Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Info cały dzień dziś powtarza, że po przedwczorajszych rozmowach Dudy z premierem Chin,

dziś przyleciał od nich samolot z rękawiczkami, maseczkami i kombinezonami,

za które państwo zapłaciło ponad 5 mld złotych,

(a na TVP niecałe 2 miesiące temu przekazali Tylko 2 mld zł)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kto?? Dzień dobry

20200326_181113.thumb.jpg.a31d65e30540753db4c0dbe86c3d8bd7.jpg

W hennigsdorf drzewa mają....numerki..w jakim celu??? Szogun się śmieje że to opodatkowanie...uszczelnienie vat-u???

Ciekawe ciekawe...każdy musi nie  swoje aufgabe...co kraj to obyczaj.

Melduję na plus 5 stopni, słonecznie i ciepło, wiosna pełna para...

Dalej ciagniemy wozeczki i  stać grzecznie w kolejkach po koszyki będziemy 

Miłego i spokojnego dnia.

Dzisiaj dzien bez newsów , koronowego szaleństwa..tego życzę wiaro forumowa.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeeeeń dooooobry :oklaski: Jeeeestem nieeeewyspana :oops: Ano "poskarżę się", że ....wczoraj zamieszkała z nami "Wnuczusia", czyli młodziutka sunia rasy Charcik włoski :tak2: Niesamowicie energetyczny piesek :haha: I już chyba nie muszę z detalami tłumaczyć, ile razy przychodziła do mnie sprawdzać, czy aby jestem we własnym łóżku? :haha: To sprawdzanie nie było li tylko "naoczne", ale jak najbardziej "organoleptyczne" :szydera: Ale...ale zrobię sobie poobiednią przerwę i poświęcę ją na odespanie braków :szydera: Tymczasem siorbanie muszę uskutecznić, by pobudzić własną energię :haha: Lata nie te, by po nieprzespanej nocy funkcjonować "normalnie" :haha: Ale....nic to...wszak pampersów nie muszę zmieniać "Dzidziusiowi"...kąpać nie muszę "Wnuczusi"...butelek wyparzać...mieszanki mlecznej szykować...gryzaków na bolące dziąsła podawać...czyli i tak jest zajebiaszczo :szydera: A że "dziecko" po swojemu "raczkuje"...czyli jest jej wszędzie pełno, to już zupełnie inna historia :szydera: Teraz mam chwilkę spokoju, bo "Wnuczusia" wraz ze swoją "Mammą" udały się na spacerniak okoliczny :szydera: A ja...a ja odrobię zaległości klepalne...w ciszy i spokoju :oklaski: No i... 1660462516_dziedobrypiteczek.gif.8fc5b58a8a2bb5dc82df301fdd370773.gif , a to oznacza, że weekendzik jest...jest...nadszedł wreszcie :oklaski: I uprzejmie donoszę, że do końca odsiadki zostało mi zaledwie 4 dni...czyli jest zajebiaszczo :oklaski: I tej zajebaszczości życzę wszystkim "odsiadkowcom" i "bezodsiadkowcom" też  :oklaski: 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Busiarnia do mnie zadzwoniła, że dopiero po Świętach wznowią połączenia bo jest taki bałagan i dezorganizacja na granicach, że jednych przepuszczają a innych zawracają i kierowcy nie wiedzą od czego to zależy....cyrk. Ogólna dezinformacja..... MSWiA nie aktualizuje stron, w internecie głupoty, posły osły kłócą się w sejmie i jest ogólne Burdello...bum...bum. Jak się to wszystko uspokoi to dadzą znać.

A ja Wam życzę miłego dnia, miejcie wszystko w dupie i trzymajcie się zdrowo....:d

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

@lucinda drzewa z tabliczkami widziałam , kiedy pracowałam na obrzeżach Getyngi ( @Marta B niech Ci już będzie , że to była  wieś :szydera: ) z tym , że były to tabliczki z numerami i z nazwiskami ....i drzewa owocowe . Właściciel tabliczki był jednocześnie właścicielem drzewa i jego obowiązkiem było dbanie o nie ...przycinanie itp . Owoców ( wtedy czereśnie ...śliwki ...jabłka  ) było co niemiara a zrywali je tylko spacerowicze ...ja też , ale najpiękniejsze , na niskich gałęziach czereśnie niestety otoczone były wysokimi pokrzywami . A że Polak potrafi to wiadomo i cóż tam było poparzenie i bąble  jak czereśnie pyszota . Wszystko to za przyzwoleniem i wręcz namawianiem mnie przez moją PDP-ną - profesorową , żeby rwać , jeść ....bo tylko spacerowicze zrywają a właściciel już dawno nie żyje a spadkobiercom nie chce się rwać , bo wolą sobie kupić . Jedynie to , że drzewa zadbane były , bo nie wypadało , żeby rosły na dziko i co by właściciele sąsiednich drzew powiedzieli ?:haha: 

Miłego , spokojnego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucinda napisał:

Jest kto?? Dzień dobry

20200326_181113.thumb.jpg.a31d65e30540753db4c0dbe86c3d8bd7.jpg

W hennigsdorf drzewa mają....numerki..w jakim celu??? Szogun się śmieje że to opodatkowanie...uszczelnienie vat-u???

Ciekawe ciekawe...każdy musi nie  swoje aufgabe...co kraj to obyczaj.

