Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tu nie ma castingu ....tu już przesądzone ...po ptokach . Jeżeli już to próba podboju ...odbicia . Nie da rady Bożka odbić Grzesia ...silnie zakochany w @fioletowa.mysz jest :tak2: ....Noo..kuźwa ..tego by brakowało , żeby mężate w castigach brały udział ...A paszłaaaa.....chłopu pod pierzynę :szydera:

Toć piszę ,że dzięki Bobrze,żem poza konkurencją.A narzekać byłby grzech.(na chłopa):cmok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Bo u Niemców niezgodne z prawem jest wyłaczanie telefonu albo zamykanie drzwi na klucz. Nawet u demencyjnych. Hawanka tam pracuje a reszta należy do opiekuna prawnego. Co ma zrobić oprócz tego,że może się dostosować?...

Jak dostosowac sie do pracy w nocy.Miałam podobną demencję pod opieką.Wydzwaniała również gdzie tylko mogła ,a numery miaąła w głowie.Tylko telefon był staromodny na kablu i na noc babka miała zakodowane że telefon zamknięty jest w biurku.Za to w styczniu jak ja poleciałam do apteki wyszła na goło na balkon i hilfe wołała,Hilfe zresztą wołała od rana do nocy.Wszystkie służby miałam pod chałupą.Pogotowie ,policje i straż pożarną.I tam też opiekun prawny był i zaraz oddali babcię na ustawinie leków.Wytzymałam tam dwa tygodnie.Bez spania praktycznie ,bo nie dało rady tak babka się darła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Teresadd napisał:

Jak dostosowac sie do pracy w nocy.Miałam podobną demencję pod opieką.Wydzwaniała również gdzie tylko mogła ,a numery miaąła w głowie.Tylko telefon był staromodny na kablu i na noc babka miała zakodowane że telefon zamknięty jest w biurku.Za to w styczniu jak ja poleciałam do apteki wyszła na goło na balkon i hilfe wołała,Hilfe zresztą wołała od rana do nocy.Wszystkie służby miałam pod chałupą.Pogotowie ,policje i straż pożarną.I tam też opiekun prawny był i zaraz oddali babcię na ustawinie leków.Wytzymałam tam dwa tygodnie.Bez spania praktycznie ,bo nie dało rady tak babka się darła.

Miałam na myśli,ze nie da się walczyć z wiatrakami i prawem. A stelli z nocnym wstawaniem wcale nie biore. Za mało płatne są moim zdaniem. Zresztą i tak bym nie słyszała hilfowania i hallowania. Jak zasnę to kamieniem :)))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Miałam na myśli,ze nie da się walczyć z wiatrakami i prawem. A stelli z nocnym wstawaniem wcale nie biore. Za mało płatne są moim zdaniem. Zresztą i tak bym nie słyszała hilfowania i hallowania. Jak zasnę to kamieniem :)))

tia.Tylko ja też wzięłam bez wstawnia w nocy.Nie pomogło nic.Zatyczki,tabsy.Babka tak sie tłukła,laską stukała,ręka i czym tylko.Ale dobra ,to było dawno.Więc zawsze lampka zapala się jak słysze,że demencja i buszuje w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Ile jeszcze Ci tam zostało Hawanka? Gdybyś miała ochote pogadać to ciśnij na zieloną słuchawkę, nawet w nocy. Bo nie mam zadnego innego pomysłu jak Cię wesprzeć:(

Przetrwam, bo mam 8 dni. Podlamana jestem, bo dzisiejsze wolne poszlo sie gibac i nie wiadomo co z jutrem. Pieniedzy mam nie do przewalenia, a zakupy niezrobione...Ehhh...

Spodnie znalazlam w lozku pod kocem. Nie wiem kto je tam wciepnal, moze Stokrota. Ehhh...Niewazne, dobrze ze sa.

Jeszcze jedno mnie gnebi. Istotna sprawa, bo ta Stella bedzie mina, gdyz kurator zdecydowal, ze opiekunka bedzie mieszkac ze Stokrota. Pol dnia mialam go na glowie i juz wiem jakie prace adaptacyjne planuje. Mieszkanie z dala od Stokrotki, ustalone godziny bytnosci tutaj i spacerowy pies to plusy, ktore mnie zwabily tutaj. Chociaz pies w domu placze sie pod nogami i kto wie czy przez niego nie upadla...Hm...ale pies musi byc.

Z przerwami i spacerami da sie wytrzymac, ale majac dementyka non stop? W dzien i w nocy?

Opiekunka powie Stokrotce, ze ma przerwe, a ona tak zapomni i bedzie miala tysiace problemow:(

Gadaj z dementykiem . Sto razy powtarzasz a on nie wie.

Ja przeciez garnek spalilam, (co zdarzylo mi sie po raz pierwszy,) bo musialam isc do niej. 

Powiedzialam kuratorowi o dziennym domu opieki, bo to jest jakies rozwiazanie, ale ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od kilku dni Kasieńka łazi za mną i ciągle coś chce, głównie cokolwiek powiedzieć. Nocki i to od 18-19-stej mam wolne aż do rana ale południowa przerwa to wieczne pukanie do drzwi, po kilkanaście razy. Zamykam się na klucz ale to niewiele daje....

Może jej przejdzie ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ORIM napisał:

Ja tez nic nie wiedziałem.

Czekaj jak sobie dzwoni ? Ot tak ? To czemu nikt nie odłaczy jej tel na czas godzin nocnych ?

Na policje zadzwonila, a oni do mnie sie dobijali, zebym ja otworzyla. Jak to zrobilam, to babcia stala trzymajac klucze i powiedziala tylko" ich gefunden".

Do szpitala dzwonila , bo ma szwindle. Powiedzieli, ze ma chodzic z rolatorem, nikt nie przyjechal.

Raz o 7.00 wyciagnela mnie Pflege, bo Stokrotka sobie lezala na podlodze i musialam pomoc ja podniesc.

Teraz not.

Dlatego podejrzewalam, ze sie pojawia. Babcia ma czerwony guziczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodzisława napisał:

Też mam , oraz polskie newsy o ....Polsce . Dawaj pierwsza :d 

Wybacz Kochana, lepiej tematu nie bede podejmowac, bo wnerwia mnie wszystko, a jeszcze to... Lepiej by bylo, zeby nam taki Ziobro stydu oszczedzil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asna napisał:

A o tym czytołech. Ja to mom w rzyci. Politycy sobie, a my sobie. Mają zabawę za nasze pieniądze, a czy rządzić będzie PiS, PO czy inna zaraza to i tak jak sam sobie nie zarobisz, to nie będziesz miał.

Nieprawda. Jak nas zamkną za żelazną kurtyną jak kiedyś, a wszystko do tego zmierza, to se co najwyzej zarobic będziemy mogli na worek ryżu plus. Warto o tym pamiętać i nie lekcewazyć wyborów. Ruszaj rzyć w niedziele i głosuj ino mądrze!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...