Skocz do zawartości

BOŻE NARODZENIE 2016


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo się cieszę Serenity:), trochę klimatu świątecznego może, taką mam nadzieję, poprawić nastrój opiekunkom w pracy. Staram się wybierać polskie i ładne wykonania. Nasze polskie kolędy są przecież tak piękne i takie nastrojowe, że aż ciepło robi się na duszy.

W tej pracy każda z nas musi, przynajmniej co drugi rok zostać na święta...taka praca i jest też rekompensata finansowa, którą można się trochę pocieszyć. Dobrze napisałaś, że będzie dobrze:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Florcia napisał:

W tej pracy każda z nas musi, przynajmniej co drugi rok zostać na święta.

          No więc nie w każdej agencji, w każdej razie w żadnej z moich kilku - nie było tam obowiązku albo i przymuszania do zostania na Święta. Raz odjeżdżałam parę dni przed Świętami i w końcu przysłali tam opiekunkę, która co prawda znała tylko  parę słów po niemiecku, ale ... jawnie się cieszyła, że wreszcie ma ofertę. Jednej osobie może odpowiadać wyjazd na Święta, ale dla innej może to być nie do przyjęcia. Uważam, że agencje powinny to uszanować, co zresztą = według moich doświadczeń robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Serenity napisał:

No więc nie w każdej agencji, w każdej razie w żadnej z moich kilku - nie było tam obowiązku albo i przymuszania do zostania na Święta.

Jeżeli wymieniasz się z inną opiekunką na tej samej Stelli, to uzgadniasz święta. Oczywiście, że nie ma przymusu, to jest praca zaplanowana na ten okres, czasem opiekunka chce na święta wyjechać, czasem musi pracować, ponieważ jakaś opiekunka musi być na święta. Zdarza się raczej rzadko, że rodzina zabiera PDP na święta, albo przyjeżdża, żeby opiekować się podczas świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę wszystkim

     ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT

          BOŻEGO NARODZENIA

                w POLSCE I ZAGRANICĄ.

@Florcia Dla mnie najpiękniejsze są polskie kolędy i dziękuję,

 że tyle ich tutaj nam przypominasz.

Chciałam tu wkleić obrazek opłatka, ale niestety nie dałam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim życzę spokojnych i radosnych Świat... Ja podzielę się już wrażeniami z Wigilii. Jestem pod ogromnym wrażeniem gdyż rodzina podopiecznej, żebym czuła się bardziej po polsku zrezygnowała dziś z potraw mięsnych i jedliśmy polską Wigilię wspólnie przygotowaną z córką, mało tego zdobyli dla mnie karpia, gdzieś zamawiali i dostarczono specjalnie do pobliskiego miasteczka do sklepu rybnego gdyż nie jest w nim dostępny... Zapłacili krocie gdyż widziałam kwotę przy adresie zamawiającego. Bardzo miłe chwile, ani chwilę nie myślałam o tym, że jestem tak daleko od rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogę na nic narzekać. Córki Pdp przygotowały Wigilię i było bardzo miło. Dostałam kilka prezentów.

              Syn gospodarzy , bardzo przyjazny Polsce, opowiadał o polskim kierowcy zamordowanym w Berlinie i chwalił jego odwagę i miał nadzieję, że ten  otrzyma w Niemczech jakiś order wysokiej klasy za stawienie oporu terroryście. Mówił, że  Anglicy zebrali jakąś wielką sumę dla rodziny kierowcy. Czułam się wręcz dumna, że to mój rodak. No i syn gospodarzy to niezwykle miły chłopak.

      Ale prawdziwej atmosfery świątecznej tu jednak nie ma.  I nic chyba nie jest w stanie tego zmienić : nawet gdyby był karp i opłatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rodzina mojej PDP bardzo dba o atmosferę świąt niczego mi nie brakowała w oprawie co jest u nas. Mówię serio, owszem opłatka nie było ale były życzenia jak u nas, kolędy leciały w tle, piękna wielka choinka rodzina opowiadała mi jakieś śmieszne anegdotki rodzinne... Ja jestem pierwszy raz na zleceniu i pierwszy raz na święta tak daleko od domu a najbardziej jestem zaskoczona atmosferą jaką stworzyła rodzina. Jutro obiad u jednej córki a pojutrze u drugiej. Dziś mi nawet nie pozwolono sprzatac ze stołu ani pomyć naczyń, zrobiła to córka z synem. Ja jestem samotną osobą i najczęściej poza zjedzeniem kolacji u siostry czas świąteczny spędzałam sama oglądając filmy a dziś po raz pierwszy od wielu lat czułam się na prawdę dobrze :). Wszystkim w pracy życzę tak wspaniałej atmosfery jak mam ja :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaAgata dobrze, że Święta mogą jednak być udane w Niemczech i że wywieziesz ze sobą tak dobre wspomnienie. Generalnie tutaj rodziny naszych Pdp dokładają pewnych starań, ale w twoim przypadku to już ogromnie się postarali.

@LENA_57 Interesujące menu obmyśliłaś na Wigilię. Chyba muszę zapisać, gdyby przyszło mi kiedyś przygotowywać tu Wigilię. Ale czy krewetki do pierogów a jajka do sałatki ? Ja dorzuciłabym tu jeszcze barszcz, dla kolorystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...