Melduję na plus 5 stopni, słonecznie i ciepło, wiosna pełna para...

Dalej ciagniemy wozeczki i  stać grzecznie w kolejkach po koszyki będziemy 

Miłego i spokojnego dnia.

Dzisiaj dzien bez newsów , koronowego szaleństwa..tego życzę wiaro 

 

2 godziny temu, lucinda napisał:

Jest kto?? Dzień dobry

20200326_181113.thumb.jpg.a31d65e30540753db4c0dbe86c3d8bd7.jpg

W hennigsdorf drzewa mają....numerki..w jakim celu??? Szogun się śmieje że to opodatkowanie...uszczelnienie vat-u???

Ciekawe ciekawe...każdy musi nie  swoje aufgabe...co kraj to obyczaj.

Melduję na plus 5 stopni, słonecznie i ciepło, wiosna pełna para...

Dalej ciagniemy wozeczki i  stać grzecznie w kolejkach po koszyki będziemy 

Miłego i spokojnego dnia.

Dzisiaj dzien bez newsów , koronowego szaleństwa..tego życzę wiaro forumowa.

Jest to ich ewidencja. Każde z nich ma przypisane ściśle określone zabiegi pielęgnacyjne aż do momentu, gdy osiągnie wiek rębny lub przeszłorębny(zależnie od gatunku, np. topole ok.40 lat a już dąb nawet 140lat) i zostanie wycięte(względy bezpieczeństwa mieszkańców i infrastruktury), ponieważ słabnie i zaczyna wtedy obumierać. Taka dendroeutanazja przymusowa. Jak u ludzi(homowycięcie) lub teraźniejsza gesundselekcja, która naturalnie nie ma nic wspólnego z nazizmem, gdyż stosują ją nie tylko Niemcy i odwoływanie się do totalitaryzmu, jest przecież conajmniej ryzykowne a tabliczki na roślinach, to(żeby była jasność), też nie tatuaże na przedramieniach. Lepiej może niech nie czytają tego ekolożki.
Na obrazku widzimy sosnę. Wiek rębny, zależnie od siedliska na którym rośnie osiągnie pomiędzy 90 a 120 lat. Jeśli nie zostanie uznana za drzewo pomnikowe lub będzie "przeszkadzać", zagrażać, czy będzie chorowała, zostanie wtedy wycięta, zaraz po okresie lęgowym dla ptaków i osiągnięcia samodzielności miotu u zwierząt( np. dzięcioły, wiewiórki, itd.). Myślę, że jeszcze trochę postoi i poogląda ludzi. Jak długo, czas pokaże(domyślam się ale mam za mało pewnych danych i wolę nie robić poruty opiekuńczej), może ją przeżyjemy?

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallochen:d

Piękny dzień, piękny piątek, piękny początek weekendu-tak jest i tak będzie:d 

@LACH może ty i jesteś istotą kontrowersyjną ale braku inteligencji i wiedzy i obycia nikt ci nie zarzuci.

Ej może ja będę nadwornym forumowym kadzidłem, pochlebstwa mi się sypią:haha:opary dobrej aury rozprzestrzeniam, tak lubię:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krista napisał:

Hallochen:d

Piękny dzień, piękny piątek, piękny początek weekendu-tak jest i tak będzie:d 

@LACH może ty i jesteś istotą kontrowersyjną ale braku inteligencji i wiedzy i obycia nikt ci nie zarzuci.

Ej może ja będę nadwornym forumowym kadzidłem, pochlebstwa mi się sypią:haha:opary dobrej aury rozprzestrzeniam, tak lubię:d

 

Prawdę napisałaś. Tylko jedno muszę zdementować chociaż być może nie mam racji. Wedle mnie na zdjęciu Lucyny jest drzewo owocowe a nie sosna.  :nie_widzę: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krista napisał:

Hallochen:d

Piękny dzień, piękny piątek, piękny początek weekendu-tak jest i tak będzie:d 

@LACH może ty i jesteś istotą kontrowersyjną ale braku inteligencji i wiedzy i obycia nikt ci nie zarzuci.

Ej może ja będę nadwornym forumowym kadzidłem, pochlebstwa mi się sypią:haha:opary dobrej aury rozprzestrzeniam, tak lubię:d

 

Po prostu kocham rośliny, zwierzęta i ludzi. Kolejność nieprzypadkowa. Najmądrzejsze są rośliny. Ostatnie badania naukowe tego dowodzą. Np. drzewa, swoimi rozbudowanymi systemami korzeniowymi, potrafią się błyskawicznie informować o nadchodzącym zagrożeniu i nie tylko(np. Australia, ochronna reakcja drzew oddalonych o setki kilometrów na pożar). Takie 100x szybsze, podziemne 5G.

I dziękuję, fachowa literatura Wydziału Leśnego, renomowanej uczelni i dodam skromnie, świetna pamięć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek i miłego dzionka od natłoku informacji różnych na temat koronka psyche siada. Postanowiłam nie czytać i nie oglądać nic na ten temat.  Teraz żałuję , że szydełka  nie wzięłam a do miasta raczej się nie wybieram.....  książki przeczytane  i z nudów  netfliksa katuję. 

Dzusiaj w oczy wpadła mi ta strona

https://odyseusz.msz.gov.pl

Korzystacie z tego?

Miłego dzionka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...