Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Nowych :serce: i tych "starych":love:.Jeśli ktos powie mi urlop, to ha,ha naprawdę smieszne.Nie mam za bardzo odpoczynku,załatwiania spraw mnóstwo,odwiedzin,przywitań i pożegnań też.Będąc w DE faktycznie miałam jakis tam rytm dnia i często czas na kopma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.12.2016 at 23:26, [email protected] napisał:

Kochani:serce:dzięki, że jesteście. To miło usłyszeć słowa pocieszenia. Ciężko świętować tak z dala od męża i dzieci, ale taki to już jest nasz los, los zbawców rodziny. Bo gdyby nie nasz wyjazd za chlebem...Dobranoc wszystkim!-.- Do miłego...:)

a inni co robią ? jeśli wolno tak zapytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.12.2016 at 23:26, [email protected] napisał:

Kochani:serce:dzięki, że jesteście. To miło usłyszeć słowa pocieszenia. Ciężko świętować tak z dala od męża i dzieci, ale taki to już jest nasz los, los zbawców rodziny. Bo gdyby nie nasz wyjazd za chlebem...Dobranoc wszystkim!-.- Do miłego...:)

Witaj @[email protected] :serce:dla Ciebie . Podpisuję się pod Twoim .. też wkrótce jadę za "chlebem"  nie zwracaj uwagi co inni robią i pytają .. dla mnie to jest smutne .. delikatnie to nazywam Trzymaj się @[email protected] 

2 godziny temu, Serenity napisał:

a inni co robią ? jeśli wolno tak zapytać...

@Serenity  czy aż tak należy witać gości ... ???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tośka, życzę Ci powodzenia:). Każda z nas praktycznie za każdym razem obawia się, co zastanie na miejscu, czy wszystko będzie w porządku. Nie nastawiaj się, że będzie źle, albo, że będzie dobrze. Jak będzie, to się okaże na miejscu, taki dystans dobrze wpływa na Twój stosunek do pracy i Twoje samopoczucie. Na pewno postarasz się, żeby pracę dobrze zorganizować i dać PDP poczucie bezpieczeństwa, najlepiej będzie, jak będziesz czuła się jak w pracy i mimo wszystko trochę jak gość w domu. Niemcy na ogół są bardzo mili na początku, ale nie daj się zwieść pozorom, nie opowiadaj o sobie zbyt wiele, dopóki nie poznasz PDP i rodziny trochę lepiej. Wykonuj swoje obowiązki takie na jakie się zgodziłaś.

Będziesz w pięknej części Niemiec, to też wykorzystaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam tam w pażdzierniku bardzo daleko ja jechałam autobusem prawie 20 godzin,ale za to pięknie tam jest powietrze czyściutkie aż lepiej się oddycha .Woda mineralna najlepsza jaką piłam w życiu nawet jak butelka stała cały dzień w pokoju to na wieczór była zimna.Jak chcesz to napisz mi wiadomość to napiszę z jakiej agencji ja byłam i dokładnie gdzie.Pozdrawiam i nie denerwuj się .Ja za  każdym razem jak jadę to mi się wydaje,że coś się stanie złego i nie dojadę na miejsce po przyjezdzie wszystko mija.No to pooddychaj sobie tym świezym  powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem nową opiekunką,która 16 grudnia wieczorem wyjeżdża do Bawarii do opieki nad 83 letnim małżeństwem, pani już więcej leżąca. Z czynnościami opiekuńczymi nie powinnam mieć problemów bo praktykę zawodową mam naprawdę olbrzymią i bardzo wszechstronną,z poznaniem prawie wszystkich chorób przewlekłych i terminalnych. Bardziej obawiam się pobytu w Niemczech, w obcym środowisku . Znajomość języka niestety tylko mocno podstawowa, ale cały czas się podszkalam , a mentalnie przygotowywałam się do wyjazdu różnymi sposobami min. wczytując się w Wasze opinie, starałam  się poznać mentalność sąsiadów. Mam nadzieję, ze przetrwam. Jadę zastąpić opiekunkę która zjeżdża na  Święta. Więcej o sobie kiedy indziej,już po przyjedzie do Frau Rity i Herr Franza w miejscowości Rimpar. Obecna opiekunka w agencji,która ją wysłała rodzinę tzn. to małżeństwo chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMM również witam serdecznie !  Jesteś dobrze przygotowana ! I  czeka Cię przygoda w Bawarii, a tam jest piękniej niż na zachodzie Niemiec i ludzie jakby skromniejsi. Oby jednak  mówili tam po niemiecku i mieli Internet.

Już czekam na twoje opowieści ! I życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...