Skocz do zawartości

WIELKANOCNY STÓŁ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam takiego tematu więc założyłam.

I jak w temacie :co u Was na wielkanocnym stole?

U nas tradycyjna sałątka jarzynowa,do której jesteśmy nienormalnie przywiązani:)Druga jakaś z przewaga jajek-szukam pomysła:)Schab na zimno,jajka nadziewane łososiem wędzonym ,sernik-wyciągnełam kilka przepisów sernikowych i będę losować ,który upiec:)Oraz jakieś drugie kupne ciasto-nie wiem jeszcze co:) Żurek z chrzanem i biała kiełbasa pieczona z cebulą.Na dwie osoby wystarczająco,żeby potem nie zjadać resztek przez tydzień:)

 

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

Nie znalazłam takiego tematu więc założyłam.

I jak w temacie :co u Was na wielkanocnym stole?

U nas tradycyjna sałątka jarzynowa,do której jesteśmy nienormalnie przywiązani:)Druga jakaś z przewaga jajek-szukam pomysła:)Schab na zimno,jajka nadziewane łososiem wędzonym ,sernik-wyciągnełam kilka przepisów sernikowych i będę losować ,który upiec:)Oraz jakieś drugie kupne ciasto-nie wiem jeszcze co:) Żurek z chrzanem i biała kiełbasa pieczona z cebulą.Na dwie osoby wystarczająco,żeby potem nie zjadać resztek przez tydzień:)

 

Ooooo.....na bogato :szydera: Przyznam się bez bicia, że w domu to szaleję w kuchni :$ A tutaj nawet nie muszę się wysilać, bo ile my możemy zjeść? Pozostanę przy codziennym menu. Sernik dazu upiekę, babka krewetki dostanie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ooooo.....na bogato :szydera: Przyznam się bez bicia, że w domu to szaleję w kuchni :$ A tutaj nawet nie muszę się wysilać, bo ile my możemy zjeść? Pozostanę przy codziennym menu. Sernik dazu upiekę, babka krewetki dostanie i tyle.

"Na biedno" raczej:)W domku jestem:)Na BN tyle narobiliśmy jedzenia,że horror:)Więc teraz skromnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

Nie znalazłam takiego tematu więc założyłam.

I jak w temacie :co u Was na wielkanocnym stole?

U nas tradycyjna sałątka jarzynowa,do której jesteśmy nienormalnie przywiązani:)Druga jakaś z przewaga jajek-szukam pomysła:)Schab na zimno,jajka nadziewane łososiem wędzonym ,sernik-wyciągnełam kilka przepisów sernikowych i będę losować ,który upiec:)Oraz jakieś drugie kupne ciasto-nie wiem jeszcze co:) Żurek z chrzanem i biała kiełbasa pieczona z cebulą.Na dwie osoby wystarczająco,żeby potem nie zjadać resztek przez tydzień:)

 

Kasiu, mam jedną taką, porowo -  groszkową w dyżurnym zeszycie, który leży w szufladzie w pracy.. Jeśli chcesz, to po południu Ci podrzucę przepis. w oryginale nazywa się "zielona" ;).

Ja popełnię placek z truskawkami (biszkoptowy spód leżakuje w zamrażarce ;)), a prywatnie mam zamiar też sernik upiec, przymierzam się do sernika Michasi z 10 jajami :D.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Salazar ,dotarłam do przepisu ,który wrzuciłaś,ale zdecydowałam tym razem inna zrobić-w necie gdzies zdybałam.

SAŁATKA PIECZARKOWA

25dkg pieczarek pokrojonych w plasterki lub kostkę/w przepisie są gotowane ,ale ja podsmażę bo gotowanych nie lubię/

szczypiorek drobny lub cebula/u mnie szczypiorek/

jaja na twardo w kostkę grubszę 4-6 szt.

kukurydza

rzodkiewka -kilka dużych startych na duzych oczkach

koperek i ziel pietruszka

ogórek kiszony albo konserwowy ,ale niekoniecznie

majonez,sól,pieprz

Zobacze jak mi to smakowo wyjdzie i albo coś jeszcze dorzuce ,albo czyms dosmaczę:)W  tworzeniu sałątek cenię sobie dowolnoścmodyfikacji składników:)

**************

 

JAJA FASZEROWANE

Jaja na twardo ,wzdłuż na pół,żółtka wyjąć.Zrobię dwa farsze.Pierwszy z makreli a drugi z wędzonego kurczaka.

