Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze czasem PDP moze sie zmienic, w zaleznosci od stanu, lekow itp

 

 

Ale jak czytam sa tez okropne rodziny.

Ktore nie przejmuja sie stanem chorego, bronia sie od ustawienia lekow.

Ludzie ekstremalnie skapi, mozna by mnozyc.

Same wiecie.

 

 

Wystarczy podac miejsc, i napisac ze zle tam jest lub beznadziejnie.

 

Reszta do prywatnej wiadomosci, 

 

No chyba ze forum nadzoruje jakas agencja,  ktora moze dac po lapach

 

Zablokowac, wykasowac itp.

 

Ja jestem ogromnie wdzieczna TYM  osobom, ktore pomogly mi w wybraniu firmy, rzucily troche  swiatla na to co ew jest wazne na stelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 to super ,że jesteś wdzięczna!

Oby dalej tak było!! Mi też "ktoś " polecił Agencję i pewnymi krokami stąpałam! ale do czasu !! Agencje wszystkie są po jednym "chlebie"!! współczują nam jak wpadniemy w gówno! ale nie chcą stracić klienta! nawet jak mają niewielki zysk ! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Erika obejrzałam ten film. Okropne, ale mnie nie zaskoczyło. Tak się niestety traktuje nasz naród. Nawet agencje które nas zatrudniają nazywają nas polską siłą roboczą (polnische Arbeitskräfte).

W niektórych rodzinach nawet imion nie mamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LENA_57 napisał:

Witam.

Erika obejrzałam ten film. Okropne, ale mnie nie zaskoczyło. Tak się niestety traktuje nasz naród. Nawet agencje które nas zatrudniają nazywają nas polską siłą roboczą (polnische Arbeitskräfte).

W niektórych rodzinach nawet imion nie mamy. 

DU! KOMM!

NANA KOMM!.... 

I to nie chodzilo oo zapominanie imienia, bo porozpisywalam im na karteczkach.... chodzilo o to, by cos pokazac, zademonstrowac, gdzie nasze miejsce i kim jestesmy... to nie tylko Niemcy, Austria taka sama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
O 31.12.2016 at 13:53, sayonara 52 napisał:

Wystarczy podac miejsc, i napisac ze zle tam jest lub beznadziejnie.

 

Reszta do prywatnej wiadomosci, 

Witam. Ten temat o ile się nie mylę poruszyła pierwsza @Serenity. Spotkał się on z aprobatą pozostałych członków forum oraz społeczności fanpaga. Stworzyliśmy nowe forum o nazwie Miejsce pracy (Stelle) - opinie Opiekunek, ale przez 2 miesiące nikt nie dodał w nim żadnego posta. Temat został ukryty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by go przywrócić.   

O 31.12.2016 at 13:53, sayonara 52 napisał:

No chyba ze forum nadzoruje jakas agencja,  ktora moze dac po lapach

Zablokowac, wykasowac itp.

"Po łapach" dajemy tym, którzy sugerują, że nadzoruje nami agencja. Jesteśmy prawdopodobnie jedynym niezależnym forum i tego istotnego faktu będziemy zawsze bronić. Współpracujemy co prawda z agencjami w zakresie reklamy i promocji na forum, by zapewnić serwisowi byt i rozwój, ale od początku na pierwszym miejscu stawiamy na wygodę, bezpieczeństwo i zadowolenie naszych Forumowiczów. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Starzy bywalcy tego portalu, pewnie pamiętają, jak na swojej stelii gdzie byłam ponad 7 m-cy skarżyłam się na mycie ogromnych okien,  szorowanie  tarasów dookoła domu, prace w ogrodzie.. Poprosiłam swoją agencję by dali tam zmienniczkę co by trochę pomogła (wysoką, pracowitą, takiej lżej przy tak wysokich oknach). Tym razem poprosiłam o dłuższą przerwę. Przyjechała oczywiście zmienniczka wysoka, wygadana i przedłuża sobie pobyt aż do wiosny. Na wiosnę rodzina niby mnie chce, wtedy kiedy zaczynają się wiosenne porządki i w domu i w ogrodzie. Na ten czas wysoka, młodsza wygadana  zmienniczka chce zrobić sobie przerwę. Naprawdę super. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity, erika, marii, i wszyscy uczestnicy , czy możecie skomentować ten temat?

