Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie dzisiaj normalny gulasz z karkówki i świrpliki. :d

Moja Babcia je robiła, coś w rodzaju kotletów ziemniaczanych, wszystko jak na kopytka tylko wałek spłaszczony i krojony w romby. Mało mąki, jak najmniej i smażone na oleju, nie gotowane. Koniecznie z sosem, najlepsze z grzybowym ale nie mam....

 

Znam te placki z sosem grzybowym,,zawsze moja mama to robiła ,,a teraz od czasi do czasu też to robię,,lubię te placuszki smażone -smaczne:hahaha:

A ja dzisiaj znowu ryż z piersią kurczaka ,,fasolką , marcheweczką ,,ale dobre,,delikatne i szybkie w robocie ,,,bez zmyślania cudów ,,

knedle powiadacie ,,,lubię też,,z owocami,,ale z serem? gosć aga coś wspominała --pisz tutaj o tych knedlach,,może zrobię,,wiem ,że ciasto jak na kopytka i w srodek pakowałam mięso też,,gotowałam ,,też smaczne,,,ale z serem nie robiłam,,z quarkiem:płacz: ruskie z serem tak,,,co ja sobie tutaj wymyslam za obiady,,zamiast coś na szybko i mieć z głowy,,,niech mnie ktoś walnie,,abym się zatrzymała:płacz: z tym myśleniem:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Znam te placki z sosem grzybowym,,zawsze moja mama to robiła ,,a teraz od czasi do czasu też to robię,,lubię te placuszki smażone -smaczne:hahaha:

A ja dzisiaj znowu ryż z piersią kurczaka ,,fasolką , marcheweczką ,,ale dobre,,delikatne i szybkie w robocie ,,,bez zmyślania cudów ,,

knedle powiadacie ,,,lubię też,,z owocami,,ale z serem? gosć aga coś wspominała --pisz tutaj o tych knedlach,,może zrobię,,wiem ,że ciasto jak na kopytka i w srodek pakowałam mięso też,,gotowałam ,,też smaczne,,,ale z serem nie robiłam,,z quarkiem:płacz: ruskie z serem tak,,,co ja sobie tutaj wymyslam za obiady,,zamiast coś na szybko i mieć z głowy,,,niech mnie ktoś walnie,,abym się zatrzymała:płacz: z tym myśleniem:święty:

Napiszę później teraz gram mecz życia :) tzn. rozgrywke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOPFEN  KNODEL 

3 dkg masła

1 jajko  masło z jajkiem utrzeć

0,25 dkg Quarku 

1 Łyżka maki

Odrobina soli i bułka tarta do konsystencji takiej , żeby można było formować knedle. Dłonie muszą być mokre wtedy masa nie przykleja sie do rąk.  Pozostawić wymieszaną mase na około 1/2 h niech się zwiąże dobrze i napęcznieje . Wode osolić i zagotować formowac knedle w środek włożyć owoc  * morele , śliwki , wisnie czy jakies jagodowe. Wkladać na gotującą wodę i 8 min. gotować.

Przygotowanie okraski :

Na patelni roztopić masło dodać bułke tartą zeby była sypka , podsmazyc ją na ładny kolorek ciąglr mieszać trzeba , żeby sie nie przypaliła. Pod koniec smażenia dodać cukier puder i dobrze wymieszać. Knedle wyjąć z wody obtoczyć na patelni w tej posypce i na talerz. Z boku mozna polozyc drochę marmolady z takiego owocu jaki jest w srodku w knedlu.

Pychota .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wczorajszy obiad i babcia zawiedziona,,ale cóż,za dobre aby wyrzucić,,więc zostało zjedzone wszystko,,nie ma marnotrastwa,,

gosc aga kupa roboty,,z tymi knedlami,,dam sobie spokój,,coś innego wymyślę,,jak wymyślę,,może gotowce kupię?:płacz: nie lubię gotowców ,ale PDP kochają,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.06.2017 at 14:46, Blondi napisał:

A u mnie wczorajszy obiad i babcia zawiedziona,,ale cóż,za dobre aby wyrzucić,,więc zostało zjedzone wszystko,,nie ma marnotrastwa,,

gosc aga kupa roboty,,z tymi knedlami,,dam sobie spokój,,coś innego wymyślę,,jak wymyślę,,może gotowce kupię?:płacz: nie lubię gotowców ,ale PDP kochają,,

Tak sie tylko wydaje , w jednej misce robisz wszystko . To szybko idzie . Naprawdę warto , sa mięciutkie , pyszne. Zrobisz raz i przekonasz się , że to pestka a nie robota :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria Jolanta napisał:

No właśnie bym zrobiła ale z owoców mam tylko arbuza. :hahaha: Muszę poczekać na dostawę.

