Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

A ja dzisiaj przy obiedzie dałam plamę bo mieliśmy naleśniki taki troszeczkę inne bo z jakieś takiej ciemnej mąki brat dziadka nie przyszedł i dobrze bo sami wszystkie zjedliśmy:) ale ja zwijałam łapkami dziadek tylko patrzał i za chwilę zauważyłam jak on to robi sprytnie nożem i widelcem no cóż tak to jest jak się w restauracjach naleśników nie jada ale znów czegoś nowego się nauczyłam można i tak i tak zwijać :hahaha:

Mam nadzieję, że Cię nie zestresował? Ty jadłaś metodą z dalekiego wschodu,  a on chciał się popisać ;). Upiecz drób i zobacz jak będzie się męczył sztućcami ;) Teraz w ekskluzywnych restauracjach jada się drób rękami. Kiedyś do ryby podawano dwa widelce, a teraz klasyka z nożem. Co kraj to obyczaj :love: co dom to moda i wygoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Mam nadzieję, że Cię nie zestresował? Ty jadłaś metodą z dalekiego wschodu,  a on chciał się popisać ;). Upiecz drób i zobacz jak będzie się męczył sztućcami ;) Teraz w ekskluzywnych restauracjach jada się drób rękami. Kiedyś do ryby podawano dwa widelce, a teraz klasyka z nożem. Co kraj to obyczaj :love: co dom to moda i wygoda ;)

:$ no może troszeczkę było mi głupio ,że ja taka nie obyta jestem ale co tam nauczyłam się jak się jada naleśniki w restauracji :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jolantapl. napisał:

:$ no może troszeczkę było mi głupio ,że ja taka nie obyta jestem ale co tam nauczyłam się jak się jada naleśniki w restauracji :p

To nie kwestia nieobycia >:( Nie zawracaj sobie tym głowy! W każdym  domu, w każdym kraju panują inne zwyczaje. Lekcja fajna, ale zaskocz go czymś, czego on nie umie, albo o czym nie słyszał. Ryba jest fajnym przykładem i drób też. Ale z naleśnikami też go możesz zakasować.  Następnym razem przygotuj sobie narzędzia do serwowania, jakieś łopatki do tortu, szczypce, albo złóż naleśniki na cztery i takie trójkąty podaj na paterze przykryte srebrną pokrywą. Zrobi gały. Dzbanuszki, albo miseczki przygotuj różne z dodatkami, do każdego łyżeczka. Pod sztućce przy talerzach podłóż serwetki złożone na trójkąt. Taki wielkopański szyk działa. Ta moja poprzednia para to aż cmokała z wrażenia,  a byli trudnymi ludźmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę o radę mam w planach makaron ze szpinakiem ,kurczakiem i serem do tego sos śmietanowy ale zastanawiam się,który makaron lepiej do tego pasuje czy zwykłe świderki czy takie wstążki ? Wydaje mi się,że z tymi wstążkami lepiej by wyglądała ale przyznam,że jeszcze tych wstążek nie robiłam a Wy co o tym myślicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

A ja poproszę o radę mam w planach makaron ze szpinakiem ,kurczakiem i serem do tego sos śmietanowy ale zastanawiam się,który makaron lepiej do tego pasuje czy zwykłe świderki czy takie wstążki ? Wydaje mi się,że z tymi wstążkami lepiej by wyglądała ale przyznam,że jeszcze tych wstążek nie robiłam a Wy co o tym myślicie?:)

Wstążki. Są schick i na talerzu się pięknie prezentują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Łukasz napisał:

ja może nie o obiedzie, ale o śniadaniu...Dziś pierwszy raz zjadłem pieczywo z dżemem marchewkowym, oczywiście zrobionym w domu , w czasie poprzedniego urlopu. Smaczne to, do tego kawusia i ok

Dżem marchewkowy? O.o Jakiś przepis by się przydał w wątku o przetworach :d Nie jadłam a chciałabym spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz napisał:

a Blondi odnajdzie wątek o przetworach,albo poda tytuł...albo Ty

Nic Blondi nie odnajdzie,,bo się sama zagubiła:rozpacz:  a przetworów owocowych czy warzywnych tymczasowo  nie robię,,bo nie mam czasu,,nie interesuję się tym nawet,,dla mnie przetwory mięsne,,to mnie podnieca i w jedzeniu i smakowaniu:serce::hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już po obiadku dziadek jak zwykle wszystko zjadł nawet sałatki odrobinkę spróbował .Na jutro zaplanowałam rosół ale taki z wołowinki z kosteczką i kurczaka no i warzywa do tego dorzucę a na 2 danie sałatka kartoflana niestety kupna ale jest w lodówce to trzeba zużyć i schabowy moze zrobię jakąś sałatkę ale prościutką np starte ogórki konserwowe z pomidorem i jogurtem naturalnym :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolantapl. napisał:

Dzisiaj już po obiadku dziadek jak zwykle wszystko zjadł nawet sałatki odrobinkę spróbował .Na jutro zaplanowałam rosół ale taki z wołowinki z kosteczką i kurczaka no i warzywa do tego dorzucę a na 2 danie sałatka kartoflana niestety kupna ale jest w lodówce to trzeba zużyć i schabowy moze zrobię jakąś sałatkę ale prościutką np starte ogórki konserwowe z pomidorem i jogurtem naturalnym :)

Takiej sałatki poproszę salaterkę, mniam :d Ja robię na jutro sałatkę kartoflaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie babcia zrobiła naleśniki ,,już drugi raz , z jabłkami i cynamonem,,grube i w srodku jabłka ,,pyszne były,,,ale zypa z dyni przepyszna,,z kulkami mięsnymi,babci roboty,,siedzę jak armata ,,ale już czuję głód i bym tej zupy pojadła jeszcze,,boże jaka ja stąd wyjadę,,Mój slodziak pociesza mnie ,że wsiądę na rower i zgubię,,albo że jak mnie odbierze ,to nie będziemy myślec o jedzeniu ,bo będziemy o czyms innym myslec ,,więc same kg pójdą weg:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykulałam się po obiadku, chciałam napisać sprawozdanie,  a tu.....echo...echo...echo...Nikt dzisiaj nie gotuje? O.o Ja rozumiem, niedziela, ale bez przesady! ;) Meldować się! :cool: U mnie luuuuzik...córka stała przy garach. Mój wkład czyli sałatka kartoflana został pożarty w całości. A miska była słusznych rozmiarów :d Zatem. Pierwsze danie zupa krem kalafiorowa. Pyszna. Na drugie danie żeberka grillowane i takie coś, hmmmm, nie wiem jak to opisać, z mięsa mielonego długa rolka, gotowane i potem krojone. Pierwszy raz coś takiego widziałam, ale nie odważyłam się posmakować. Poprzednie mielone smażone i włożone do zupy przypominało gips z tekturą. Wolałam nie ryzykować. Ale żeberka rewelacyjne. Jutro popytam z czego zrobiła glazurę. Bombowa w smaku, wyglądzie i aromacie. Mniam.....A na jutro został mięsko z dzisiaj i urlopik mam. Ale nie do końca bo będziemy ciasteczka pięć na BN. Muszę przepis @aga1 zastosować. Tylko czy alkohol będą mieli, no i jak po tym dodatku ja będę funkcjonować, tfu.....wałkować....;):d

 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a117b4d5c5b7_lunchklub.jpg.7331a7ff8050a122fa054e0ebef51374.jpgMój pierwszy niedzielny obiad w sanatorium: zupa wielowarzywna cienka, że obrus było widać nawet przez talerz, schab gotowany w sosie własnym, surówka z kapusty pekińskiej z odrobiną słodkiej śmietany i plasterkami jabłka + sparzone rodzynki.  Dobrze, że zapasy z domu zabrałam, bo wcale nie mam ochoty wyglądać jak widelec, a to z prostego powodu: nadal chcę "wisieć" na ścianach w Luwrze :) i ubierać się w zakupione ciuchy za 1 € :) i bawić się na ławce w parku z moimi koleżaneczkami

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

@jolantapl. jak tam wstążki? Zakasowałaś dziadunia? 

Zjadł wszystko :) i ja też :( pięknie się prezentowało na talerzu :p A dzisiaj z rana zgodnie z planami ugotowałam rosołek i już miałam się brać za mięsko a tu dziadek mówi mi,że oni sobie dzisiaj rodzinny wypad robią i obiadu dla niego mam nie robić :( i mam wolne do 18 :p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Zjadł wszystko :) i ja też :( pięknie się prezentowało na talerzu :p A dzisiaj z rana zgodnie z planami ugotowałam rosołek i już miałam się brać za mięsko a tu dziadek mówi mi,że oni sobie dzisiaj rodzinny wypad robią i obiadu dla niego mam nie robić :( i mam wolne do 18 :p

No patrz....trafiło się ślepej kurze ziarno :d Zatem klepiemy.....:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...