Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Nadal szczesliwa passa trwa.

Nie gotuje!

Dzis nabylam placki kartoflane ,jeszcze gorace przywiozlam do domu.

Jutro mam ,,zrzut,, od corki pop.

cykoria z szynka w sosie.

Dopiero  na niedziele cos przygotuje.:oklaski:

Placki po niedzieli..te ostatnie wszamali aż miło...mam jeszcze te ich musy srusy A wczoraj znalazłam...COŚ o podobnej nazwie w słoiku z plesniowa zawartością...stare musiało być bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Barbara48 napisał:

Zalewajka na maślakach i zieleniatkach.

Basiunia ...jak robisz kesslera i kapustę , świeżą , kiszoną ? Dawno temu robiłam , ale pod dyktando , bo PDP-na Pani -Frau tak sobie życzyła . Wolałabym Jadzi dzisiaj nie zabierać do kuchni , bo kesslera kupiłyśmy z wnuczką nie takiego , nie z tej firmy z której ona nakazała ...a nam zwyczajnie nie chciało się szukać , tylko pierwszy lepszy z półki . Nie chcę wtopy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barbara48 napisał:

@Baśka powtarzająca się Basiu ja nie robiłam.

Foczka gotuje ten specjał.

Oki...dzięki :cmok:

Gdybym spróbowała zrobić tak , jak Pani-Frau sobie życzyła to ....chyba Jadzia po raz pierwszy na mnie by podniosła głos ....a i pogadać by miała o czym z psiapsiółkami przez najbliższy miesiąc :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

@Mirelka1965

Mirelko, jak dusisz szpiczatą? A nie.... Ty pisałaś o zasmażanej... :haha:

Tak czy siak-podziel się posiłkiem tj. przepisem. 

 

 

Ależ ja ją duszę (podgotowuję z zielem i liściem laurowym,odcedzam większość wody), jak "normalną" kapustkę...a potem zasmażka...jaka mi tylko przyjdzie do głowy :haha: Wczoraj była podwędzana szynka i cebula. Na wegańsko zasmażkę robię z cebuli. I dodaję koperku. Z przypraw odrobina octu, sól, słodziwo i pieprz. Każdy musi dopasować smak do swoich kubków smakowych. A szpiczatą można też jak kalafiorek ugotować w całości, począstkować i spożyć jako dodatek do obiadku...z zasmażką. lub bez...też pycha :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Basiunia ...jak robisz kesslera i kapustę , świeżą , kiszoną ?

Ja nie Basiunia, ale się wtrącę.

Kapustę podsmażam na cebulce, podlewam wodą i duszę z przyprawami.

Kassler chwilę podgrzewam w wodzie, albo w bulionie (mam sprawdzony, jeszcze nigdy nie trafiłam na przesolony).

Podgrzewam po to, żeby nie był gumowy, jak to bywa z wędzonym surowym, a jest taki jakby zaparzony i dziadki/babki nie maja problemu z przeżuciem (nie mylić z przeżyciem :haha: ).

Krótko przed podaniem kładę go na tej kapuście, żeby smaki się zmieszały i tyle.

Tak robię ja, dziadek wsuwa aż miło

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Basiaim napisał:

Ja nie Basiunia, ale się wtrącę.

Kapustę podsmażam na cebulce, podlewam wodą i duszę z przyprawami.

Kassler chwilę podgrzewam w wodzie, albo w bulionie (mam sprawdzony, jeszcze nigdy nie trafiłam na przesolony).

Podgrzewam po to, żeby nie był gumowy, jak to bywa z wędzonym surowym, a jest taki jakby zaparzony i dziadki/babki nie maja problemu z przeżuciem (nie mylić z przeżyciem :haha: ).

Krótko przed podaniem kładę go na tej kapuście, żeby smaki się zmieszały i tyle.

Tak robię ja, dziadek wsuwa aż miło

Wielkie dzięki Basiu :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim Basiu ja robię też według tego przepisu, jest bardzo dobra.

Nawet zaskoczyłam córkę mojej Pdp. 

Składniki na 4 porcje:
1 główka młodej kapusty (u mnie Spitzkohl )
mały kubek - 200 g kwaśnej śmietany lub creme fraiche
1/4 szklanki wody do podlania
pęczek koperku - dużo, jak najwięcej!
1 łyżka mąki
1 łyżka octu winnego lub soku z cytryny
sól, biały pieprz

Przygotowanie:

Wierzchnie liście z kapusty odrzucić. Przekroić kapustę na pół, wyciąć głąb i pokroić w paski. Wrzucić na gotującą wodę, dodać śmietanę i dusić do miękkości. Wody dodać tylko na samo dno, naprawdę niewiele, żeby nie odlewać potem tego co najceniejsze. Pamietajmy, że kapusta mięknąc sama puści sporo wody. Kontrolujemy twardość, żeby się nie rozgotowała. Młoda kapusta gotuje się bardzo szybko. Pod koniec dodać mąkę i pokrojony koperek. Posolić, dodać pieprz i ocet winny do smaku. Moja kapusta gotowała sę niecałe 10 minut. Smacznego!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...