Starzy bywalcy tego portalu, pewnie pamiętają, jak na swojej stelii gdzie byłam ponad 7 m-cy skarżyłam się na mycie ogromnych okien,  szorowanie  tarasów dookoła domu, prace w ogrodzie.. Poprosiłam swoją agencję by dali tam zmienniczkę co by trochę pomogła (wysoką, pracowitą, takiej lżej przy tak wysokich oknach). Tym razem poprosiłam o dłuższą przerwę. Przyjechała oczywiście zmienniczka wysoka, wygadana i przedłuża sobie pobyt aż do wiosny. Na wiosnę rodzina niby mnie chce, wtedy kiedy zaczynają się wiosenne porządki i w domu i w ogrodzie. Na ten czas wysoka, młodsza wygadana  zmienniczka chce zrobić sobie przerwę. Naprawdę super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej umowie z rodzina i z firma jest napisane ze do moich obowiazkow nie nalezy czyszczenie okien i sprzatanie pywnic oraz garazy.a jesli ktorakolwiek pani chcialaby to zrobic w swoim czasie wolnym to za dodatkowym wynagrodzeniem ustalonym z opiekunka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LENA_57 napisał:

Serenity, erika, marii, i wszyscy uczestnicy , czy możecie skomentować ten temat?

Starzy bywalcy tego portalu, pewnie pamiętają, jak na swojej stelii gdzie byłam ponad 7 m-cy skarżyłam się na mycie ogromnych okien,  szorowanie  tarasów dookoła domu, prace w ogrodzie.. Poprosiłam swoją agencję by dali tam zmienniczkę co by trochę pomogła (wysoką, pracowitą, takiej lżej przy tak wysokich oknach). Tym razem poprosiłam o dłuższą przerwę. Przyjechała oczywiście zmienniczka wysoka, wygadana i przedłuża sobie pobyt aż do wiosny. Na wiosnę rodzina niby mnie chce, wtedy kiedy zaczynają się wiosenne porządki i w domu i w ogrodzie. Na ten czas wysoka, młodsza wygadana  zmienniczka chce zrobić sobie przerwę. Naprawdę super. 

@LENA_57 doskonale pamiętam nawet moj komentarz ! i Twoja odpowiedź ! tak zgodziłas sie na takie warunki jakie wykonywałaś :( ..ja w podobnej sytuacji zjechałam natychmiast z podobnej szteli ! nie dyskutując z rodzina ani z Agencją ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, erika napisał:

@LENA_57 doskonale pamiętam nawet moj komentarz ! i Twoja odpowiedź ! tak zgodziłas sie na takie warunki jakie wykonywałaś :( ..ja w podobnej sytuacji zjechałam natychmiast z podobnej szteli ! nie dyskutując z rodzina ani z Agencją ! 

dokładnie nie dać sobie w kaszę napluć od samego początku, poprosić pisemnie obowiązki, zapoznać się z nimi jeszcze w agencji najlepiej, żeby potem nie było nic niedopowiedziane, zapomniane itp. Bo słowa wiatr wywiał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena 57, los okazal sie przewrotny.

Ale co cie tam trzyma?

Nie mozesz machnac reka na ta stelle?

 

U mnie od kilku dni jest rzucane w przestrzen cos o odgarnieciu sniegu.

Udaje ze nie slysze i nie dopytuje sie,

PDP wie co mam w umowie, wiec nie proponuje,

 

Zeby byla normalnym czlowiekiem , milym ,z pewnoscia bym mogla to zrobic, te kilka metrow odgarnac.

 

Ale  ja nie chce, bo jest podla i wredna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam bardzo serdecznie Was wszystkich. Zniknęłam na długi czas. wiem nikt nie zauważył tego zniknięcia, ale nie o to chodzi, jestem!!!! Czytam zaległe wpisy z ogromną ciekawością. @LENA_57 ja 19 stycznia pojechałam po przerwie świątecznej na stelle po przybyciu na miejsce już po godzinie obserwacji zadzwoniłam do agencji aby mnie  zaraz zabierali  z tego miejsca. Dużo było rozmowy, obiecanek itp. Sama sobie znalazłam busa!!!!!!!! Na stelli byłam całe 5 godzin. 24.45 wsiadłam w busa i przyjechałam do PL. Wsiadając do busa napisałam do agen. że już jestem w drodze do domu. Dlaczego to zrobiłam, wszyscy możecie się domyślać, prawda? Sprawa jest rozwojowa więc jak już wszystko sobie z agent. wyjaśnimy opublikuję zdjęcia i filmik z miejsca na które wysłała mnie moja agen. do pracy:rozpacz: Dobrze wszyscy Ci radzą. Ja wiem, że mnie nic nie trzyma, jestem pracownikiem agen., ale nie niewolnikiem, lub osobą bez kwalifikacji!!! Cieszę się, że już jestem z Wami!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.01.2017 at 14:10, LENA_57 napisał:

Witajcie.

