Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Ludzie pomocy.Jest tu kupiona fasolka( zdjęcia za chiny wstawić nie umiem)  Reihnische Schneidebohnen.Gotowiec w woreczku ,fasolka lekko kwaśno- słona,strączki młodziutkie i pocięte.Ktoś ,coś podobnego gotował,bo pierwszy raz na oczęta to widzę.Nie mówiąc o przygotowaniu z tego cokolwiek.

 

Północne Niemcy :szydera:. Ja to gotowałam chwilkę i dodawałam podsmażony boczek, do tego karfofle pure. Tu koło Ulm gotuje się zwykłą fasolkę z ciemnobrązową zasmażką i octem i do tego makaron albo Kartofekbrei i parówka. Nie wiem czy te dania są takie jak mają być, bo na północy ichniego gotowania uczył mnie mąż podopiecznej i być może coś pomieszał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Teresadd napisał:

Ludzie pomocy.Jest tu kupiona fasolka( zdjęcia za chiny wstawić nie umiem)  Reihnische Schneidebohnen.Gotowiec w woreczku ,fasolka lekko kwaśno- słona,strączki młodziutkie i pocięte.Ktoś ,coś podobnego gotował,bo pierwszy raz na oczęta to widzę.Nie mówiąc o przygotowaniu z tego cokolwiek.

 

Tak jak napisała Ci Ania, podaje się jako jarzynę na ciepło z przesmażonym boczkiem w lekkiej zasmażce z octem, mnie smakowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teresadd napisał:

Ludzie pomocy.Jest tu kupiona fasolka( zdjęcia za chiny wstawić nie umiem)  Reihnische Schneidebohnen.Gotowiec w woreczku ,fasolka lekko kwaśno- słona,strączki młodziutkie i pocięte.Ktoś ,coś podobnego gotował,bo pierwszy raz na oczęta to widzę.Nie mówiąc o przygotowaniu z tego cokolwiek.

 

Wywalasz na miseczkę i tak podajesz :haha: To jest gotowiec ichni :haha:Niemcy jadaja gotowaną fasolkę szparagową nataki kwaśno słony sposób i jeszcze posypują specjalnymi ziołami z cząbrem (Bohnenkaut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, geronimo napisał:

A to mój dzisiejszy obiad

Brokuły, szpinak,romasalat, 1/2jabłko,seler i pietruszka:p

GRA_0377.JPG

:smutek:bym ryczała jakbym musiała jeśc taki obiad:(

Ja dzisiaj kurczak z rożna i kartofelsalat-pycha,! stoisko obiadowe w Realu, świeżutkie wszystko i smaczne! bez pracy i stania przy garach, tak też lubię :tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

:smutek:bym ryczała jakbym musiała jeśc taki obiad:(

Ja dzisiaj kurczak z rożna i kartofelsalat-pycha,! stoisko obiadowe w Realu, świeżutkie wszystko i smaczne! bez pracy i stania przy garach, tak też lubię :tak2:

@Blondi Ale moje w biodra nie idzie:p

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie gotowałam, ale obiadek zjadłam :haha: Nie moimi "rencami" przygotowany, ale makaron z fetą i szpinakiem był :tak2: Nie jestem fanką szpinaku, ale zjadłam bez upokorzenia :szydera: A na dzisiaj nie mam pomysłu, więc będzie pełna improwizacja :szydera: Zobaczymy, co znajdę w czeluściach sklepowych zamrażarek :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Wczoraj nie gotowałam, ale obiadek zjadłam :haha: Nie moimi "rencami" przygotowany, ale makaron z fetą i szpinakiem był :tak2: Nie jestem fanką szpinaku, ale zjadłam bez upokorzenia :szydera: A na dzisiaj nie mam pomysłu, więc będzie pełna improwizacja :szydera: Zobaczymy, co znajdę w czeluściach sklepowych zamrażarek :szydera:

a ja dzisiaj kierunek gdynski kaufland...nie gotuje bo moje malenstwa samodzielenie beda sie odzywiac.....tzn jedno...drugie walczy z urzedami

mam pierogi wiec z glodu nie pomra....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

a ja dzisiaj kierunek gdynski kaufland...nie gotuje bo moje malenstwa samodzielenie beda sie odzywiac.....tzn jedno...drugie walczy z urzedami

mam pierogi wiec z glodu nie pomra....

Ja się kopnę koło 10-tej do Szwajcara w Rumi :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja się kopnę koło 10-tej do Szwajcara w Rumi :oklaski:

ja na ten moment jestesm uzalezniona od kierowcy wiec trudno mi przewidziec o ktorej bede sie paletac po gdynskich bezdrozach ale my i tak sie widzimy wiec spok...

a wiesz juz bez przypominania ze zaintresowana jestem ciekawymi wszelakiej masci tuniczkami z bawelny t-shirtami z dlugoscia przyslaniajaca moje podwozie i biodra jak kierownica autobusu ....polecamsiezatempamiec..milego buszmenowania 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupę jarzynową z wczoraj, bo nie było komu jesc ,,bo lepsze były ziemniaczki zapiekane i kotleciki w panierce z prażonym slonecznikiem, papryczki  ostre nadziewane fetą, 

Może jeszcze dzisiaj coś dorzucę do tej zupiny, jakieś pieczone kiełbaski z czymś tam, ja jak siędze to siedze ale jak wstanę w kuchnię ,to w mig mam 1000 pomysłów, i bardzo często robię to czego w ogóle nie planowałam, dlatego niespodzianki sa na każdym kroku:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Basiaim napisał:

@Teresadd, czy to Ty pisałaś o dodawaniu tego gotowego ciasta kluskowego do placków ziemniaczanych?

Mniej więcej- w jakiej proporcji?

Basiu tak.Kloseteig tak z pół opakowania do tego wody z pół szklanki i jajko.Basiu konsystencja musi być troszkę gęściejsza jak na tarte normalnie ziemniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obiad miałam z niespodzianką :szydera:.

Zaplanowałam jajka sadzone, puree ziemniaczane i sałatkę z fasolki szparagowej na zimno. 

Około 10, 30 schodzę na dół, zaczynam wyjmować produkty a tu nie ma jajek .

Babka sprzedała. 

Szefin była w mieście, więc ja do kurnika z wytłaczanką.

Pierwszy raz. 

Stukam w te skrzynki żeby kury wyszły, ale tylko dwie mnie posłuchały i przynioslam 2 jajka na 3 osoby. 

Na szczęście szefin wróciła przed samym obiadem i przyniosła. 

Kabaret. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...