Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 15.06.2020 at 17:30, Niezapominajka 67 napisał:

Jako żona byłego gornika

Że też musiałem trafić na żonę górnika. Nie zmieniam zdania, ale miło poznać twoje. Pierwsze koty za płoty mam nadzieję, że nie uraziłem bo i to nie było moim zamiarem.

O 18.06.2020 at 00:37, FrauMiau napisał:

Ktoś to górnikom dał więc trudno by odmawiali

Racja, racja, ale nie ktoś tylko my wszyscy. Nie czepiam się górników, ale tych co wymyślili te wszystkie dodatki i udają, że wszystkie kopalnie są rentowne.

Ukłony!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, elf napisał:

Glosujecie w tych wyborach czy nie udało się wam wcześniej pomyśleć o zarejestrowaniu....? 

Myslam, że będę w Polsce w tym czasie, jednak trafił mi się wyjazd i wyjechałam. Wiedziałam, że jest termin do 16 czerwca żeby  głosować korespondencyjnie. Próbowałam coś załatwić ale niestety nie było to takie proste więc w pierwszej turze głosować nie mogę. Jeżeli dojdzie do 2 giej tury to będę w Polsce i pójdę zagłosować normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, elf napisał:

Ja mam nadzieję że dojdzie do drugiej tury. Też kibicuje mojemu kandydatowi. Na pewno będę śledzić w necie zmagania 

 Nie wierzysz, że Twój może zwyciężyć w pierwsze turze? 

Szanuje wszystkich kandydatów jak również tych co chcą na nich głosować :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jurek50 napisał:

No i mamy przed soba gorące dwa tygodnie,do II tury wyborów.Na raie wyglada na to,ze społeczeństwo nie wyciaga wniosków z tego co dzieje sie wokolo.

Mógłbyś sprecyzować? Do drugiej tury jeszcze 2 tygodnie więc zdanie można zmienić i kandydata też. Jestem ciekawa poglądów, opinii innych osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Jurek50 napisał:

No i mamy przed soba gorące dwa tygodnie,do II tury wyborów.Na raie wyglada na to,ze społeczeństwo nie wyciaga wniosków z tego co dzieje sie wokolo.

Jurek jest gorzej niż myślisz, to oznacza, że wyciąga wnioski i chce tego co mamy teraz. 40% społeczeństwa chce kolejnej kadencji Dudy kierowanego przez Jarosława. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kto  w Polsce teraz zarabia 1300 euro :szydera: ręka do góry xd   ..                                                            https://www.bankier.pl/wiadomosc/Duda-Chcialbym-zeby-pod-koniec-mojej-drugiej-kadencji-Polak-zarabial-2-tys-euro-7912676.html 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, erika napisał:

 Kto  w Polsce teraz zarabia 1300 euro :szydera: ręka do góry xd   ..                                                            https://www.bankier.pl/wiadomosc/Duda-Chcialbym-zeby-pod-koniec-mojej-drugiej-kadencji-Polak-zarabial-2-tys-euro-7912676.html 

a więc módlmy ...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/wybory-2020-debata-prezydencka-dyktat-politykow-jest-dla-demokracji-zabojczy/l3e7bn2

U tego kandydata nie spodziewałem się innej decyzji.Aby brać udział w takiej debacie,bez wczesniejszego otrzymania pytan,trzeba miec cos konkretnego do powiedzenia, i trzeba mieć odwage wyjaśnic swoje kłamstwa i łamanie prawa,a tego nie jest w stanie wytłumaczyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. 

W przypadku opiekunek jest to 11,35 euro za godzinę na pełny etat (160 godzin w miesiącu) co daje 1,816 euro miesięcznie.

Pracodawca delegujący pracowników do Niemiec będzie musiał także zadbać o pewne standardy ich zakwaterowania oraz pokryć koszty kwatery, wyżywienia i zapłacić im za dojazdy do pracy. Koszty delegacji i diet nie mogą być już wliczane do stawki godzinowej czy miesięcznej, jak robiły to do tej pory agencje. To będą pieniądze ekstra.

Poza płacą pracodawcy będą musieli też udzielić pracownikom delegowanym pełnopłatnego urlopu. I tu ciekawostka. W Niemczech pracownikom generalnie przysługuje albo 20 dni (kiedy pracują 5 dni w tygodniu), albo 24 dni (jeśli praca jest 6-dniowa). Tymczasem w Polsce pracownik z 10-letnim stażem ma prawo już do 26 dni. Zatem zastosowanie będą miały przepisy korzystniejsze dla niego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, basica napisał:

Powodzenia opiekunki !!!

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę tych pieniędzy oraz wszystkich innych uczciwych należnych nam z tym związanych przywilejów. 

Z niektórych firm dostali już nowe umowy i nic się nie zmieniło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zapisac sie do zwiazkow zawodowych , ja bylam w Ver.di

oplacalo sie gdyz pomogli mi  , jest to 1% od brutto / 23 euro miesiecznie placilam /.

Jest to tez taki straszak na firmy i rodziny !!!

Wszystko mozna zalatwic , by zycie  bylo slodkie  a praca lekka ;)))

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...