Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Dzisiaj luuuuuzik....kapustka nie-postna od wczoraj, ziemniaczki od wczoraj- odsmażane będą.....luuuuuzik :oklaski: Zrobię za to sernik gotowany....czas trzeba jakoś wypełnić:cześć3:

A ja jeszcze nie wiem co na obiad zrobić O.o;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Jajka zrób :d Sosik i fertig :haha:

Zrobiłam spaghetti i sos carbonara do tego też zjadliwe było ;) Dzisiaj miałam trochę mniej czasu bo podobnie jak @violka jestem na wysokich obrotach O.o Apartamenty dla zmienniczki wysprzątałam i jeszcze trochę dekoracji świątecznych zrobiłam,żeby jej było miło jak przyjedzie :)W sobotę rano tylko pościel przebiorę ,wypiorę ostatnie pranie,poprasuję i gotowe .Jeszcze na ostatnie zakupy mamy z dziadkiem jechać też akurat nie wiem dlaczego >:( jakby to nie można dzisiaj pojechać.Rybę zrobię już jutro wieczorem jak dziadek w restauracji będzie a sałatki w sobotę .I wtedy z czystym sumieniem napiszę EdA .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolanapl. Jaka ty nieformalna jestes :p Dziadek  chce jechac z toba do sklepu na zakupy , bo pierścionek  z diamentem w promocji jest jako dodatek do kapusty :d:d. Problem robisz ,oj tam, oj tam. Z dzentelmenem   :cześć2:Masz w końcu do czynienia :dobrze:. A może  walizkę  chce kupić  zeby do niej wskoczyć i  eine reise machen zusamen mit du?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

@jolanapl. Jaka ty nieformalna jestes :p Dziadek  chce jechac z toba do sklepu na zakupy , bo pierścionek  z diamentem w promocji jest jako dodatek do kapusty :d:d. Problem robisz ,oj tam, oj tam. Z dzentelmenem   :cześć2:Masz w końcu do czynienia :dobrze:. A może  walizkę  chce kupić  zeby do niej wskoczyć i  eine reise machen zusamen mit du?

Chyba nie kumata :$ i nie lubię wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę .Co do pierścionka z diamentem wcale bym się nie pogniewała i na pewno nie miałabym dylematu przyjąć czy nie pod warunkiem ,że nie byłby to pierścionek zaręczynowy bo do przyjęcia takiego prezentu jeszcze nie dorosłam tfu nie dojrzałam  :haha:A do Polski może mnie odwieść swoim mercedesem S klasa ;) hm tylko wtedy żaden z sąsiadów by już nawet nie popatrzał w moją stronę :( a i tak przez tą pracę w opiece i milionowe zarobki straciłam w ostatnim czasie 2 koleżanki :( dobrze,że zyskałam wielu ,wielu wspaniałych znajomych pracujących w opiece więc i tak suma sumarum jestem na plusie i to ogromnym :hura::oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolantapl. napisał:

Chyba nie kumata :$ i nie lubię wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę .Co do pierścionka z diamentem wcale bym się nie pogniewała i na pewno nie miałabym dylematu przyjąć czy nie pod warunkiem ,że nie byłby to pierścionek zaręczynowy bo do przyjęcia takiego prezentu jeszcze nie dorosłam tfu nie dojrzałam  :haha:A do Polski może mnie odwieść swoim mercedesem S klasa ;) hm tylko wtedy żaden z sąsiadów by już nawet nie popatrzał w moją stronę :( a i tak przez tą pracę w opiece i milionowe zarobki straciłam w ostatnim czasie 2 koleżanki :( dobrze,że zyskałam wielu ,wielu wspaniałych znajomych pracujących w opiece więc i tak suma sumarum jestem na plusie i to ogromnym :hura::oklaski:

jestem z Tobą:hura::zdrówko:. Jeśli diament będzie tak wielki, że go nie udźwigniesz, to zapewne my wszyscy wsadzimy Ciebie do powózki razem z tym diamentem  i nosić będziemy wokoło kuli ziemskiej . O nic się nie martw. Bierz jak dają. Nie patrz na "małych " ludzi. Koleżanki same nie widzą kiedy nas lubić: czy w biedzie  , czy w dosatku. Zanane mi jest powiedzenie mojego znajomego, który strzlił kiedyś  tekstem: cieszę się, że jest ci dobrze, ale nie lepiej jak mi. @jolantapl. ludzi na świecie jest dużo, zawsze można poznawać nowych  i to takich, którzy stoją na szczeblu drabiny odpowiednim dla nas. Zawsze warto wspinać się wyżej i wyżej, i wyżej.... do samego nieba. Powózka już podstawiona . Komu w drogę temu czas :) 

