Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Afryka @MeryKy udko wstawiłam ,resztki z mieszanek warzywnych dorzuciłam,trochę świeżych warzyw nawet miałam w tym ziemniaki też.A co na bogato.Zupa się pyrtoliła powoli ,a w międzyczasie śniadanie ,pranie ,lekkie pucki i gotowe.Ileż to zupinę gotować.

Nie denerwujcie mnie ,bo i tak nastawiłam się gdyż ponieważ córka Pdp przyjeżdża.A to już żle ze mną .Pora spieprzać stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hawana napisał:

To by byl nowatorski pomysl

Jestem na etapie probowania wyrobow moich miejscowych kolezanek. Wczoraj degustowalam nalewke z wisni, wczesniej z kiwi i limonki.W glowie mi sie nie miesci, ze mozna takie cuda zrobic.

To z kiwi mnie zaciekawilo. Zdobędziesz recepte?:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hawana napisał:

Nie kolekcja cieszy najbardziej, tylko degustacja:d

Kiedys tez mialam, ale teraz nie mam kiedy produkowac. Najbardziej udana byla malinowka.

Mnie cieszy proces produkcji....i degustacja też cieszy....gdy inni degustują...:szydera: Już mi karafek brakuje i muszę wspomagać się, zbieranymi po ludziach, butelkami o oryginalnych kształtach...:tak2: I każda jest udana....tak twierdzą ci, którzy degustowali...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Tam jest  kiwi  i te limonki razem. Oczywiscie, ze zapisze:dBedzie dla Ciebie i Mirelki:d

Kiedyś piłam nalewke z kiwi i pomarańczy, czy moze mandarynek? Nie pamiętam. Ale była okej. Raz się pofatygowałam zrobić nastojkę kiwiową sama. O ludzie! Co ja się z nia miałam! Filtrowanie spędzało mi sen z powiek! Po prostu ze 3 cm na wierzchu było nalewki a reszta to zamulone coś takie,że hohoho. Chyba ze trzy tygodnie walczyłam ab uzyskać satysfakcjonującą mnie klarowność. Męka Pańska! Ale nie powiem. Grzechu warta. Tylko,ze to było z samego kiwi i chyba ziarenkiem kardamonu. Już nie pamiętam nawet:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Kiedyś piłam nalewke z kiwi i pomarańczy, czy moze mandarynek? Nie pamiętam. Ale była okej. Raz się pofatygowałam zrobić nastojkę kiwiową sama. O ludzie! Co ja się z nia miałam! Filtrowanie spędzało mi sen z powiek! Po prostu ze 3 cm na wierzchu było nalewki a reszta to zamulone coś takie,że hohoho. Chyba ze trzy tygodnie walczyłam ab uzyskać satysfakcjonującą mnie klarowność. Męka Pańska! Ale nie powiem. Grzechu warta. Tylko,ze to było z samego kiwi i chyba ziarenkiem kardamonu. Już nie pamiętam nawet:szydera:

To filtrowanie to najgorsza robota. 

Ta kiwi z limonka kolezance wyszla bardziej klarowna od samej cytryny ale ile razy filtrowala tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ,,cały świat:hura:

Ja po dłuższej robocie,,jak usłyszałam dzisiaj rano ,że Słodziak chce moją kanapę do garażu wstawic:przekleństwa: to jak tylko wybył, to ja do roboty,,oczysciłam  kanapę z wszystkich ozdobnych pinesek,gwożdzi-cini mini,,przecież ja to mogę zrobić , nie potrzebuję żadnego  fachowca, nadłubałam się trochę, zardzewiałe te gwozdzie, ale dopiełam swego,aż sąsiadka przybiegła ,co ja takiego robię,zaciągnęla mnie do siebie pokazać jaką ona ma starą kanapę:szydera: odnowioną,,ale moja dużo ładniejsza, ale na dzisiaj wystarczy,rączki bolą,:tak2: a wiecie jakie skarby znalazłam w kanapie? chusteczki higieniczne i kabel elektryczny:hura: że nikt tam jakies fortuny nie wsadził na czarną godzinę a potem zapomnial,,:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Blondi napisał:

Witam Wszystkich ,,cały świat:hura:

Ja po dłuższej robocie,,jak usłyszałam dzisiaj rano ,że Słodziak chce moją kanapę do garażu wstawic:przekleństwa: to jak tylko wybył, to ja do roboty,,oczysciłam  kanapę z wszystkich ozdobnych pinesek,gwożdzi-cini mini,,przecież ja to mogę zrobić , nie potrzebuję żadnego  fachowca, nadłubałam się trochę, zardzewiałe te gwozdzie, ale dopiełam swego,aż sąsiadka przybiegła ,co ja takiego robię,zaciągnęla mnie do siebie pokazać jaką ona ma starą kanapę:szydera: odnowioną,,ale moja dużo ładniejsza, ale na dzisiaj wystarczy,rączki bolą,:tak2: a wiecie jakie skarby znalazłam w kanapie? chusteczki higieniczne i kabel elektryczny:hura: że nikt tam jakies fortuny nie wsadził na czarną godzinę a potem zapomnial,,:szydera:

A mowia - nie pokazuj Chlopu ze za duzo potrafisz zrobic ...:mur:bo Tobie kaze mury kruszyc :ciacho::kawa::wino:Odpocznij i wyluzuj ...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta,  daj dziewczyno link do Piggy,  bom zapragnęła świnią być na fejsie..

 

Właśnie konsumuję naleweczkę z czarnej porzeczki,  a wcześniej łyk Żenichy Kresowej spróbowałam..

Mmm mmm...cuś mię rozbiro.. ;)

 

O smakach,  gustach i tych  innych  się  nie  dyskutuje,  dla mnie najlepsza to Serce Batiara. A może dlatego,  że on miał piękne zielone oczy i było miło..

Uff...

Stare dzieje.  ;)

No i czeremcha z pomarańczą też wymiata. 

A i Ratafia..

Chociaż Dereniówce też  niczego nie brak. 

No i Tarninówka rzecz jasna..

O domowym amaretto,  czyli pestkówce nie wspomnę. 

Do szału filtrowania doprowadziła mnie Dyniówka. 

Za dużo pektyn i galaretka się zrobiła. 

Ło sielpiańsko!

Wszystkie śmuaćniutkie!  ;)

 

 

Edytowane przez beatrix+
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...