Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Grzegorz B napisał:

ZKwP. Inaczej przecież mój pies nie miałby Interchampionatu. 

Nie wypowiadam się na temat ras użytkowych IPO czy testów myśliwskich. Ja robiłem psu testy psychiczne gdy był już Młodzieżowym Championem Polski, Zwycięzcą Polski i Championem Polski i Litwy. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego

Tak samo jest z rodowodami. Teraz doczytałem co napisałaś. Każdy pies i suka w miocie dostanie rodowód jeśli rodzice są rodowodowymi psami. Ale to czy zostaną reproduktorami właśnie weryfikują wystawy i oceny sędziów kynologicznych. W przypadku psa 3 oceny doskonałe od trzech różnych sędziów, z trzech wystaw, z czego jedna musi być międzynarodowa. W przypadku suk wystarczy ocena bardzo dobra. Plus testy psychiczne. I jest rep

ZKw P, to Zwiazek Kynologiczny w Poznaniu?

Nie kazde szczenie w miocie pochodzace od pary z papierami dostanie metryczke, bo musi byc przeglad miotu pod katem eksterieru. To sie robi po 5 tygodniu zycia. A rodowod to dopiero pozniej, bo ze szczeniaczka nie zawsze wyrosnie piesek zgodny z wzorcem i moze byc dyskwalifikacja na dalszym etapie.

Na tym polega hodowla. Trzeba sie nameczyc, zeby cos dobrego wyhodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Znalazłam też źródło  pięknych długaśnych  szyszek. Te zabieram do Pl i będę robić wieniec na święto zmarłych w 3 odcieniach fioletu. Już mi po głowie tyle pomysłów chodzi, że strach się bać :oklaski:.

I to wszystko zaczęło się dziać przez pistolet za 5 eurasków, który zobaczyłam w sklepie. Czas teraz biegnie mi szybciej. Rodzina zabiera babcię na spacery, żebym tylkoo im narobiła dekoracji świątecznych :haha:. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że indywidualne dekoracje z kwiaciarni to już konkretne pieniądze kosztują. Hand made sprawia mi przyjemność, więc mogę się tu realizować, bo w domu oczywiście wszystko goni i na takie bzdety czasu nie ma .

Ja tez poprosze taki wieniec w odcieniach fioletu. Grobu jeszcze nie mam, ku zmartwieniu paru istot, ale na biurko bym se pierdykneła:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

ZKw P, to Zwiazek Kynologiczny w Poznaniu?

Nie kazde szczenie w miocie pochodzace od pary z papierami dostanie metryczke, bo musi byc przeglad miotu pod katem eksterieru. To sie robi po 5 tygodniu zycia. A rodowod to dopiero pozniej, bo ze szczeniaczka nie zawsze wyrosnie piesek zgodny z wzorcem i moze byc dyskwalifikacja na dalszym etapie.

Na tym polega hodowla. Trzeba sie nameczyc, zeby cos dobrego wyhodowac.

Związek Kynologiczny w Polsce. Jedyny akceptowany przez FCI, czyli Światową Federację Kynologiczną, zrzeszającą federacje narodowe innych krajów. Przepisy ZKwP są kompatybilne z przepisami FCI. Wszystkie szczeniaki w miocie dostają metrykę, na podstawie której nabywca może ubiegać się o rodowód. Te przepisy znam doskonale. Bo jeśli nawet szczeniak urodzi się bez łap, to niezaprzeczalnym jest jego pochodzenie.  A o tym jest właśnie rodowód. Natomiast czy to pies wystawowy, czy nie weryfikują wystawy. Czy może być repem dodatkowe przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hawana napisał:

ZKw P, to Zwiazek Kynologiczny w Poznaniu?

Nie kazde szczenie w miocie pochodzace od pary z papierami dostanie metryczke, bo musi byc przeglad miotu pod katem eksterieru. To sie robi po 5 tygodniu zycia. A rodowod to dopiero pozniej, bo ze szczeniaczka nie zawsze wyrosnie piesek zgodny z wzorcem i moze byc dyskwalifikacja na dalszym etapie.

