Skocz do zawartości

Co i kiedy sadzimy w ogródku?


Gość Katowiczanka
 Udostępnij

adfafadfdafdafda  

  1. 1. t1

    • t2
      0
    • t3
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katowiczanka

Witajcie Koleżanki! Jadę na swój kolejny wyjazd, ale tym razem trafił mi się podobno mały warzywniak. Skłamałam, że wiem o co chodzi, ale nigdy nie pracowałam w ogródku. Napiszcie mi co kiedy się sadzi. Wyjeżdżam 10 kwietnia i nie wiem co i jak i co już będzie zasadzone. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Pod koniec marca można zasiać nasiona marchwi, pietruszki i sałaty, ale to Ciebie już nie dotyczy a jeżeli tak to będzie jeszcze szansa w kolejnym plonie.

W kwietniu można posadzić truskawki i poziomki.

W maju wysadzamy papryki, pomidory, ogórki, cukinie na grządki, siejemy groch, buraki na botwinkę, fasolę szparagową, szczypiorek

W czerwcu siejemy jeszcze raz marchew i sałatę

W lipcu można siać fasolę szparagową, rzodkiewkę, sałatę

W sierpniu ostatni raz wysiewamy sałatę, rzodkiewkę i koper.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki! Jadę na swój kolejny wyjazd, ale tym razem trafił mi się podobno mały warzywniak. Skłamałam, że wiem o co chodzi, ale nigdy nie pracowałam w ogródku. Napiszcie mi co kiedy się sadzi. Wyjeżdżam 10 kwietnia i nie wiem co i jak i co już będzie zasadzone. Dziękuję.

Katowiczanka czy Ty jedziesz do PDP czy do warzywniaka????

Fajną masz ofertę -będzie urozmaicenie,,,tylko tak sadz aby coś urosło bo tutaj na forum trochę nas jest i chcemy popróbować!!!!

Powodzenia ogrodniczko!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki! Jadę na swój kolejny wyjazd, ale tym razem trafił mi się podobno mały warzywniak. Skłamałam, że wiem o co chodzi, ale nigdy nie pracowałam w ogródku. Napiszcie mi co kiedy się sadzi. Wyjeżdżam 10 kwietnia i nie wiem co i jak i co już będzie zasadzone. Dziękuję.

Katowiczanka czy Ty jedziesz do PDP czy do warzywniaka????

Fajną masz ofertę -będzie urozmaicenie,,,tylko tak sadz aby coś urosło bo tutaj na forum trochę nas jest i chcemy popróbować!!!!

Powodzenia ogrodniczko!!!!

--

ja lubię też trochę pogrzebać przy kwiatkach ,bo to jest odskocznia od rzeczywistości -zresztą lubię też śpiew ,muzykę i dzięki temu moja psycha nie siada.

[ Data: 30-03-2015, 11:23 ]

jeżeli idzie o pytanie autora--na opakowaniach wszystkich pisze ,co kiedy itd. i nie daj się robić w balona ,pracując przy PDP i w ogródku i to może za 1000 Euro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mamy jeszcze zimę ,dzisiaj rano było biało na trawnikach ale moja babcia spacering po ogrodzie i już szukała miejsca na kwiatka ,aby wsadzić z domu  z donniczki do ziemi .Tak mi opowiada ,że dobra pora ,że nic mu nie będzie itd, babcia jest zima jeszcze ,ale nie do babci nie dochodziło ale odpusciła sobie .Wiem ,że chciała się pozbyć jednego kwiatka bo przekwitł i się brzydki zrobił ,więc poszłam i wzięłam tego kwiatka i wsadziłam w ziemie i babcia cała szczęsliwa .No jeszcze zimą nigdy takich ogrodowych prac nie robiłam,także u mnie sezon się zaczął.Jutro może następny hit kwiatowy wyląduje w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 11.02.2016 at 22:26, Blondi napisał:

Mamy jeszcze zimę ,dzisiaj rano było biało na trawnikach ale moja babcia spacering po ogrodzie i już szukała miejsca na kwiatka ,aby wsadzić z domu  z donniczki do ziemi .Tak mi opowiada ,że dobra pora ,że nic mu nie będzie itd, babcia jest zima jeszcze ,ale nie do babci nie dochodziło ale odpusciła sobie .Wiem ,że chciała się pozbyć jednego kwiatka bo przekwitł i się brzydki zrobił ,więc poszłam i wzięłam tego kwiatka i wsadziłam w ziemie i babcia cała szczęsliwa .No jeszcze zimą nigdy takich ogrodowych prac nie robiłam,także u mnie sezon się zaczął.Jutro może następny hit kwiatowy wyląduje w ogrodzie.

I przeżył ten kwiatek? :D . Przecież jeszcze są przymrozki w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wan75 kwiatek nawet na 3 dzień odżył ,ale potem padł i teraz jak śnieg zniknie ,zacznie wypuszczać listki zielone ,widzę ,że tutaj zima służy kwiatom,śnieg i kwiatki żółte ,różowe ,wszystko żyje,w Polsce zabieram wszystko z tarasu bo zmarznie, a teraz zostawię i co będzie to będzie ,albo odżyje albo nie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cebulki tulipanów i narcyzow sobie wczoraj posadzilam :hura:

Pozbieralam opadniete jabłuszka i pograbilam liście. Jestem z siebie dumna :$ jak zwykle zresztą :haha:jak coś zrobię konkretnego. Prawie cały dzień na ogrodzie, ale dzięki temu spałam jak niemowlak :hura:co 3 godziny budziła się na karmienie :$

Liście jeszcze pograbilam i trochę krzewy ozdobne poprzycinalam ale to tylko dlatego, że nowe narzędzia ogrodnicze chciałam wypróbować. Po niedzieli dalszy ciąg prac polowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, foczka63 napisał:

Jakieś 3-4 lata temu posadziłam cebulki krokusów i nic:(Albo do góry nogami je wsadziłam albo coś zeżarło.Teraz pan F.posadził cebule tulipanów-czarnych i granatowych,zobaczymy wiosną czy wylezą:)

 

 

Nornice uwielbiają cebulki krokusow. U mnie wyzeraly systematycznie. Cebulki tulipanów i narcyzow posadzilam do betonowych gazonow i mam nadzieję, że coś z nich będzie ale do wiosny trzeba poczekać. 

PS. Cebulki przywleklam z Niemiec z ostatniego wyjazdu. W Aldi były tanie jak barszcz więc nie będzie mi szkoda nawet jak nornice czy inne gryzonie się do nich odbiorą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, foczka63 napisał:

Jakieś 3-4 lata temu posadziłam cebulki krokusów i nic:(Albo do góry nogami je wsadziłam albo coś zeżarło.Teraz pan F.posadził cebule tulipanów-czarnych i granatowych,zobaczymy wiosną czy wylezą:)

Kilka lat temu kupiłem w Niemczech około 300 krokusów na wagę, botaniczne i hodowlane. Posiałem je na trawniku.:) Wyglądało to tak: brałem garść krokusów i rzucałem je jak się siało zboże. Gdzie upadł, łopatka, odchylało się darń i wrzucało krokusa. Wyrośnie posadzony nawet do góry nogami! Ta nieregularność stwarzała pozory naturalności. Na wiosnę kwitną zanim na dobre wyrośnie trawa. Po 2 latach już były kępy krokusów z cebulek przybyszowych. Pierwsze koszenie trawy było akurat gdy krokusy przekwitły. Ładnie to wygląda!:)

A jak ktoś sadzi krokusy na rabacie to koniecznie w sąsiedztwie korona cesarska. Śmierdzi (cebula) to okrutnie i nornicy nie uświadczysz!

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...