Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Ale nie ma być standard tylko coś oryginalnego .A ryba po grecku bardzo smakowała mężowi mojej koleżanki jak u mnie byli a on Niemiec jest to może i dziadkowi @lucyna.beata by zasmakowała .

Ja przypuszczam, że Duńczyk @lucyna.beata nie jadł ani ryby po grecku, ani po parysku, więc dla niego wszystko co przygotuje jest oryginalne :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

A może spróbuj jak @jolantapl.usmażyć obtoczonego w pestkach dyni i słonecznika ? Pyszny jest też doprawiony jak leci, wysmarowany jakimś pikantnym sosem albo chutney'em.

Por jest idealny na surówkę do ryby. Kroisz białą część ( zielona za twarda ), ścierasz jabłuszko, doprawiasz cytryną, majonezem i/albo jogurtem, przyprawiasz i gotowe.

Marchewka do ryby jak dla mnie za słodka i za mdła...

 

mniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

Ja z pora mi marcheweczki zrobiłabym zwykłą surówkę .Nie wiem czy Twój dziadek lubi warzywa surowe czy na ciepło można zrobić i tak i tak .Jak na ciepło to tylko trochę poddusić na maśle najpierw marchewkę a potem dodać pora.Na rybę nie mam pomysłu jakiegoś oryginalnego  ale kiedyś pisała,że opanierowałam filet z kurczaka zamiast w bułce tartej to w ziarnach słonecznika i dyni ładnie to wygladało na talerzu .A przypomniało mi się jak robiłaś kiedyś rybę po grecku to mozesz zrobić tylko z tymi dwoma warzywami bez kukurydzy też takie coś innego bedziesz miała :)

@jolantapl.

on nie jest trawozerny jak ja:d...mieso mieso mieso..i moglby codziennie bekon jescO.o..ale zrobie mu tego sandacza i surowymi warzywami jak nie zje to bedzie wiecej dla mnie..ja juz miałam reszte sandacza  po grecku nawet nie powochal..krecil nosem a ja mu ze skandynawowie to narod rybozerny i sledziolubny a on...ze innym wcieleniu to moze teraz on chce MIESA :d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucyna.beata napisał:

@jolantapl.

on nie jest trawozerny jak ja:d...mieso mieso mieso..i moglby codziennie bekon jescO.o..ale zrobie mu tego sandacza i surowymi warzywami jak nie zje to bedzie wiecej dla mnie..ja juz miałam reszte sandacza  po grecku nawet nie powochal..krecil nosem a ja mu ze skandynawowie to narod rybozerny i sledziolubny a on...ze innym wcieleniu to moze teraz on chce MIESA :d 

Moze zrob mu na ...slodko,,

skandynawowie maja takie zboczone gusta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

A kto z was zna przepis na ,,spitzkohl,, po ichniemu, tzn niemiecku,

Jadlam ale nie wzielam przepisu a ,,osoba,, wyjechala,, 

PDP zapytala czy moge zrobic..

jasneeee

tylko jak?

wiem ze w tej co jadlam byla musztarda ,

Sorki...nie pomogę....:( Dla mnie to zwykła kapusta, a kapusty z musztardą nie jem....:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sayonara 52 napisał:

A kto z was zna przepis na ,,spitzkohl,, po ichniemu, tzn niemiecku,

1.Spiczastą kapustę zrobiłabym jak nasz bigos. Kapusta poszatkowana, boczek wędzony podsmażony, cebulka zeszklona ( może być bez przecieru jednego dnia , a drugiego z przecierem) , sól, pieprz. Finisz :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

1.Spiczastą kapustę zrobiłabym jak nasz bigos. Kapusta poszatkowana, boczek wędzony podsmażony, cebulka zeszklona ( może być bez przecieru jednego dnia , a drugiego z przecierem) , sól, pieprz. Finisz :oklaski:

@sayonara 52 pisała coś o musztardzie O.o Tak, po naszemu to nie sztuka :trele:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...