Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi prosze co sie dzieje z kasztanowcami....widze dookola prawie nagie drzewa z pokurczonymi liscmi i dyndajace jeszcze niedojrzale kasztany ......i co ciekawe tylko kasztanowce sa tak schorowane tak ubogie tak nagie....

w poprzednich latach mozna bylo zauwazyc pnie drzew owiniete folia  jakims preparatem chyba szkodnikobojczym ale w tym roku nie ma nic....smutny widok...

niedaleko mojego bloku na osiedlu gdzie mieszkam jest taka ulica..kasztanowa sie nazywa.....drzewa ciagna sie wzdluz tworzac prawie aleje po lewej stronie stary budynek koszar z czerwonej cegly........posterunek policji....tylko gdzie te drzewa pelne lisci .....jakos tak.....nago 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Czy jest cudna, to zależy od tego co,  kto lubi...:haha: Niech sobie jest...ale na obrazkach...:szydera: Ja chcę lato...:oklaski:

a nie bylo odrobine za cieplo???:haha:

w taki wydaniu jak obecnie jesien tez ma swoje uroki...ale....kazdy lubi to co lubi jak napisalas....mirelka zlecenia w tropikach ci potrzeba....lato caly rok:szydera:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucyna.beata napisał:

a nie bylo odrobine za cieplo???:haha:

w taki wydaniu jak obecnie jesien tez ma swoje uroki...ale....kazdy lubi to co lubi jak napisalas....mirelka zlecenia w tropikach ci potrzeba....lato caly rok:szydera:

Pewnie....taka Gran Canaria......bajeczka...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lucyna.beata napisał:

powiedzcie mi prosze co sie dzieje z kasztanowcami....widze dookola prawie nagie drzewa z pokurczonymi liscmi i dyndajace jeszcze niedojrzale kasztany ......i co ciekawe tylko kasztanowce sa tak schorowane tak ubogie tak nagie....

w poprzednich latach mozna bylo zauwazyc pnie drzew owiniete folia  jakims preparatem chyba szkodnikobojczym ale w tym roku nie ma nic....smutny widok...

niedaleko mojego bloku na osiedlu gdzie mieszkam jest taka ulica..kasztanowa sie nazywa.....drzewa ciagna sie wzdluz tworzac prawie aleje po lewej stronie stary budynek koszar z czerwonej cegly........posterunek policji....tylko gdzie te drzewa pelne lisci .....jakos tak.....nago 

http://www.artykul.com.pl/szkodnik-kasztanowcow/

 

Co ciekawe nie smakują robalowi drzewa o czerwonych kwiatach.

Dzień dobry Opiekunkowo.Spokojnego dnia:)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Szczerze jak księdzu na spowiedzi : mieszczę się w tych 99,9 % ?.....Jeśli nie to przykro mi ...alee...ja Ciebie pozdrawiam ...też :cmok:

basiu tak od rana na kolana przed konfesjonalem klekac????

sumienia nie masz....mam nadzieje ze grochu nie podsypalas:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

http://www.artykul.com.pl/szkodnik-kasztanowcow/

 

Co ciekawe nie smakują robalowie drzewa o czerwonych kwiatach.

Dzień dobry Opiekunkowo.Spokojnego dnia:)

no pewnie tak...ale albo juz mnie dawno o tej porze roku nie bylo albo faktycznie wyjatkowo w tym roku jest tego duzo...

ale cos w tym jest czerwone im nie smakuja.....

milego i rowniez spokojnego

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim :-)

 

Takie cos dzis na interi przeczytalam. Wklejam tutaj :)

____________________________________________________________________

FAZ: Wyrok trybunału komplikuje sytuację polskich opiekunek

 

Bez polskich opiekunek system opieki nad osobami niedołężnymi w Niemczech zawaliłby się. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE komplikuje jednak ich sytuację prawną.

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) analizuje skutki orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) dla pracujących w Niemczech polskich opiekunek osób starszych i niedołężnych. 

"Obywatele UE, którzy delegowani są na czas ograniczony do pracy w innym kraju, mogli dotychczas opłacać składki na ubezpieczenie społeczne w kraju pochodzenia. W przyszłości może stać się to trudniejsze, co może mieć następstwa dla prywatnych niemieckich gospodarstw domowych zatrudniających opiekunki ze wschodniej Europy" - pisze FAZ. 