Starzy bywalcy tego portalu, pewnie pamiętają, jak na swojej stelii gdzie byłam ponad 7 m-cy skarżyłam się na mycie ogromnych okien,  szorowanie  tarasów dookoła domu, prace w ogrodzie.. Poprosiłam swoją agencję by dali tam zmienniczkę co by trochę pomogła (wysoką, pracowitą, takiej lżej przy tak wysokich oknach). Tym razem poprosiłam o dłuższą przerwę. Przyjechała oczywiście zmienniczka wysoka, wygadana i przedłuża sobie pobyt aż do wiosny. Na wiosnę rodzina niby mnie chce, wtedy kiedy zaczynają się wiosenne porządki i w domu i w ogrodzie. Na ten czas wysoka, młodsza wygadana  zmienniczka chce zrobić sobie przerwę. Naprawdę super. :hahaha:

Witam.Jestem tu "nowa".Opiekunką jestem ponad 9 lat,ale mycie wielkich okien,a do tego tarasów dookoła domu,to dla mnie nie do pojęcia.Nie mamy przecież takich obowiązków w umowie.Jeżeli już któraś z opiekunek to robi,powinna mieć przez rodzinę dodatkowo zapłacone.Nie dajmy się wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie myłam okien.W jednym przypadku nawet  nie pozwolono mi poodkurzać ,bo do tego przychodziła niemiecka sprzątaczka.

W umowie mam napisane,że żadne prace na zewnątrz domu mnie nie dotyczą jak ktoś by tego wymagał to zaraz zgłosiłabym to do agencji umowa to umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 sprawa jest w toku, materiały przekazałam mojej agencji , na razie nic nie mogę napisać na ten temat. Swoim wpisem chciałam Ci tylko przekazać, że nie musimy się zgadzać ze wszystkim co zastaniemy na stelli, lub jakie dodatkowe zadania chcą nam narzucić rodziny pdp.O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, A.NN.A napisał:

@LENA_57 sprawa jest w toku, materiały przekazałam mojej agencji , na razie nic nie mogę napisać na ten temat. Swoim wpisem chciałam Ci tylko przekazać, że nie musimy się zgadzać ze wszystkim co zastaniemy na stelli, lub jakie dodatkowe zadania chcą nam narzucić rodziny pdp.O.o

Nawet nie musisz pisać jak się skończy agencja wypłaci Ci parę groszy rekompensaty za przejażdżkę do Niemiec i prawdopodobnie zerwie umowę z rodziną .W moim przypadku tak zakończyły się 3 sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. no i niech tak się skończy! Ale sama widzisz, że sytuacja z " wyłapywaniem" jakichkolwiek rodzin się powtarza. Nikt naszych przyszłych miejsc nie kontroluje!! O.o To działa chyba na zasadzie była jakaś tam jest , albo była ok! wysyłamy następną. Z takich miejsc natychmiast uciekajmy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niepokojące jest to,że nie są to jakieś pojedyncze przypadki to jest już na porządku dziennym.Ja piszę o tym wprost a inni po prostu o tym nie piszą.

Myślałam,że to ja mam jakiegoś pecha ale 3 razy po kolei.......Nie mam czasu i zdrowia na 20 godzinne przejażdżki do Niemiec.Co mi po tym ,że firma mnie przeprasza mam gdzieś ich przeprosiny .A jak to się kończy wypłacają parę złotych i zrywają umowę z rodzinną.Za mój stracony czas i nerwy nikt mi nie zapłaci i nic mi tego nie zrekompensuję.A zdjęcia porobione na miejscu to tylko ochrona przed tym,żeby nie mieć jakiś nieprzyjemności z powodu natychmiastowego wyjazdu i zostawienia babci czy dziadka bez opieki.Rodzinie niemieckiej nic nie możemy zrobić nawet jak trzymają dziadków w nieludzkich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tutaj się z Tobą całkowicie zgadzam. I tak jak Ty piszę wprost. Ja zawsze napiszę, a później jeszcze opublikuję ten film i zdjęcia. Może teraz jakiś dziennikarz się znajdzie, wszystko ma podane " na tacy". Temat w  śród nas jakoś mało osób zainteresował, czyżby innym też się już zdarzyło? Ale Ty to chyba rekordzistka, 3 razy?! KTO PRZELICYTUJE @jolantapl.???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, A.NN.A napisał:

@jolantapl. no i niech tak się skończy! Ale sama widzisz, że sytuacja z " wyłapywaniem" jakichkolwiek rodzin się powtarza. Nikt naszych przyszłych miejsc nie kontroluje!! O.o To działa chyba na zasadzie była jakaś tam jest , albo była ok! wysyłamy następną. Z takich miejsc natychmiast uciekajmy!!!!

I tak miałaś dużo szczęścia bo mogłaś natychmiast wyjechać ja w jednym przypadku takiej możliwości nie miałam.Chciałam wyjechać natychmiast ale nie chciano mi oddać mojego bagażu.Bałam się wtedy o własne życie a jeszcze bardziej o moją rodzinę w Polsce ale na forum to już więcej nie napiszę na ten temat jak chcesz wiedzieć więcej to napisz mi wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...