Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .....

Życzyłam już w odpowiednim wątku ...w ubiegłym roku , ale co mi tam ....SZCZĘŚLIWEGO 2019 ROKU :cmok:...I ...była zabawa , było wesoło , nie napracowałam się specjalnie mocno , Nowy Rok przywitaliśmy na dworze z kieliszkami szampana w dłoniach ...a doopa tam , jakiego szampana ...wytrawne , białe wino musujące " Martini " to było ...Wśród huku petard i rac wszelakich to nawet nie usłyszałam , czy korek pierdyknął ....ale dobre było . Wszystko dobre było ...i dwa rodzaje przepysznych nalewek / własnoręcznie przez siostrę mą wykonanych / i" żołądkowa" z miętową nutką i " soplica " . Oj tam ...może nie tyle pyszne co mokre a może na mróz idzie i pragnienie takie było ? ....Jesssuuuu...jak mi łeb napitala ! ...Goście śpią jeszcze , szwagroszczak przewinął się gdzieś obok i doradzał , żebym strzeliła sobie lufę , że podobno poprawi się , ale mam obawy , że zamiast poprawy będę siedzieć na podłodze w łazience i wypatrywać w kibelku wodnika Szuwarka ...zmęczę ten mój stan jakoś , zaprę się i zmęczę ...na kaca najlepsza praca , więc już zapakowałam " służącą " i pierwsza tura naczyń się czyści ...qwa...dlaczego ta franca tak głośno dzisiaj zmywa ?!

Miłego dnia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstali?

Bo ja jeszcze leżę,  jak byk w saladerze..

W tv impra fajna była,  music posłuchałam,  sąsiedzi petardami wojnę przypomnieli, okoliczne zwierzęta chyba trupem padli. 

Może kawy se zrobię?

Albo jeszcze poleżę,  albo co..

Czyli zaś mlodsze się obudziłyśmy?

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się Podobno na kaca są środki..

Alka Prim i Alka Zelcer. 

Fejs mówi,  że Alka Prim CISZEJ się rozpuszcza...:szydera:

 

Z moich doświadczeń,  to LUFA  postawi Cię na nogi!

P.s.

Acha,  a zamiast ALKA stosować,  to wystarczy dzień wcześniej nie pić. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

@Baśka powtarzająca się Podobno na kaca są środki..

Alka Prim i Alka Zelcer. 

Fejs mówi,  że Alka Prim CISZEJ się rozpuszcza...:szydera:

 

Z moich doświadczeń,  to LUFA  postawi Cię na nogi!

P.s.

Acha,  a zamiast ALKA stosować,  to wystarczy dzień wcześniej nie pić. 

Teraz kuźwa o tym mi mówisz , że wystarczy nie pić dzień wcześniej ?!...Ty wiesz jak ja dawno " praktykująca " nie byłam ?!...W moich latach miałam prawo zapomnieć . Dobra koleżanka powinna jak mantrę codziennie powtarzać ...nawet krzyczeć " Baśka nie chlaj ...nie te lata ...co swoje już wieki temu wypiłaś ! " ...Patrzta ją ...dzisiaj za nauczanie się wziena :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Teraz kuźwa o tym mi mówisz , że wystarczy nie pić dzień wcześniej ?!...Ty wiesz jak ja dawno " praktykująca " nie byłam ?!...W moich latach miałam prawo zapomnieć . Dobra koleżanka powinna jak mantrę codziennie powtarzać ...nawet krzyczeć " Baśka nie chlaj ...nie te lata ...co swoje już wieki temu wypiłaś ! " ...Patrzta ją ...dzisiaj za nauczanie się wziena :szydera:

No już już Basiu, Beatrix robi co może a że niewiele może bo sama cierpi to odpuść:p

Wolałabym teraz pocierpiec z kacem niz zapominac co to takiego, a zapominam ola boga, ola boga:donos:

To jak z tym kochaniem: lepiej kochać i żałować niż żałować, że się nie kochało. Tak czy nie?:kopara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, NIE! Dziewczynki!

Kaca miałam RAZ w życiu,  za to POTWORNEGO i wówczas obiecałam sobie NIGDY W ŻYCIU!!

I od tamtej pory obietnicy się trzymam. 

Nie ma nic gorszego,  jak sponiewierana alkoholem kobieta,  NAPRAWDĘ!

 

Obraz pijanego mężczyzny tak nie wzbudza pogardy i odrazy,  a kobieta NIESTETY TAK. 

 

Można się napić do pewnej GRANICY. 

Każdy organizm ma swoją. 