 

Wyrok trybunału ws. delegowanych

TSUE w opublikowanym orzeczeniu ograniczył specjalne przepisy dot. ubezpieczeń społecznych dla pracowników delegowanych. Wyrok stanowi, że zagraniczny pracownik delegowany nie może pozostać ubezpieczony w kraju pochodzenia, lecz musi być ubezpieczony w miejscu pracy, jeżeli podjął pracę na stanowisku, które wcześniej zajmowała osoba też delegowana do pracy za granicą. Nie ma znaczenia, czy pracodawcy tych pracowników mają siedziby w tym samym, czy w różnych krajach i czy są ze sobą powiązani - dodaje FAZ.

"Może to w konkretnym przypadku oznaczać, że polska opiekunka może przez maksymalnie dwa lata pracować w u niemieckiej rodziny i być nadal ubezpieczona w Polsce. Natomiast inna osoba z UE, która przyjdzie na jej miejsce, musi ubezpieczyć się w Niemczech" - czytamy w FAZ.

 

Składki zależnie od długości zatrudnienia

Przepis umożliwiający zachowanie ubezpieczenia społecznego w kraju pochodzenia ma obowiązywać tylko w przypadku czasowego zatrudnienia za granicą. Ponowne obsadzenie danego stanowiska innym cudzoziemcem z UE sugeruje, że mamy do czynienia z zatrudnieniem na dłuższy czas - tłumaczy FAZ. Firmy pośredniczące w zatrudnianiu polskich opiekunek muszą w przyszłości zwrócić uwagę w przypadku personalnej zmiany na odprowadzanie składek do ubezpieczyciela niemieckiego.

Orzeczenie TSUE, zdaniem FAZ, skomplikuje sytuację prawną i stanie się źródłem niepewności, gdyż stanowi, że zaświadczenie A1 potwierdzające, że pracownik płaci składki w kraju pochodzenia, nie może być kwestionowane przez władze i sądy kraju, w którym świadczona jest praca. Nie wiadomo, jak powinien postąpić niemiecki zleceniodawca, jeżeli kolejna opiekunka polska też przedstawi zaświadczenie A1, chociaż powinna płacić składki w Niemczech.

Liczba opiekunek z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zajmujących się przez 24 godziny na dobę osobami w podeszłym wieku, rośnie z roku na rok. Szacuje się, że ponad 200 tys. niemieckich gospodarstw domowych uzależnionych jest od takiej pomocy. W Niemczech brak jest chętnych do tej nisko opłacanej i ciężkiej pracy.

_____________________________________________________________

 

Dosyc ,ze mamy ciezka prace,to jeszcze nam za kazdym razem klody pod nogi rzucaja.



 

 



 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani.Oj nie było mnie długo, podczytywanie łapałam chwilami /.których było mało/ Wnuki odjechały a mnie tego gwaru brak. Cudowny niepowtarzalny czas śmignął szybko. Powrotu nie mam do ostatniej PDP /zmarła 05.09/ .Mam ofertę na 30.09. czekam na akceptację.

Pozdrawiam Was ,życzę spokojnego dnia. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lucyna.beata napisał:

no dobra

nie mieszam wiecej  owijam sie peleryna i melduje poki co odwrot...sniadanko....herbatka.....jakas padline na obiad musze ogarnac...pasazerke odebrac z dworca...

bede z wami duchem ...

jeszcze raz milego dnia zycze 

Baw się dobrze @lucyna.beata:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

powiedzcie mi prosze co sie dzieje z kasztanowcami....widze dookola prawie nagie drzewa z pokurczonymi liscmi i dyndajace jeszcze niedojrzale kasztany ....

Aż wyszłam z drugiej strony domu żeby zobaczyć, Rzeczywiście, smutne. 

received_950093245192231.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Wkur...wione porządnie. Nie cierpię anemików. Z fajniejszych newsow to wam powiem, że wiewiórka pod mój balkon powróciła. Przynajmniej jest powód, żeby się pouśmiechać przy ćmiku.

Życzę wam superanckiego wtoreczku! Buzi, buzi. Miziu, miziu. Cium, ciumxd

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Dzień dobry i miłego dnia Wszystkim życzę :).Ja dzisiaj muszę się zabrać za pakowanie walizek więc czasu trochę mało będę miała to nie gniewajcie się jak zajrzę tylko na chwilę .

:kawa: zaparzyłam to proszę się częstować jakby ktoś chętny był :kawa2::cześć3:

Ja jestem chętna. Przepadam za kawą. Ile dostanę to tyle wyżłopię. :haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, INEZ napisał:

Dzień dobry i miłego dnia Wszystkim życzę :).Ja dzisiaj muszę się zabrać za pakowanie walizek więc czasu trochę mało będę miała to nie gniewajcie się jak zajrzę tylko na chwilę .

:kawa: zaparzyłam to proszę się częstować jakby ktoś chętny był :kawa2::cześć3:

Co Ty o takiej barbarzyńskiej godzinie wstajesz? ??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...