Mogą być bez owoców . Też smakowite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi smaka narobilas na gołąbki @jolantapl. , ale narobilas... ale w taki skwar piec gołąbki... kurcze, chyba wieczorem bym sie kiedys za to wziela... ja tez kombinuje czasem w te upaly zeby ogarnac obiad na 2 dni i nie gotowac codziennie,, bo tu nawet wiatraka nie ma w kuchni... a na otwarcie okna przy gotowaniu to babcia reaguje strasznie... jakby mroz byl za oknem i przymrozek przyjdzie... wogole zawsze gdzie bylam to dziadki nie lubia wietrzenia, otwierania okien...

a wracajac do glownego tematu to ta zupa ze szparagow tez mnie zainteresowala... ja mialam ochote leczo zrobic... mam przepis swoj wlasny na przepyszne, ale tu odpada, bo oboje dziadkowie nie wezma do ust pomidora ani niczego co ma kolor czerwony w stylu zupa czy sos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolantapl. napisał:

Ja dzisiaj taśmowo gołąbki,bigos i mielone i trzy obiady z głowy reszta do zamrażarki a po niedzieli spróbuje zrobić pierogi wg wskazówek @Maria Jolanta i knedle z truskawkami i jeszcze będę eksperymentowała z zupą ze szparagów:)

Ja nie lubię gotowanych obiadów na dwa dni . Lubie takie świeże na raz , gotuje w małym garnku , żeby nic nie zostało. Ale kotlety mielone robiłam z opakowania miesa , więc musiałam zamrozić chyba ze 3 szt. Dzisiaj zrobie na obiad z kapustą zasmażną . Taką kapustę moj podopieczny lubi w dodatku z kminkiem .

Ostatnio robiłam zupę ze szparagów . Została woda w ktorej gotowały sie szparagi taka już z masłem i parę szt szparagów . Ja nie przepadam za nimi , ale zupa krem wyszła wspaniała . Zagęściłam ją kaszą manną z jedynego powodu . Podopieczny lubi zupy gęste . Lubi to ma :serce:.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię gotowanych obiadów na dwa dni dlatego wczoraj miałam świeżutkie gołąbki ,dzisiaj będę dopiero smażyła mielone na dzisiaj bo te co wczoraj usmażyłam są zamrożone już na kość w zamrażarce a bigos jak wiadomo najlepiej smakuje za na 2-3 dzień oczywiście trzeba go trzymać w lodówce.:) Zupy ze szparagów nie zagęszczam grysikiem tylko serkiem mascarpone i jest pyszna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja też nie lubię gotowanych obiadów na dwa dni dlatego wczoraj miałam świeżutkie gołąbki ,dzisiaj będę dopiero smażyła mielone na dzisiaj bo te co wczoraj usmażyłam są zamrożone już na kość w zamrażarce a bigos jak wiadomo najlepiej smakuje za na 2-3 dzień oczywiście trzeba go trzymać w lodówce.:) Zupy ze szparagów nie zagęszczam grysikiem tylko serkiem mascarpone i jest pyszna:)

No i jeden pomysł więcej . Dzieki :serce:

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty z gołąbkami wbrew pozorom nie ma tak dużo roboty wiecej jest przy bigosie .A ja robię to zawsze razem bo jak obgotuje kapustę to górne liscie wykorzystuje do gołąbków o ten środek co mi zostaje daje do bigosu bo robię bogos z kiszonej i słodkiej kapusty.A gołąbki można usmażyć na blaszce w piekarniku albo gotować w wodzie,która zostaje z gotowania kapusty:)

W organizacji i minimalizacji pracy w kuchni córka mojej podopiecznej jest niedoscigniona a ja szybko się uczę.:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że kapusty na bigos nigdy nie gotujemy razem słodkiej z kiszoną i tak samo przy zupie ogórkowej najpierw wrzucamy inne składniki no.ja daję ziemniaki i marchewkę a dopiero jak to jest ugotowane wrzucam starte ogórki:) A jak już przy tych ogórkach jesteśmy to podam przepis na sałatkę ziemniaki w mundurkach gotujemy potem kroimy w kosteczkę do tego ogórki kiszone tez w kosteczke albo starte na tartce i co najmniej pół główki czosnku i majonez ja niczym nie doprwaiam pyszna łatwa i szybka w przygotowaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. na miłośc boską jedz już do tej roboty bo zaczynasz naprawdę fiksowac :płacz::hahaha:, jaki chłodnik,,kto by to robił,  ja jeszcze nie spotkalam tutaj chłodnika -nigdzie,,:płacz:  a zupka z torebeczki -gotowiec nie może być? może:hahaha: ,,moi PDP kochają te zupki i mam jeden problem z głowy,,nie wyobrażam sobie gotowac 2 dań codziennie,,bym normalnie z kuchni nie wychodziła ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie ostatnio trochę się rozbujałam z tym gotowaniem ale może to dlatego,że 3 poprzednie zlecenia w de uniemożliwiały mi szaleństwa kulinarne a i na tym co jestem mam ograniczone możliwości .A moja babcia nie dość,że na obiad ma miec zupę to jeszcze na kolacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję na kolację zapiekanke zrobić . Mam ciasto francuskie w zamrażarce , papryke , cebule , mała cukinie , szynke i pomidory . Może cos wykombinuje . Ostatnio jadłam  robiona na ostro , ja musze wyluzować , bo podopieczny może nie wytrzymać nadmiaru ostrości . A potem :piwo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śledzik pyszny w śmietanie i ziemniaczki i sałata,,szybki obiad i też takie lubię,,babcia zawsze nic nie chce ,tylko spaghetti ,,czyżby w jej menu tylko to pozostało? nic nie slysze tylko spaghetti,,gdzie dla mnie do tej pory to spaghetti to nawet nie było ok, na obiad ,,bo jakoś przeleciało,,mimo że mięsa dużo,,ale teraz też mi pasuje,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...