Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Michasia 1959 wróciłaś do pracy czy jesteś w domu?Wiem ,że chcesz bardzo pomóc siostrze ale "Co nagle to po diable" Pomagaj ale myśl przede wszystkim o sobie to co Ci napisałam byłoby jak najbardziej uczciwe w tej sytuacji .Na spokojnie tu na forum wejdz w zakładkę oferty dla par\dla 2 osób i wtedy wyświetlą Ci się wszystkie takie oferty ,które dodawały firmy na tym forum .Podzwoń po tych firmach .Powodzenia .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 godziny przerwy zleciały nawet nie wiem kiedy:szok: Teraz muszę się przenieść z laptopem na parter :haha: podać dziadkowi ciasto i owoce i nudzić się do 19 bo na dzisiaj już żadnej pracy oprócz przygotowania kolacji na 19 nie planuję .Dość się już dzisiaj napracowałam ;) O 21 muszę jeszcze wtaszczyć aparat tlenowy na piętro do sypialni dziadka ,przykryć go kołderką i powiedzieć grzecznie dobranoc ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Chyba zaraz tv wyłączę ! ...Po sniadaniu , jak zwykle , doktor podsypia w swoim fotelu a w tv ...bardzo mocno katolicka stacja -EWTN - jakaś sopranistka , czy tam mezzo ...tak wydziera japę ...tak rozwala pysiola , że aż wątrobę jej widać ...a ja biedny żuczek , że nie dość , że na pysk dzisiaj padam ( chyba przez pogodę...) to jeszcze muszę wysłuchiwać darcia ...No ...skończyła wydzieranki ...teraz jakaś symfonia Dvoraka w wykonaniu orkiestry leci ...tego mogę słuchać . A nie jakiejś drzymordy ...wk..denerwuje mnie coś wszystko ostatnio .

A zatyczki prapała? Uszóff  zatyczki...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

W sam raz...drzemkę miałam.  ;)

 Słonko ...od tamtej pory to : zaliczyłam 2 godzinną pauzę....zjadłam obiad ...i już 2.5 godziny siedzę na kanapie ...i jestem na żądanie dla PDP-go ...opiekunka czuwa ....A Ty mi dopiero zatyczki radzisz . Ty wiesz ile programów tv w tym czasie przeleciało ????:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niemiecka zmienniczka odjechała,szkoda.Do roboty wprawdzie sie nie garnęła,ale wesoło było.I podobało jej się,wiec plany ma abyśmy we dwie u babci były.

Ma rzucić propozycję szefowi.Hi hi,no ciekawe co on na to.

Na koniec nawet tyłek babci umyła więc może jeszcze byłyby z niej ludzie? A w zabawianiu babci rozmową jest mistrzynią po prostu.

Nie miałabym nic przeciwko.Moge byc od czarnej roboty,zresztą przesiadywanie z babcia jest dla mnie gorsze niż gotowanie sprzątanie itd.

Uzupełniałybyśmy sie bardzo dobrze.

Ale...czy doktorek zechce opłacać dwie opiekunki równocześnie,oto jest pytanie.

Miłego dnia wszystkim

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Czyli to tylko takie krótkie gościnne wystepy były?:)

Trzy dni ,podczas których miała sie nauczyć co się przy babci robi itd.

No ja miałam na to dwie godziny,ale nie zapominajmy że to niemiecka ,a nie polska opiekunka,więc....:-)

Celem tego pobytu było wyszkolenie jej jako opiekunki rezerwowej,ma tu przyjeżdżać w razie gdyby dwie stałe opiekunki nie chciały / nie mogly zmienić sie na czas.

Np Boże Narodzenie,Nowy Rok ,żadna z nas nie chce w tym czasie tu pracować .I to będzie czas " rezerwowej".No tak doktorek wymyślił.

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam @Baśka powtarzająca się moja Stokrote za darmo.

Nie chce sluchac nic, nic ogladac, grac w rummi tez nie, za to wyje sama(brzydko to nazywam , bom wkurzona na maxa).

Placze , bo nie wie co sie z nia dzieje, ze nie umie poslugiwac sie pilotem od telewizora. 

Pokazalam sto razy, ale Stokrotka zdenerwowana, paluszki drza i pstryka po dwa razy, wyskakuja kanaly gdzie nic nie ma. Uff...juz ja pocieszac nie umiem...:(

Poszla plakac do sypialni, chwila spokoju...

Kto zajumal ladna spacerowa pogode?:ostrzegam:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hawana napisał:

Placze , bo nie wie co sie z nia dzieje, ze nie umie poslugiwac sie pilotem od telewizora. 

Kasieńka umie tylko włączyć ale nie wie jak kanały przestawiać i się tym nie przejmuje. Nauczyła się żyć z Alzheimerem i nieźle się kamufluje. :haha:Chociaż znów zapomniała kolejne słowo, tym razem "kartoffeln" ale pokazuje o co jej chodzi i już się nauczyłam jej języka migowego. :haha:Normalnie unika sytuacji gdy musi użyć słowa które jej uciekło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Kasieńka umie tylko włączyć ale nie wie jak kanały przestawiać i się tym nie przejmuje. Nauczyła się żyć z Alzheimerem i nieźle się kamufluje. :haha:Chociaż znów zapomniała kolejne słowo, tym razem "kartoffeln" ale pokazuje o co jej chodzi i już się nauczyłam jej języka migowego. :haha:Normalnie unika sytuacji gdy musi użyć słowa które jej uciekło.

Taka babunie tez mialam. Zapominala slow i sie nie przejmowala, zapominala sie ubrac, to wygrzewala sie na tarasie w poranniku do obiadu. Corka prosila nie reagowac i miala racje, po przy trzecim napominaniu pdp sie wkurzala, a do obiadu i tak zawsze zasiadala przebrana ,  bylo gut i szkoda zachodu:d

Stokrotka ma swiadomosc choroby i placze nad soba nieznosnie. Zmeczona juz tym jestem. Pogoda nie sprzyja spacerowaniu a szkoda. Moja glowa odpoczywala i jej tez.Potem zmeczona padala i byl spokoj. Teraz sie snuje za mna...

Z braku zajecia pies nakarmiony 5 razy.Na sniadanie dostal grzanke,potem jedzenie z puszki,  po obiedzie  resztki, na podwieczorek sucha karme i pokruszone ciastko, na kolacje resztki salatki z nudlami , chleb z leberka i sucha karme.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno podobienstwo do Twojej Kasienki  @Maria Jolanta zauwazylam.

Tamta sie bawila brzozowymi galazkami z koszyka z drewnem do kominka, wystarczylo nie przeszkadzac. 

Albo probowala gotowac.Raz przyrzadzila coktail  z plynu do mycia naczyn i wody. 

Juz nie zyje bidulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...