Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na życzenie PDP : puree ziemniaczane , sałata i nie jajko sadzone , tylko  jajecznica ! Sobie ugotuję chyba jakąś kaszę ( polubiłam ostatnio , kiedyś tylko gryczana )i zjem sałatę , odłożę dla siebie jeszcze  przed doprawieniem śmietaną ....30% oczywiście :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placki ziemniaczane były na dziś zaplanowane.

Jednak, jak zwykle na początku tygodnia wzięłam się za sprzątanie i teraz jest mi tak ciepło, że jak sobie pomyślę, że mam stać przy kuchence i smażyć, a wcześniej trzeć te kartofle...to mi się plany zachwiały....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj chyba porąbało,bo długo zastanawiałam się w sklepie jakie mięso wziąsc ,co ja będe gotowac itd, więc leci polski bigos,:szydera: na grzybkach suszonych, mięsie świeżym, mięsie wędzonym, śliwki wędzone i cała reszta, a tu za oknem smaży, może  słońce samo ugotuje to :tak2: zaproszę potem sąsiadów :oklaski: taka będę dzisiaj milutka:cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

Placki ziemniaczane były na dziś zaplanowane.

Jednak, jak zwykle na początku tygodnia wzięłam się za sprzątanie i teraz jest mi tak ciepło, że jak sobie pomyślę, że mam stać przy kuchence i smażyć, a wcześniej trzeć te kartofle...to mi się plany zachwiały....

Ja po śniadaniu to w ogóle nie mam apetytu na nic, nieraz trzeć mi się nie chce to przelecę ziemniaki w maszynce do mięsa, ale tutaj w De to mało kto ma taką maszynkę, tutaj gdzie jestem to musiałam sobie w Pl kupic,bo musi być to ustrojstwo w kuchni,czy używam często czy nie,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Blondi napisał:

Ja po śniadaniu to w ogóle nie mam apetytu na nic, nieraz trzeć mi się nie chce to przelecę ziemniaki w maszynce do mięsa, ale tutaj w De to mało kto ma taką maszynkę, tutaj gdzie jestem to musiałam sobie w Pl kupic,bo musi być to ustrojstwo w kuchni,czy używam często czy nie,,

ja blendera używam (w pracy) a raz nawet sokowirówkę i wyszły całkiem fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

nieraz trzeć mi się nie chce to przelecę ziemniaki w maszynce do mięsa, ale tutaj w De to mało kto ma taką maszynkę, 

Tutaj są różne maszyny na stanie.

Ale, jak sobie pomyślę, że mam to ustrojstwo rozkładać, potem myć i składać, to te parę ziemniaków na tarce machnę.

 

No i były dziś jednak te placki :p 

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla PDP....ziemniaki , fleischwurst podsmażony z cebulką , mizeria . Wszystko na życzenie mojej ulubienicy :d

Dla siebie mam ugotowaną kaszę bulgur ....zjem sobie z kilkoma plasterkami fleischwurstu , bez cebuli , ale odrobinę mizerii już sobie na talerz nałożę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marta B napisał:

Za mną już chodzi porządny schabowy...

Wracam do domu w sobotę, kazałam "se" zapełnić lodówkę, zięciu robi świetne mielone i obiecał, że będą czekać na mnie :oklaski:Schudło mi się tu trochę bo mięska było mało, a i o tłuszczyku jakimkolwiek prawie zapomniałam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Wracam do domu w sobotę, kazałam "se" zapełnić lodówkę, zięciu robi świetne mielone i obiecał, że będą czekać na mnie :oklaski:Schudło mi się tu trochę bo mięska było mało, a i o tłuszczyku jakimkolwiek prawie zapomniałam 

Oj mnie się też schudło sporo

Codzienne wędrówki,a jedzonko delikatne tutaj.Pdp mięsa nie je,a osobno dla mnie nie chce mi się gotować.

Oraz niemiecka kuchnia dwa razy w tyg.w wykonaniu synowej hmmm pomine milczeniem :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...