Na tym polega hodowla. Trzeba sie nameczyc, zeby cos dobrego wyhodowac.

http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz B napisał:

Związek Kynologiczny w Polsce. Jedyny akceptowany przez FCI, czyli Światową Federację Kynologiczną, zrzeszającą federacje narodowe innych krajów. Przepisy ZKwP są kompatybilne z przepisami FCI. Wszystkie szczeniaki w miocie dostają metrykę, na podstawie której nabywca może ubiegać się o rodowód. Te przepisy znam doskonale. Bo jeśli nawet szczeniak urodzi się bez łap, to niezaprzeczalnym jest jego pochodzenie.  A o tym jest właśnie rodowód. Natomiast czy to pies wystawowy, czy nie weryfikują wystawy. Czy może być repem dodatkowe przepisy

Wiadomo, ze jest to polski zwiazek. Tylko ten zwiazek ma oddzialy. Nalezalam do poznanskiego.Dlatego pytam.

To tam trzeba robic przeglady i testy. A piesek bez lap jest wycofany z hodowli(nie dostanie ani metryczki ani rodowodu), tak jak ten, ktory ma krowi chod(to mozna zauwazyc dopiero pozniej, wiec moze miec metryczke a nie dostanie rodowodu).

Takze psy majace  np. dwa rozne kolory oczu albo plamy na siersci, albo na oczach sa  eliminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam pracę ręczne, papierowa wiklina, decoupage, robienie biżuterii, wszystkie przydasie czekają na mnie w domu jak przyjadę to wyczaruje parę pięknych rzeczy na święta i koniecznie stroiki na cmentarz. Trochę tęsknię za tym moim majsterkowaniem. Śliczne te wasze stroiki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hawana napisał:

Wiadomo, ze jest to polski zwiazek. Tylko ten zwiazek ma oddzialy. Nalezalam do poznanskiego.Dlatego pytam.

To tam trzeba robic przeglady i testy. A piesek bez lap jest wycofany z hodowli(nie dostanie ani metryczki ani rodowodu), tak jak ten, ktory ma krowi chod(to mozna zauwazyc dopiero pozniej, wiec moze miec metryczke a nie dostanie rodowodu).

Takze psy majace  np. dwa rozne kolory oczu albo plamy na siersci, albo na oczach sa  eliminowane.

Każdy pies ktory ma metryke dostanie rodowód. Po prostu nie zrobi papierow na suke hodowlana lub reproduktora. A to się uzyskuje na wystawach Hawanka.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hawana napisał:

Wiadomo, ze jest to polski zwiazek. Tylko ten zwiazek ma oddzialy. Nalezalam do poznanskiego.Dlatego pytam.

To tam trzeba robic przeglady i testy. A piesek bez lap jest wycofany z hodowli(nie dostanie ani metryczki ani rodowodu), tak jak ten, ktory ma krowi chod(to mozna zauwazyc dopiero pozniej, wiec moze miec metryczke a nie dostanie rodowodu).

Takze psy majace  np. dwa rozne kolory oczu albo plamy na siersci, albo na oczach sa  eliminowane.

No widzisz, i tu zaczynają się niuanse regulaminowe. Bo ras psów jest kilkaset.  I są ogólne przepisy dotyczące psów. Te kilkaset ras zgrupowane są w grupy. Grup jest IX. Przepisy grup są już mocno dokładne i nie koniecznie pokrywają się między sobą. A grupy przecież podzielone są na kluby. Które to w regulaminach swoich mogą sprecyzować wszystko. I tak doszliśmy do koloru oczu. Dwubarwne oczy np nie są wadą (choć w ogólnych przepisach są) dla husky syberian, alascian, malamutów i japońskiej akita-inu, czyli słynnego wiernego psa, któremu Japończycy budują pomniki. Pies któremu nie zeszło jądro (tzw wnętr) po rodowodowych rodzicach jest psem rodowodowymi. Tylko nie wystawowym, bo ma wadę dyskwalifikacyjną. Itd itp

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...