Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Dodzisława napisał:

Dziewczyny, Wy tak na powaznie z tymi kuchennymi pomocami jeździcie do pracy? Mikser, tłuczek do mięsa, patelnia i co tam jeszcze ? No to, to się chyba największym fizjonomom na świecie nie śniło, a mnie to juz w ogóle. :d :d :d:d No bez jaj, powiedzcie, że żartowałyście :d :d :d .

Przyznaję się do żartu...ale obierak ostatnio miałam :szydera: Chociaż takie myśli organizacyjne często chodzą mi po głowie :szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Zaczynamy sobotnią zupą jarzynową:)A właściwie porową,bo przeważa.

Poprzednim razem spisywałam sobie codzienie co na obiad i teraz mam ściągawkę:):):)Sprytna ja:)

Ja po samej zupie za godzinę jestem głodna :haha: muszę coś konkretnego na obiad zjeść :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Uczyniłam byłam leczo wegańskie :tak2: I komosę ryżową ugotowałam jako dodatek :tak2: I jutro nie będzie Mirelka stać przy garach, bo kociołek dla kompanii wojska mam :oklaski:

Czym się różni leczo wegańskie od wegetariańskiego? 

Tak tylko się nieśmiało pytam :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, salazar napisał:

Czym się różni leczo wegańskie od wegetariańskiego? 

Tak tylko się nieśmiało pytam :).

W mojej wersji warzywa obsmażam na oleju ryżowym (lub jakimkolwiek roślinnym), a nie na tłuszczu zwierzęcym (maśle, lub maśle klarowanym)...tak sobie wymyśliłam :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kuchnia serwuje jakąś typową ( podobno pyszną ) potrawę grecką . Hela , córka PDP wyszła za mąż za Greka , w Grecji ( konkretnie na Krecie ) urodziły się jej dwie córki . Niestety , kiedy mąż Jadzi zmarł , dwa lata później syn , Hela musiała wrócić do D. do matki . Mąż teraz jest w starym kraju , jeszcze go nie widziałam , ale poznałam męża jednej z Jadzinych wnuczek , też Greka ...oj..ciasteczko . O ile potrawa będzie choć w połowie tak dobra jak śliczne są Jadzine wnuczki ...to już mogę zacząć  się ślinić . Przecudnej urody dziewczyny , Heli nic nie brakuje , galanta , zadbana  kobita , ale córki typowe Greczynki ...ciut podobne niby do matki , ale czarnulki , ślepka jak węgielki ...

Jeśli nie zapomnę nazwy tego co będę dzisiaj jadła to później napiszę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 wybór oleju ryżowego pochwalam, o kokosowym z pewnością wiesz. Mają wysokie temperatury spalania co nie uszkadza tak bardzo ich struktur. W przeciwienstwie do wspomnianych wyżej oleje roślinne powinny być używane na zimno a już w szczególności lniany. Tluszcz zwierzecy też do smażenia dobry ale hmm zwierzęcy:ostrzegam:odpada dla wegan i wegetarian. Obiecuje sobie, jak już nie będę zależna od obcych kuchni zostać wegetarianka bo już mi bardzo bardzo bliziutko. Weganka nieeee dy rydy bo ani musli z mlekiem nie możnaby, ani jajecznej pasty czy sałatki z jajkiem, moich koktajli z jogurtem itd itp.

O olejach, ich reakcjach na temperatury dużo w "ukrytych terapiach" czytałam.

A na obiad...:( kotlet schabowy, w jajku bez panierki bulcynej ino, pdp lubi to i ja zjem jako, że jeszcze nie zdeklarowana wegetarianka. Ale to juz długo nie potrwa:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basiaim napisał:

@Baśka powtarzająca się Albo chociaż opisz, co jadłaś ;)

 

U mnie dziś lajcik: gulasz, Spätzle i chyba kapusta czerwona.

Podobno mam zjeść ...coś greckiego , ale już sama nie jestem pewna , czy zjem . Jadzia powiedziała , że mam niczego nie robić , bo obiad zapodany przez Helę  będzie ....Podczas porannej toalety zadzwoniła Hela ....myślałam , że jej odbiło i dzwoni z dołu . Niestety już od bardzo wczesnych godzin porannych jest w szpitalu przy córce . Ze strasznymi bólami brzucha zawiozła ją z zięciem do szpitala . Podejrzewają ciążę pozamaciczną . Co będzie z obiadem to sama nie wiem ...Jadwinia nie kazała wyciągać nic z zamrażarki , więc w razie " w " podam jej coś na sucho-zimno i szluss . Moje wolne poszszłooo...się teges . Trudno . W takiej sytuacji nie mogę być zła , bo sama martwię się o Michalinkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim już po obiedzie . Pastizio ...bardzo smaczne . W smaku przypomina trochę lazanię , tyle , że makaron rurki nie płaty . Zapiekanka przekładana mięsem mielonym , parmezanem , wyczuwałam lekki posmak czosnku . Naprawdę bardzo zjadliwe . Hela stwierdziła , że odkąd wróciła do D. po 17-tu (? ) latach życia na Krecie to niemieckie potrawy jej nie bardzo wchodzą , jada obiady raz , dwa razy w tygodniu i koniecznie greckie smaki muszą być :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się z opisu na zjadliwe wygląda. Takie normalne, a nie jak nieraz zrobią - "uj wi co", a ty się męcz z jedzeniem.

Miałam taką jedną córcię kiedyś, która twierdziła, ze gotowanie to jej pasja.....nie dodała jednak, że raczej niespełniona :haha:

 

A jak Michalinka?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...