Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, NNNdanuta napisał:

Współczuwam Ci Teresko bardzo bo ja przy takich ludziach to brudna się czuję ... Na takie adresy to dobrze robi właśnie to że żadna opiekunka nie wraca... I tak po dziesiątej opiekunce to zaczynają wreszcie zmieniać taktykę postępowania ... ))))

I cały czas  mówię babci ,że mam mi mówić kiedy chce pomocy ,że ja tu jestem żeby jej pomóc,o kąpieli też wspomniałam ,że musi mi wytłumaczyć co chce.Bo jedna babcia się myje sama a druga chce ,żeby ją całą myć.Ale czy to coś da.Wezmę ją na tapetę przed następną kąpielą ,bo może komunikacji nie było przez brak aparatu słuchowego na czas kąpieli.

Chociaż wiem ,że babcie kłamczuszki są i mówią to co chcą .No ,ale do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Blondi...Też tego nie rozumiem . Doktor też ma " długie zęby " na wszelkie mortadele ...krwiste ...i salcesony , które dla niego /salcesony / są za twarde i ciężko mu je pogryźć .....Co mi tam ...niech se sknerzy ...oszczędza , tylko dla kogo ...komu to zostawi ???

Jak kaza doktorkowi kalesony gryzc, to sie nie dziwie, ze nie chceO.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hawana napisał:

Jak kaza doktorkowi kalesony gryzc, to sie nie dziwie, ze nie chceO.o

No przypomniałas mi o kalesonach :o, tylko patrzeć kiedy mój dziadek założy kalesony. Co ja w zeszłym roku miałam, teraz to się z tego śmieje, ale wtedy... 

Zaś nie będzie ubieral majtek, tylko same kalesony, ale może tak ma być xd

Oby do końca mojego pobyty było w miarę ciepło, później może przyjść trzaskajacy mróz 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Teresadd napisał:

I cały czas  mówię babci ,że mam mi mówić kiedy chce pomocy ,że ja tu jestem żeby jej pomóc,o kąpieli też wspomniałam ,że musi mi wytłumaczyć co chce.Bo jedna babcia się myje sama a druga chce ,żeby ją całą myć.Ale czy to coś da.Wezmę ją na tapetę przed następną kąpielą ,bo może komunikacji nie było przez brak aparatu słuchowego na czas kąpieli.

Chociaż wiem ,że babcie kłamczuszki są i mówią to co chcą .No ,ale do czasu.

Babcie to klamczuszki pierwsza klasa. Moja Stokrotka co nie doslyszy,  to zmysli. Trzeba babuszki przechytrzyc, nie ma rady. I grunt to sie nie przejmowac.

Ja robie to, co jest tez dobre dla mnie.Np.gram ze Stokrotka w rummi, chociaz ona zwykle nie chce. To zadna gra, jak sie reguly gry lamie ale co tam, pozwalam sie dziecku pobawic a potem jest zmeczona i jest spokoj:szydera: 

To samo ze spacerkiem:d

Na gadanie, ze obiadu to ona jesc nie bedzie nawet nie reaguje, udaje ze nie slysze, robie swoje. I zje, nie pitoli, tylko 2 razy zastrajkowala.

Podobnie rano, gdy prosi, zebym ja ja umyla, bo ona taka slaba.Najwazniejsze , zeby wstala a potem to juz samo leci. Dostaje lape a ja czekam...:pejcz: Zostaje mi do umycia to, co ma zostac:haha:

I wszyscy zadowoleni:tak2:

Chociaz, pewne rzeczy to mnie tak wnerwiają....:przekleństwa: Nie bede sobie jednak przypominac...

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hawana napisał:

Babcie to klamczuszki pierwsza klasa. Moja Stokrotka co nie doslyszy,  to zmysli. Trzeba babuszki przechytrzyc, nie ma rady. I grunt to sie nie przejmowac.

Ja robie to, co jest tez dobre dla mnie.Np.gram ze Stokrotka w rummi, chociaz ona zwykle nie chce. To zadna gra, jak sie reguly gry lamie ale co tam, pozwalam sie dziecku pobawic a potem jest zmeczona i jest spokoj:szydera: 

To samo ze spacerkiem:d

Na gadanie, ze obiadu to ona jesc nie bedzie nawet nie reaguje, udaje ze nie slysze, robie swoje. I zje, nie pitoli, tylko 2 razy zastrajkowala.

Podobnie rano, gdy prosi, zebym ja ja umyla, bo ona taka slaba.Najwazniejsze , zeby wstala a potem to juz samo leci. Dostaje lape a ja czekam...:pejcz: Zostaje mi do umycia to, co ma zostac:haha:

I wszyscy zadowoleni:tak2:

Chociaz, pewne rzeczy to mnie tak wnerwiają....:przekleństwa: Nie bede sobie jednak przypominac...