Mój daje mi znać,  gdy po wypiciu kolejnego kieliszka wódki,  otrzepie mnie. 

To WIEM,  że po następnym będę pijana,  a dzień PO,  będę chora. 

Tak więc  słuchajcie swoich organizmów. 

 

Teraz,  gdy  od kilkunastu lat jestem żoną alkoholika,  zupełnie inaczej do tego podchodzę. 

Mąż jest trzeźwym alkoholikiem dopiero 6 rok,  zatem nadal trzeźwiejemy jako Rodzina. 

 

Ale się  rozgadałam,  przepraszam...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beatrix+ Prawdę prawisz, tylko my tu nie o extremach a o ludzkiej doli/niedoli.

Też raz jeden w życiu zostałam ciut sponiewierana i to byl ten ostatni.

Tyle że-w życiu trzeba wszystkiego spróbować, pierwszy papieros, pierwsza wódka, pierwszy seks, rozczarowania, wzloty, upadki...

No co? życie czy zakon?

Granice czasem sobie wyznaczamy, czasem sytuacje, często popełnione błędy i wnioski z nich płynące.

Ale sie rozpisalam, przepraszam:donos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski z Nowym Rokiem:)Imprezka plenerowa w Mielnie udana,było ciepło,sucho prawie do końca,znaczy mżawka sie uaktywniła, ale taka do wytrzymania.Dwa zespoły- Sax^Deks z wirtuozem saksofonu,coś zajefajnego i lekko już trącące myszką stare ,dobre Kombii.Ten pierwszy dużo lepszy.Potem po lampce szampana i do domu.Kaca nie ma:)

Psa profilaktycznie napoilismy mlekiem z melisą ,ale niestety nic to nie dało-wracamy a brama wjazdowa prawie z zawiasów wyjęta:(Odgłosy fajerwerków niosą się po jeziore i słychać jakby pod domem strzelali:(Szczęśliwe na nasz widok psisko zawinęło sie dookoła choinki i spało wreszcie spokojnie dorana:)

A ranek przywitał nas okropną wichura ,która wciąż nie ma końca,jakie 80km/h.Masakra,na spacerze łeb urywało:(

Okres świateczny minął definitywnie,następna gorączka pod koniec kwietnia,he he

Urlop powoli zbliża się ku końcowi,a mnie jak zawsze wcale a wcale nie chce się wyjeżdżać:( Nawet do pokoju ,w którym jest walizka staram się za często nie wchodzić ,bo od razu na mnie kłapie ta cholera:(

Liczę cichutko na to,że sprawa mojej polskiej posady rozwiąże się do końca marca pozytywnie.Oby, oby.

Na Nowy Rok życzę wszystkim ,żeby nie był gorszy od poprzedniego:):):)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, beatrix+ napisał:

O, NIE! Dziewczynki!

Kaca miałam RAZ w życiu,  za to POTWORNEGO i wówczas obiecałam sobie NIGDY W ŻYCIU!!

I od tamtej pory obietnicy się trzymam. 

Nie ma nic gorszego,  jak sponiewierana alkoholem kobieta,  NAPRAWDĘ!

 

Obraz pijanego mężczyzny tak nie wzbudza pogardy i odrazy,  a kobieta NIESTETY TAK. 

 

Można się napić do pewnej GRANICY. 

Każdy organizm ma swoją. 

Mój daje mi znać,  gdy po wypiciu kolejnego kieliszka wódki,  otrzepie mnie. 

To WIEM,  że po następnym będę pijana,  a dzień PO,  będę chora. 

Tak więc  słuchajcie swoich organizmów. 

 

Teraz,  gdy  od kilkunastu lat jestem żoną alkoholika,  zupełnie inaczej do tego podchodzę. 

Mąż jest trzeźwym alkoholikiem dopiero 6 rok,  zatem nadal trzeźwiejemy jako Rodzina. 

 

Ale się  rozgadałam,  przepraszam...

??????? ....tylko tyle . Mogłabym więcej , ale mi się nie chce ...." sponiewierana kobieta " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lucyna.beata napisał:

odespawszy nocne czuwanie przy muzyce witam foremki w nowym roku

oby nam sie ten nowy roczek objawil samymi dobrymi newsami

milego popludnia i spokojnosci

ide sie dalej...urlopowac

 

Widzisz jakie newsy :d KAC ! To jeszcze nic ,ale i sa takie co maja granice i ich nie przekraczają :d to dopiero nuda xd A tak swoja droga to jak przekroczły tą granice ? 

Co by nie było to rok sie zaczyna i trzeba bedzie go jakoś później zakończyc

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...