Jako przyprawa do obu  farszów występuje gałka muszkatołowa i pieprz,sól jeśli w ogóle to b.b ostrożnie.Oczywiście zielelnina,szczypiorek,ziel.pietruszka-koperek nie bo tym razem popsuje smak swoją intensywnoscią.Główny składnik zmielę,żółtka też,wymieszam ,dodam przypraw i majonezu, może odrobinę niemieckiej remoulady zielonej/ziołowej/  z tubki.Kiedy się farsz "przeżre" nałoże do jajek,posypie zielona pietruszką i szczypiorkiem i gotowe.Robiłąm już takie jajka z farszem z łososia,z szynki,tuńczyka i sardynek z puszki.Dokładnie tak samo ,tylko zmieniał się główny składnik:) Własnie mi do głowy przyszło,że może by tak do któregoś farszu zmielić groszku z puszki?Albo 3 farsz jarski groszkowo-kukurydziany  z czarnuszką dla odmiany  np/Jutro pomyślę:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w nowym miejscu i bardzo dziwnym.Nic praktycznie nie mam na ozdoby wielkanocne poza kolorowymi jajkami z bukszpanem.I tyle.Dom obcy i raczej nawet nie wiem gdzie szukać czegoś do przystrojenia.Pdp w szpitalu,ale nawet jak jest w domu to wstaje kóło 14 h,obiadów mu nie gotuję ,bo woli swoje bułki.Zobaczę jak to zorganizować ,żeby jakąś namiastkę świąteczną zrobić.Nikt tu raczej nie przyjdzie w święta.Tylko jedzeniowo jestem przygotowana.Z Eissmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, foczka63 napisał:

Dzięki Salazar ,dotarłam do przepisu ,który wrzuciłaś,ale zdecydowałam tym razem inna zrobić-w necie gdzies zdybałam.

SAŁATKA PIECZARKOWA

25dkg pieczarek pokrojonych w plasterki lub kostkę/w przepisie są gotowane ,ale ja podsmażę bo gotowanych nie lubię/

szczypiorek drobny lub cebula/u mnie szczypiorek/

jaja na twardo w kostkę grubszę 4-6 szt.

kukurydza

rzodkiewka -kilka dużych startych na duzych oczkach

koperek i ziel pietruszka

ogórek kiszony albo konserwowy ,ale niekoniecznie

majonez,sól,pieprz

Zobacze jak mi to smakowo wyjdzie i albo coś jeszcze dorzuce ,albo czyms dosmaczę:)W  tworzeniu sałątek cenię sobie dowolnoścmodyfikacji składników:)

**************

 

JAJA FASZEROWANE

Jaja na twardo ,wzdłuż na pół,żółtka wyjąć.Zrobię dwa farsze.Pierwszy z makreli a drugi z wędzonego kurczaka.

Jako przyprawa do obu  farszów występuje gałka muszkatołowa i pieprz,sól jeśli w ogóle to b.b ostrożnie.Oczywiście zielelnina,szczypiorek,ziel.pietruszka-koperek nie bo tym razem popsuje smak swoją intensywnoscią.Główny składnik zmielę,żółtka też,wymieszam ,dodam przypraw i majonezu, może odrobinę niemieckiej remoulady zielonej/ziołowej/  z tubki.Kiedy się farsz "przeżre" nałoże do jajek,posypie zielona pietruszką i szczypiorkiem i gotowe.Robiłąm już takie jajka z farszem z łososia,z szynki,tuńczyka i sardynek z puszki.Dokładnie tak samo ,tylko zmieniał się główny składnik:) Własnie mi do głowy przyszło,że może by tak do któregoś farszu zmielić groszku z puszki?Albo 3 farsz jarski groszkowo-kukurydziany  z czarnuszką dla odmiany  np/Jutro pomyślę:)

Ja do tej sałatki dodaję groszek  zamiast kukurydzy  Jakoś tak smakowo lepiej mi podchodzi i kolorków jest więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, violka napisał:

Ja do tej sałatki dodaję groszek  zamiast kukurydzy  Jakoś tak smakowo lepiej mi podchodzi i kolorków jest więcej 

A ja jestem gapa,bo taka byłąm zmęczona wczoraj ,że nie napisałąm skłądnika b. istotnego w sałatce pieczarkowej tj.białęj części pora drobniuśko pokrojonego.Dopiszcie sobie-sałatka wyszła mniamusna:)Więc wzasadzie można powiedzieć ,ze jest to sałatka jajkowo-pieczarkowo-porowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W tym roku na śnaidaniu wielkanocnym będziemy mieli gości,naszych ukraińskich przyjaciół.U nich święta tydzień później,ale menu chyba dość podobne.A my zaserwujemy żur z jajem i chrzanem,bigos, pieczoną białą kiełbasę z cebulą,sałatkę jarzynową jak zawsze,wędliny z szynkowara,jaja z sosie rzodkiewkowym,takie wiosenne podanie i jakieś ciasta ze 3 ,ale w tym roku wszystkie na zimno,zadnych upieczonych bo mój stary piekarnik zastrajkował na amen i wszystko pali:( Może jeszcze jaja jakieś z farszem.

Drugi dzień mamy z kolei gości na obiedzie-teściowie mojej córki będą niedaleko w sanatorium,mus ich zaprosić.Rolady wołowe,kluski śląskie,kapusta czerwona na ciepło.

Moja mama wciąż się upiera  i opiera jak oślica i przyjechać do nas nie chce.Rynce opadywujom:(Nie i nie i nie.Może się jeszcze złamie uparciuch.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...