa taka kwaśna?

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Teresadd napisał:

Ostatnio kartę urodzinową napisałam.A i faktycznie jakieś zapiski zakupowe robię typu ile kasy dostałam  i ile wydałam.

 

16 minut temu, awe59 napisał:

Ja tez codziennie....poziom cukru i ciśnienie....o zakupach nie wspomnę  :szydera:

 

15 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

W takim razie nie jest jeszcze z nami tak źle , bo coś tam skrobiemy  :szydera:

I Pulitzer'a w zasięgu ręki mamy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Bo my takie jak za dawnych czasów milicjanci :

chodzili we dwóch na patrole , bo .....jeden umiał czytać a drugi pisać ....Jeśli szli we trzech to oznaczało , że ten trzeci to ochrona uczonych ...

My za to takie trzy w jednym : piszą , czytają i same sobie za ochroniarzy robią :szydera:

No wszystko można nam zarzucić.....ale to, ze jesteśmy alfabetki to stanowczo nie....:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, beatrix+ napisał:

Dzińdybry. 

No bo zaspana byłam. 

Dziś we fryzjerkę się bawiłam. 

A jeszcze niedawno,  gdy szefowa chodziła,  się jeździło do fryzjerki. 

Na obiad wołu upyrkoliłam  z warzywami. Do tego pure ziemniaczane i kapusta kiszona zasmażana. 

Czy można słodzić kapustę?

Czego ta murwa taka kwaśna?

 

Jeśli masz sodę to na czubek łyżeczki i odkwasi . Tylko ostrożnie , bo można za bardzo odkwasić . Tak zrobiłam ostatnio z bigosem ...dobrze , że miałam trochę kwasu odlanego do garnuszka :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeśli masz sodę to na czubek łyżeczki i odkwasi . Tylko ostrożnie , bo można za bardzo odkwasić . Tak zrobiłam ostatnio z bigosem ...dobrze , że miałam trochę kwasu odlanego do garnuszka :szydera:

onegdaj bigos ratowałam dżemem truskawkowym...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

onegdaj bigos ratowałam dżemem truskawkowym...

Ratować można , ale zamiast odkwasić to się go przesłodzi ....Ostatnio , przed BN zakupiono mi tak kwaśną kapustę , że po kilkukrotnym płukaniu , obgotowywaniu i odlewaniu wody i tak kapucha kwaśna była , że gębę na drugą stronę podczas próbowania wykrzywiała .... Użyłam sody i jeszcze kwasior ...no to sruuu jeszcze raz sody ...i ciutkę za dużo sypnęłam . Odkwasiłam na dobre ...bez smaku była . Na szczęście zawsze odlewam w garnuszek trochę kwasu i dobre imię gotującej ..... uratowałam :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1bozka a co to my,centyrmetry krawieckie,żeby się rozwijać ,albo inne rozwijacze.?:)IQ juz dawno przekroczyło znaną naukowcom skalę.wystarczy tego rozwjania.Pora zbierać plony z nauk pobranych w Opiekunkowie i nie tylko:).Młodzież niech się rozwija:):):)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ratować można , ale zamiast odkwasić to się go przesłodzi ....Ostatnio , przed BN zakupiono mi tak kwaśną kapustę , że po kilkukrotnym płukaniu , obgotowywaniu i odlewaniu wody i tak kapucha kwaśna była , że gębę na drugą stronę podczas próbowania wykrzywiała .... Użyłam sody i jeszcze kwasior ...no to sruuu jeszcze raz sody ...i ciutkę za dużo sypnęłam . Odkwasiłam na dobre ...bez smaku była . Na szczęście zawsze odlewam w garnuszek trochę kwasu i dobre imię gotującej ..... uratowałam :szydera:

O tej sodzie to nie wiedzialam....zawsze powidel sliwkowych dodawałam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, awe59 napisał:

O tej sodzie to nie wiedzialam....zawsze powidel sliwkowych dodawałam.

Dodaję kilka suszonych śliwek a jak kiedyś nie miałam to też powideł dodałam . Ostatnio , na BN wszystko co pod ręką było ...suszone pomidorki też . Lubię też ździebko keczupu dodać ...fajny kolor bigosu a w smaku też super . Każdy przepis jest dobry ...czyli ...bigosowe ludzie my są :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...