Skocz do zawartości

Kawa czy herbata?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

alternatywą dla kawy przynajmniej w działaniu jest yerba mate, pobudza o wiele lepiej jak kawa, nie wypłukuje cennych pierwiastków z organizmu wręcz je uzupełnia.

Zamieniłam część kaw na yerba mate bo ze smaku kawy nie jestem w stanie zrezygnować ale 6-8 dziennie to było już za dużo. Teraz piję 2 dziennie reszta yerba mate :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Interkatix

Dla mnie kawa wygrywa, nie mogę bez niej żyć. Jestem niskociśnieniowcem i rano bez kawy nie mogę wstać z łóżka po prostu. Dodatkową rozkoszą poza tym dla mnie jest spienione mleczko:D jak, ale wiecie nie za mało nie za dużo, tak w sam raz. Dlatego też jestem jednym z nabywców ekspresu ciśnieniowego, co niewątpliwie uszczupliło moją kieszeń o niebagatelną sumę. Za to mam oddanego przyjaciela, EA8050, który przypomina mi R2D2 z gwiezdnych wojen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Oczywiście, że herbata! Herbata nie zawiera kofeiny, tylko teinę, jedyną jej wadą, jest zawartość miedzi. Jednak rekompensują nam to bioflawonoidy. Zwane są witaminą P i usuwają z organizmu wolne rodniki i to do pięciuset razy skuteczniej niż witamina C. Co poza tym? Nie dopuszczają do rozwoju raka, łagodzą reakcje alergiczne, chronią zęby przed próchnicą, a geny przed uszkodzeniem, zmniejszają poziom cholesterolu, zapobiegając miażdżycy. Zatem bliskie prawdy jest stwierdzenie, iż ludzie pijący herbatę są zdrowsi niż pijący kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 4 miesiące temu...

witam -na temat herbaty czy kawy są różne opinie ,przeczytałem nawet ,że kawa jest zdrowsza od herbaty,oczywiście wiadomo w rozsądnych granicach.Ja piję rano i po południu do ciasta ,które najczęściej sam piekę-mowa o kawie.Uzywam tylko herbaty ziołowe i owocowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
34 minut temu, Lakazo napisał:

czy zdażali się wam agresywni podopieczni którzy  np rzucają  się ? nie chcą jeść , krzyczą

Takich co rzucają się czy krzyczą to od razu do krankenhaus wywożą,,przeważnie,,o ile nie pomogą żadne leki,,,ja nie spotkałam nikogo z takim zachowaniem,,,aż tak agresywnych nie ma ,,,nie chce jesć ,to niech nie je,,zgłodnieje to sam sobie wezmie z lodowki ,,spokojna głowa,,,w ogóle się nie stresować,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego pdp występują dziwne zachowania i powinnam to wiedzieć wcześniej.Miałam wiedzę teoretyczną i to trochę mi pomogło.Ale to fajne nie jest,niestety.Nie ma to jak rzetelna informacja.Udane nocki wg mnie to takie gdzie owszem wstaję,ale nie ma zachowań demencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttkanigdy nie będzie rzetelnej informacji,,bo z jednej strony wtedy za dodatkowe choroby rodzina musi więcej zapłacić ,więc się ukrywa co nie co,,a z drugiej strony to nie raz choroba tak postępuje ,że w trakcie pracy z naszymi PDP wychodzi dopiero coś nowego ,,czego nie przewidział nikt,, 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi to prawda,dlatego dobrze mieć choć trochę wiedzy i języka też.Zeby jakoś to rozgraniczyć i ogarnąć.Ja dokładnie pamiętam i nie jest to nawet teraz śmieszne.Myślę że jednak wiedzą o tych stanach,wynikało to z rozmowy mojej i braku reakcji na moje pytania czy sie już tak zdarzało.Pani na odległość stwierdziła że takie zachowania są wynikiem pewnego rodzaju postępującej demencji.A jeszcze nie wie wszystkich jego zachowań.Tylko te dwa pierwsze razy.Trzy razy miałam jeszcze dziwniejsze i mogą być trochę niebezpieczne dla samego pdp,Mówiłam córce.No i co na to poradzić? I włąśnie jak byłaby informacja,zawsze to jakaś wskazówka.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka nikt nie będzie się zagłębiał w chorobę PDP,,nie ma nikt na to czasu ,,jak rodzina ma to w dupie to tym bardziej agencja ,,,a opiekunka odbębni swoje i już w takie miejsca nie wraca,,,nie jedna by już zjechała do domu ,,będąc na Twojej stelli ,,ale Ty wytrzymujesz i może następna też wytrzyma i tak to się ciągnie,,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...