Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Baśka powtarzająca się a co sie bierze na trzustke?

I jak sie ja ,,czuje,,?

Tłamsi pod żebrami z lewej strony ...czujesz , jakby wzdymało , czasem to tłamszenie promieniuje gdzieś z lewej strony pleców . Mówię o lekkim bólu . Pomaga mi " Neo-Pancreatinum " ...i staram się nie pić kawy rozpuszczalnej , czy z ekspresu  , jako popitki po kawie - szatanie sypanym . Wiem , że trzustka niekoniecznie kawę lubi . Moja kuzynka przed laty zrezygnowała całkowicie z kawy przez tłamszenia trzustki i pomogło . Niestety , nie należę do tych , którzy przez jakieś tam tłamszenia potrafią zrezygnować z tego nektaru :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tłamsi pod żebrami z lewej strony ...czujesz , jakby wzdymało , czasem to tłamszenie promieniuje gdzieś z lewej strony pleców . Mówię o lekkim bólu . Pomaga mi " Neo-Pancreatinum " ...i staram się nie pić kawy rozpuszczalnej , czy z ekspresu  , jako popitki po kawie - szatanie sypanym . Wiem , że trzustka niekoniecznie kawę lubi . Moja kuzynka przed laty zrezygnowała całkowicie z kawy przez tłamszenia trzustki i pomogło . Niestety , nie należę do tych , którzy przez jakieś tam tłamszenia potrafią zrezygnować z tego nektaru :szydera:

Weź tę trzustkę wyrąb...pomoże na pewno, a i nie będziesz musiała rezygnować z szatańskich przyjemności :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Weź tę trzustkę wyrąb...pomoże na pewno, a i nie będziesz musiała rezygnować z szatańskich przyjemności :szydera:

No nie bardzo ...toż to żaden pęcherzyk żółciowy , czy inna ślepa kiszka ...to raz ...a dwa  ....gdzie tam , nie tłamsi mnie często . Czasem jak sobie za dużo pozwolę ...ale rzadko , gdyż aż tam mocno sobie nie pozwalam :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No nie bardzo ...toż to żaden pęcherzyk żółciowy , czy inna ślepa kiszka ...to raz ...a dwa  ....gdzie tam , nie tłamsi mnie często . Czasem jak sobie za dużo pozwolę ...ale rzadko , gdyż aż tam mocno sobie nie pozwalam :d

Żałować sobie przyjemności tłamszenia i sponiewierania to grzech śmiertelny :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w niemieckim bawarskim nazywają kotley mielone? cos na tę modłe ma dzisiaj na obiad kurka wytworzyc...czekam co jako dodatek bedzie ..znów pewnie obiad na całe dwa dni...:szydera:

wczoraj była jakaś niemrawa ale to zapewne po dietetycznym obiedzie z budy pod edeką:haha: - 3 udka pieczone z frytkami na głębokim oleju ..na oczach kogutka wrąbała zapominając,  a może i nie , zapytąc czy ktoś ma chęć....pragnienie ją męczyło oj meczyło..:haha:

no dobra..oby sie nam.....pozytywnie że zgubie troche ....

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucinda a ja z uporem maniaka powtarzam: adres z gotującą gospodynią i wstawaniem nocnym-odpada! 

Dzisiaj zaproponowałam kotlety brokułowe z ziemniakami i mizerią. Dostałam akceptację. Na szczęście nie ma tu jakiś specjalnych wymagań kulinarnych. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BabaJagusia napisał:

@lucinda a ja z uporem maniaka powtarzam: adres z gotującą gospodynią i wstawaniem nocnym-odpada! 

Dzisiaj zaproponowałam kotlety brokułowe z ziemniakami i mizerią. Dostałam akceptację. Na szczęście nie ma tu jakiś specjalnych wymagań kulinarnych. 

nie wstaje  w nocy bo to ustaliłam już na początku...odnosnie gotowania ...no tu dzieci prosily zeby jednak matce dać szanse , bo matka bedzie sie blokowała itd..no to ją ma ...byloby łatwiej gdybym z kogutkiem była sama bo nie mialby alternatywy , on wchlania mieso piwo i miod i to dokladnie wedlug receptury bawarskiej bo wie ze jego kurka mu to ugotuje....tlumacze sobie że ułożenie steli zajmuje troche czasu a oni tu jak to lite tępe drewno nie łapią  na czym ta praca polega....no i jezyk..maskara dla mnie ....nawet ten ichni "niemiecki" dzwieczy niezrozumiale:nie: i parę... innych zachowań..

ja tu jestem raz...i tylko raz...moze z kimś innym im zatrybi...

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucinda  Fleischpflanzerl

U mnie tez po bawarsku: Leber und Blutwurst mit Sauerkraut und Kornspitz ;) dla szefa, dla mnie Leberwurst z kaszą jęczmienną i surówką z kiszonej kapusty, taki miks polsko - bawarski ;) 

Oraz dzień dobry Opiekunkowo, życzę dobrego obiadu (Tobie Lucindo przede wszystkim) i takiego samego dnia :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, salazar napisał:

@lucinda  Fleischpflanzerl

U mnie tez po bawarsku: Leber und Blutwurst mit Sauerkraut und Kornspitz ;) dla szefa, dla mnie Leberwurst z kaszą jęczmienną i surówką z kiszonej kapusty, taki miks polsko - bawarski ;) 

Oraz dzień dobry Opiekunkowo, życzę dobrego obiadu (Tobie Lucindo przede wszystkim) i takiego samego dnia :)

Dziękować 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Lucyna pytała o bawarską nazwę, tak się tu mówi na frykadelki ;).

Zapiszę sobie w kajet,jak pojadę w tamte strony to zabłysnę ,hi hi.Człowie sie cochwila czegoś nowego uczy a i tak nigdy wszystkiego wiedział nie będzie.Smacznego:)

U nas dziś gulasz wieprzowy z papryką i marchewką ,feldsalat dla PDP i jakaś suróweczka dla mnie oraz kupne kopytka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...