Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

pampuchy

W Psztyńcu, to uczciwie wypchane farszem pierogi, ze specjalnego ciasta, które pod wpływem smażenia  w głębokim tłuszczu pęcznieje, tworząc strukturę taką jaką ma maca. Ciasto nie pochłania tłuszczu. Uczta dla oka i podniebienia!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LACH napisał:

W Psztyńcu, to uczciwie wypchane farszem pierogi, ze specjalnego ciasta, które pod wpływem smażenia  w głębokim tłuszczu pęcznieje, tworząc strukturę taką jaką ma maca. Ciasto nie pochłania tłuszczu. Uczta dla oka i podniebienia!!!

Ależ to zupełnie inna bajka!!!!!  Niemniej jednak, nie omieszkam, zajeżdżając do mitycznego Psztyńca-wprosić się na te pierogi! Zamawiam farsze bez mięsa-wykaż się inwencją twórczą:cześć:

  ..... mam ugotować zupę, bo.... ta od synusia niekoniecznie. Jest to mniej lubiany synuś:szok:. Gały wywalam na.... ale to do innego wątku się nadaje.... 

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, BabaJagusia napisał:

Ależ to zupełnie inna bajka!!!!!  Niemniej jednak, nie omieszkam, zajeżdżając do mitycznego Psztyńca-wprosić się na te pierogi! Zamawiam farsze bez mięsa-wykaż się inwencją twórczą:cześć:

  ..... mam ugotować zupę, bo.... ta od synusia niekoniecznie. Jest to mniej lubiany synuś:szok:. Gały wywalam na.... ale to do innego wątku się nadaje.... 

Ok.
Farsz: twaróg wiejski, suszone pomidory, ziemniak psztyniecki pieczony w ognisku(ostukany ze zwęglonej skórki) i przyprawy ziołowe.
Jadłem go tylko kilka razy w "pampuchach" ale należą do pierwszej ligi smakowej(nawet Michelin nie poznał tajemnicy ciasta i składników nadzienia).
Przystawki do tego pozostawię za kuchennymi kulisami(ale kropką nad i będzie dressing pieprzowy).
Jedno z drugim i można powiedzieć: majstersztyk kulinarny.

Voilà 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Pierwsze słyszę o ogonach w sosie. Coś bliżej?

Bycze ogony w szajbach obsmazasz..bez soli potem cebulka no i zalewasz wrzącą woda...dusisz do miękkości...doprawiasz  już na koniec.

Taki jest mój przepis..wrobelek sam się rozwijał...wyszły gorzkie bo spaliła i dodała zioła z Prowansji...nie pytaj po co...

Sos pieczeniowy ciemny aksamitny powinien wyjść...wyszły grudki..bo mąkę dała do tego czegoś co w garnku zostalo...cwirek coś skomentował A ta warknela że następnym razem sam ma sobie zrobić..się zamknął 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucinda napisał:

Bycze ogony w szajbach obsmazasz..bez soli potem cebulka no i zalewasz wrzącą woda...dusisz do miękkości...doprawiasz  już na koniec.

Taki jest mój przepis..wrobelek sam się rozwijał...wyszły gorzkie bo spaliła i dodała zioła z Prowansji...nie pytaj po co...

Sos pieczeniowy ciemny aksamitny powinien wyjść...wyszły grudki..bo mąkę dała do tego czegoś co w garnku zostalo...cwirek coś skomentował A ta warknela że następnym razem sam ma sobie zrobić..się zamknął 

 

:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.11.2019 at 10:51, sayonara 52 napisał:

Carbonara.

wlasnie otarlam palce ,trac parmezan,buuuu:płacz:

Właśnie....

Mam makaron mam skwareczki mam serów do zużycia...

Śmietaną tu jest zawsze  tylko zamiast wstazek zrobię im może coś coś łatwiej na widelec nabija...może świderki???

Sobie zapodam z oliwa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrobelek orgastycznie smażenie zakończył.. dała kobieta radę po ponad 10latach z moja pomocą znów w kuchni się poczuć ..usmazyla całe 8 eierkuchenow...Cwirek jeb...ął komplement:kopara:  A ta się rozplynela i w tym momencie moje myśli mordercze względem cwirka zeszły na plan dalszy ..

Nadal mam..wkwqwqw :przekleństwa:ale....przelknelam....

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...