@hawana Hawanko, powiedz mi jak gra się z rummi z demencja? 
Przecież to gra logiczna i strategiczna, no jakoś trudno mi sobie wyobrazić grę z takim człowiekiem :d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzia już od 18 śpi.....zmęczona była  i dzisiaj w przedszkolu dowiedziała się od koleżanki, że długi sen.....zapobiega przedwczesnemu starzeniu O.o O.o   W związku z tym po powrocie do domu, zrobiła mi krótki wykład na temat tego, że musimy wcześnie chodzić spać i późno wstawać i dzięki temu zachowamy młodość. Tak nawiasem mówiąc- Andzia chodzi spać o 18-18.30.........a wstaje w okolicach godziny 11 następnego dnia i to jak ją obudzę /chyba że ma jakiś termin, to niestety muszę obudzić ją wcześniej/. Inaczej spała by do obiadu. :haha:Przytaknęłam jej stwierdzając , że ma mądrą bardzo mądrą koleżankę. :haha:

A na temat niemieckich córek...........no niestety z żadną, którą poznałam nie znalazłam wspólnego języka. Na szczęscie żadna nie była głównodowodzącą, więc prawdę mówiąc miałam je gdzieś. Za to z synowymi podopiecznych i z synami dogaduję się bez problemu. Czyli coś z tymi córkami .......jest nie tak:grzmotnąć:

Teraz mówię Wam dobranoc i spokojnej nocy. Wskoczę pod kołdrę i zaczynam seans filmowy.:cześć:

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani z córkami, ani z synami nie miałam problemów. Jedni bardziej sympatyczni, inni mniej ale mnie to obojętne. Nie rusza mnie to bo nie nawiązuję stosunków i rozmawiam tylko jak muszę i tylko na temat pracy. Wszelkie pytania na inne tematy zbywam.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to jezdzimy do PDP a nie do córek czy synowych czy reszty rodziny, gdyby nie było tej całej ferajny to i praca uważam by była dla wielu przyjemniejsza i lżejsza nawet,,,najgorsze to są ich mądrosci,,myślą że my z jakiegoś zacofania jesteśmy:szydera: nie wiedzą ,że tak jak polak potrafi to żadnemu  niemcowi się nie uda,,,damy radę dziewuszki,,wiecie ,że w kupie sila ,,:hura: kupą ich zawalimy,, 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Magdzie napisał:

No przypomniałas mi o kalesonach :o, tylko patrzeć kiedy mój dziadek założy kalesony. Co ja w zeszłym roku miałam, teraz to się z tego śmieje, ale wtedy... 

Zaś nie będzie ubieral majtek, tylko same kalesony, ale może tak ma być xd

Oby do końca mojego pobyty było w miarę ciepło, później może przyjść trzaskajacy mróz 

Ojej....pamiętam te kalesony....:szydera:  konferencja w Hiltonie była nt czy pod kalesony zakłada się majtki czy nie....:oklaski:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Blondi napisał:

Jakby nie patrzeć to jezdzimy do PDP a nie do córek czy synowych czy reszty rodziny, gdyby nie było tej całej ferajny to i praca uważam by była dla wielu przyjemniejsza i lżejsza nawet,,,najgorsze to są ich mądrosci,,myślą że my z jakiegoś zacofania jesteśmy:szydera: nie wiedzą ,że tak jak polak potrafi to żadnemu  niemcowi się nie uda,,,damy radę dziewuszki,,wiecie ,że w kupie sila ,,:hura: kupą ich zawalimy,, 

Patrz ,a tu jest syn z którym spokojnie można porozmawiać.A ta zołza przyjedzie raz w tygodniu i tyle krwi napsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, beatrix+ napisał:

Robaczki...śpicie?

Przeglądam oferty,  i piszą "umowa na warunkach niemieckich "

Czy to o gewerbe chodzi?

Czy może ktoś leciwej blondynce wytłumaczyć?

Umowa jak umowa tylko składki nie w ZUS a w AOK. jedyna różnica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, beatrix+ napisał:

Robaczki...śpicie?

Przeglądam oferty,  i piszą "umowa na warunkach niemieckich "

Czy to o gewerbe chodzi?

Czy może ktoś leciwej blondynce wytłumaczyć?

Na warunkach niemieckich tzn , że wszystkie składki masz opłacane w DE . 

Gewerbe , to własna działalność , którą musisz  sama opłacać . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...