 

graphics-asia-179697.gif

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi i lubię to i zgadzam się z tym co napisałaś jesteś :zwyciezca: A w tej rykszy nie podoba mi się to,że pan musi ją ciągnąć bardziej do tych moich bagaży przydadzą się konie mechaniczne może być i bla bla car no i dla @violka może by się miejsce znalazło a co tam nie po drodze i czekać był musiała cały dzień dzień ale co się nie robi dla koleżanki .No to zamawiaj ten bla bla car na niedzielę:całus:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

@Heidi i lubię to i zgadzam się z tym co napisałaś jesteś :zwyciezca: A w tej rykszy nie podoba mi się to,że pan musi ją ciągnąć bardziej do tych moich bagaży przydadzą się konie mechaniczne może być i bla bla car no i dla @violka może by się miejsce znalazło a co tam nie po drodze i czekać był musiała cały dzień dzień ale co się nie robi dla koleżanki .No to zamawiaj ten bla bla car na niedzielę:całus:

Dla @violka już podstawiam następny pojazd. Ona diamentów nie dostanie, więc chociaż na czerwono rykszę jej wybarwimy . Święta idą , więc kolor  w czas trafiony. A konie poszły już po betonie. Bierzmy transport, który jest dostępny. Bla bla car już zlikwidowany :|

graphics-asia-747395.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Chyba nie kumata :$ i nie lubię wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę .Co do pierścionka z diamentem wcale bym się nie pogniewała i na pewno nie miałabym dylematu przyjąć czy nie pod warunkiem ,że nie byłby to pierścionek zaręczynowy bo do przyjęcia takiego prezentu jeszcze nie dorosłam tfu nie dojrzałam  :haha:A do Polski może mnie odwieść swoim mercedesem S klasa ;) hm tylko wtedy żaden z sąsiadów by już nawet nie popatrzał w moją stronę :( a i tak przez tą pracę w opiece i milionowe zarobki straciłam w ostatnim czasie 2 koleżanki :( dobrze,że zyskałam wielu ,wielu wspaniałych znajomych pracujących w opiece więc i tak suma sumarum jestem na plusie i to ogromnym :hura::oklaski:

Ty nam tu oczu nie mydlij :haha:Jedź z dziadkiem tym merolem, pokazuj się gdzie tylko możesz, szyku zadawaj, a inni niech idą na mszę dać....żeby im rozum wrócił :donos: Ludzie są wspaniali, dobrzy...tylko niektórzy mają te cechy bardzo głęboko ukryte i nie zdają sobie sprawy że może być inaczej...A ty obgadywanie.jpg.932f9c9629d110842080f2c7ec4af073.jpg I tyle :d Aha, jakbyś nie wiedziała co zrobić z tym brylantem, to możesz scedować go na mnie....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ty nam tu oczu nie mydlij :haha:Jedź z dziadkiem tym merolem, pokazuj się gdzie tylko możesz, szyku zadawaj, a inni niech idą na mszę dać....żeby im rozum wrócił :donos: Ludzie są wspaniali, dobrzy...tylko niektórzy mają te cechy bardzo głęboko ukryte i nie zdają sobie sprawy że może być inaczej...A ty obgadywanie.jpg.932f9c9629d110842080f2c7ec4af073.jpg I tyle :d Aha, jakbyś nie wiedziała co zrobić z tym brylantem, to możesz scedować go na mnie....:haha:

Mój ulubieniec pisał ...... Im bardziej poznaję ludzi , tym bardziej kocham zwierzęta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heidi napisał:

Dla @violka już podstawiam następny pojazd. Ona diamentów nie dostanie, więc chociaż na czerwono rykszę jej wybarwimy . Święta idą , więc kolor  w czas trafiony. A konie poszły już po betonie. Bierzmy transport, który jest dostępny. Bla bla car już zlikwidowany :|

graphics-asia-747395.gif

Mam całą sesję zdjęciową , w takiej czerwonej rykszy :haha: Ale do domciu pojadę jednak bardziej zmechanizowanym pojazdem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Mam całą sesję zdjęciową , w takiej czerwonej rykszy :haha: Ale do domciu pojadę jednak bardziej zmechanizowanym pojazdem :cool:

Wiemy, wiemy, że  większa liczba kół i kawa w Warsie spowoduje większy komfort podróży, większe tempo, ale pamiętaj, że jak ten zmechanizowany pojazd  nie da rady, to ja jestem w pogotowiu. Jedna komenda: wiśta wio i w mig przyspieszę :) , parasol ochronny nad główką rozłożę, kocykiem nóżki przykryję, napój piwnygraphics-beer-978767.gif.362dd04cd501d642a1d996bb128c474c.gif do kieszonki wsunę, policzki czerwoną  pomadką wysmaruję. Wszystko jak dla celebrytki jak z Hollywood. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczeta dajcie jakas mysl odnosnie filetow z sandacza...soczysty i chrupiacy...szukam inspiracji....chce zrobic niby zwyczajnie ale inaczej...a jak juz rybka to co moge wyczarowac ze swiezego pora i marcheweczki??

jest jeszcze kukurydza w puszcze ale nie jestem jej zwolenniczka..

gdzies  na dnie zamrazaki znalazłam pange ale mam ogromne uprzedzenie do tej ryby..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj jak @jolantapl.usmażyć obtoczonego w pestkach dyni i słonecznika ? Pyszny jest też doprawiony jak leci, wysmarowany jakimś pikantnym sosem albo chutney'em.

Por jest idealny na surówkę do ryby. Kroisz białą część ( zielona za twarda ), ścierasz jabłuszko, doprawiasz cytryną, majonezem i/albo jogurtem, przyprawiasz i gotowe.

Marchewka do ryby jak dla mnie za słodka i za mdła...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lucyna.beata napisał:

dziewczeta dajcie jakas mysl odnosnie filetow z sandacza...soczysty i chrupiacy...szukam inspiracji....chce zrobic niby zwyczajnie ale inaczej...a jak juz rybka to co moge wyczarowac ze swiezego pora i marcheweczki??

jest jeszcze kukurydza w puszcze ale nie jestem jej zwolenniczka..

gdzies  na dnie zamrazaki znalazłam pange ale mam ogromne uprzedzenie do tej ryby..

 

 

Ja z pora mi marcheweczki zrobiłabym zwykłą surówkę .Nie wiem czy Twój dziadek lubi warzywa surowe czy na ciepło można zrobić i tak i tak .Jak na ciepło to tylko trochę poddusić na maśle najpierw marchewkę a potem dodać pora.Na rybę nie mam pomysłu jakiegoś oryginalnego  ale kiedyś pisała,że opanierowałam filet z kurczaka zamiast w bułce tartej to w ziarnach słonecznika i dyni ładnie to wygladało na talerzu .A przypomniało mi się jak robiłaś kiedyś rybę po grecku to mozesz zrobić tylko z tymi dwoma warzywami bez kukurydzy też takie coś innego bedziesz miała :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

A może spróbuj jak @jolantapl.usmażyć obtoczonego w pestkach dyni i słonecznika ? Pyszny jest też doprawiony jak leci, wysmarowany jakimś pikantnym sosem albo chutney'em.

Por jest idealny na surówkę do ryby. Kroisz białą część ( zielona za twarda ), ścierasz jabłuszko, doprawiasz cytryną, majonezem i/albo jogurtem, przyprawiasz i gotowe.

Marchewka do ryby jak dla mnie za słodka i za mdła...

 

W jednym czasie to napisałyśmy .Ja bym jednak postawiła na rybę po grecku czyli ryba i warzywa na ciepło .A surówki z pora można dodać jeszcze ananasa .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Sandacz to moja ulubiona rybka :d Klasyka paryskiej panierki jest najlepsza, dla mnie.....pora nie lubię w surówce, więc nie podpowiem :|

A ryba po grecku nie byłaby fajna ? do wykorzystania wszystko co koleżanka ma w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Ryba po grecku jest zawsze fajna, ale sandacza mi szkoda.....on jest najlepszy sote' :d

Ale nie ma być standard tylko coś oryginalnego .A ryba po grecku bardzo smakowała mężowi mojej koleżanki jak u mnie byli a on Niemiec jest to może i dziadkowi @lucyna.beata by zasmakowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...