Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, foczka63 napisał:

Znaczy na przymusowej diecie jesteś.No nie wiem...ja bym po max tygodniu uświadomiłą PDP i familię ,ze to praca z wyżywieniem jest oraz ile należy przeznaczyć na wyzywienie opiekunki.Jakieś jaja z tym jedzeniem:(Rozumiem z Twoich opisów ,że nie robisz zakupów ani nie jestes dopuszczona do gotowania.Zamierzasz coś ztym zrobić czy odpowiada Ci ta sytuacja.Do Puchatków nie należysz,po takim głodowym turnusie cień z Ciebie zostanie.Danuto ,c, ale oś w tym temacie jesteś za grzeczna mam wrażenie:(

Żarcia jest sporo, ale ja nie jestem wstanie wciągać tych blach ciasta ... :( Obiad traktuje się marginalnie, cokolwiek byle szybko... O.o Powoli stawiam granice bo ja nie czuję się głodna, ale jakaś spęczniała po tych wszechobecnych mąkach do których nie jestem zupełnie przyzwyczajona :( Dopiero dzisiaj poczułam głód przed kolacją, ale właśnie stanowczo odmówiłam jedzenia ciasta, a ona przestała mnie namawiać. Albo dam z tym radę, czyli coś zmienię,  albo tu nie wrócę właśnie ze względu na jedzenie bo relacje powoli się normują, choć wiem że przy depresji + coś zawsze mi może wyskoczyć jakiś diabeł z pudełka. Kasiu jakbym jadła tyle mącznego co ona to ja bym się za chwilę w żadne drzwi nie zmieściła, a ta kobieta jest tylko ciut większa niż ja.., rozmiar najwyżej 40-ty. Komuś innemu taki sposób żywienia mógłby zupełnie pasować bo jeszcze jest pełno owoców i warzyw, a wszystko bio z własnej działki ))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.07.2019 at 07:25, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie tylko Twoja ...moja też :haha:Wczoraj kupiłam młode , specjalnie wybierane dla mnie malutkie ziemniaki ...koperki - srerki i te inne gady . Ze względu zmęczenia podróżą to zakupiłam też devolajki- gotowce i surówkę z pora i jabłka . Wysiłek już miałam przy skrobaniu ( dosłownie skrobaniu ) kartofelków maluśkich ...kilku ( 4 -5 ? ) i na więcej sił zabrakło ....czyt. język do doopy uciekał jak na kartofelki patrzyłam ...uwielbiam młode , malutkie . Dziś planowałam postać przy garach i patelniach , ale wybito mi to z głowy ...dostarczono obiad , tylko go odgrzać : makaron ze szpinakiem , piersiami kurzęcymi i jakimś sosem .I jak tu mam się wykazać ?! :haha:

Basiunia, ja te młode pyreczki ocieram taką żółta kuchenną gąbką..one maja takie wcięcie na środku i jedną stronę z takiego czegoś szorstkiego ciemno zielonego...piorunem idzie i czyściutkie pyreczki mamy..taki to mój patent :szydera:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam dzień podróżny, więc w charakterze obiadu wystąpił hot dog...ohyda :haha:Dzisiaj czasu mało na gary, więc znowu jakiegoś niezdrowego szybkęsa wymyślę :haha:Weekendzik pod znakiem wolności garnkowej będzie, czyli pewnie coś grillowego na ranczu  znajomych zjemy :haha:Dopiero od poniedziałku wezmę się za "zdrowe" odżywianie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, scarlett napisał:

Basiunia, ja te młode pyreczki ocieram taką żółta kuchenną gąbką..one maja takie wcięcie na środku i jedną stronę z takiego czegoś szorstkiego ciemno zielonego...piorunem idzie i czyściutkie pyreczki mamy..taki to mój patent :szydera:

 

Nie miałam pod ręką żółtej gąbeczki :haha:Zazwyczaj ścieram skórkę takim kuchennym druciakiem ....też dobrze schodzi . Obawiałam się ( dosłownie ) nalotu młodocianych a oni jakby ujrzeli tylko wytartą skórkę to do pyska by nie wzięli . Nie wiedzą smarkacze co dobre i tyle :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sayonara 52 napisał:

@Barbara48 pycha!

Niestety u mojej pop nie przechodzi ani pietruszka,ani koperek.

Na widok koperku dostaje spazmow ,prawie:przekleństwa:

a ja lubie dodac do mielonych w lecie

duuzo koperku.

Ja tez wszelką zieleninke lubie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, scarlett napisał:

poznałam Danusię osobiście i jak się tak napatrzyłam xd, też ją nienawidzę.. :trele:w tym wieku taka figura??? skandal..:love:..

O swojej tali osy (64 w pasie) też już zapomniałam :szydera:, a wiedząc jak to się chudnie z kości na ości jestem niezmienną zwolenniczką pełniejszego, krąglejszego i puszystego bo to kurcze peselu na gębie nie widać, a pewnie i w dotyku o wiele przyjemniejsze :cmok:i normalnie jak widzę anoreksję, i to jeszcze w czarnych getrach, to mnie zwyczajnie trzęsie bo nie rozumiem jak to może się podobać :(

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BabaJagusia napisał:

Przyznaję się bez bicia, że pierwszy raz w życiu zjadłam ziemniactwo ugotowane w mundurkach ze śledziochem. Powiem tak:dupy nie urywa. Jak do tej pory:haha:

Zapraszam na moje-będziesz błagać o dokładkę:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo ,,pfannkuchen,,z wisniami...

Olbrzymi nalesnior,babka zjadla w mig.

Pochwalila,a zupelnie nie udal sie,byl gruby i gabczasty(jej)

Moj juz byl normalny, ale zdarzalo mi sie lepsze robic.

 

Natomiast wczoraj przy smazonych kartoflach, o malo nie zaliczylam wpadki.:haha:

Dla mnie zgarnelam wczesniej z patelni, coby przestygly, babki-jeszcze dopiekalam.

I zupelnie bezmyslnie zlapalam plyn do naczyn i chcialam  chlusnac na patalnie,coby ,,odstalo,,:grzmotnąć:

W ostatniej sekundzie opamietalam sie:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...