Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie będzie PRAWDZIWY obiad...w końcu :oklaski: Zatem uczyniłam dzisiaj gulasz (niestety nieparzystno-parzystnokopytny :haha:) z dodatkiem smażonych pieczarek, do tego surówka z mixu sałat z jabłuszkiem, marchewką, cebulką i jabłkiem :oklaski: A dziadki dostaną jeszcze ziemniaczki :haha:I jutro replay :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też obiadek świętalny się warzy. Zupa szczawiowa ze świeżego ziemska, z jajcem, a w piekarniku siedzi ćwiara indyka. Do tego surówka z młodej kapusty szpiczastej, z dodatkiem marchewki, ogórka kiszonego i wszelkiej zieleniny,łącznie z lubczykiem, też świeżuchnym. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zupa z pyszną kiełbasą polską, pierwszy raz takie coś gotowałam, ziemniaki ,warzywa i kielbasa pokrojona w plastereczki i zabielona śmietanką, czytałam jeszcze aby dodac 2 łyżki chrzanu ,ale nie dodałam ,niech będzie mniej ostra,chodz chrzan bardzo lubię, normalnie mnie opanowało jakieś lenistwo kuchenne, ale to przez to ,że sama dla siebie gotowac ? to mi się nie chce,:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja , przez moją cioteczną wnuczkę ( 6 lat) zostalam nazwana "mistrzynią gotowania zup".

Tutaj nie będę doceniona,bo gotuję pod dyktando żony PDP a dodatku oni jadają zupki z torebek i to rzadko.

A moim ulubionym daniem obiadowym to wszystkie kwaśne zupy.Ogórkowa na pierwszym miejscu!Drugie danie to ziemniaki,byle nie frytki.No, oczywiście sosy,byle nie z cielęciny!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tyle poledwicy widzieli...przyssal sie szogun i wciagnal....oczywiscie nie na jeden raz ale czesto w kuchni bywal i pozarl..

dzisiaj nie ma nic...tzn.....nic nie gotuje bo to moje wolne....a jutro chyba mu kupie ptaka z rozna CALEGO i niech sie bawi z skubanie ...moze bedzie mial zajecie do soboty :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lucyna.beata napisał:

i tyle poledwicy widzieli...przyssal sie szogun i wciagnal....oczywiscie nie na jeden raz ale czesto w kuchni bywal i pozarl..

dzisiaj nie ma nic...tzn.....nic nie gotuje bo to moje wolne....a jutro chyba mu kupie ptaka z rozna CALEGO i niech sie bawi z skubanie ...moze bedzie mial zajecie do soboty :szydera:

Gdyby to był indyk, to może by starczyło :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2019‎-‎04‎-‎02 at 07:26, salazar napisał:

Czosnkożerców i otwartych na nowe doznania ;) informuję, że pojawił się czosnek niedźwiedzi, moja kulinarna miłość :D.

W lesie, ogrodzie i w handlu ;).

 

IMG-20190330-WA0005.jpg

U mnie rośnie przy drodze do Penny-ego , ukradłam go w ubiegłym roku i wsadziłam  u pdp na tarasie i jest :oklaski:, ale ten oszczędzam i korzystam z tego co rośnie przy Pennym xd. Moja pdp nie zna czosnku niedźwiedziego jako rośliny jadalnej O.o

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Gdyby to był indyk, to może by starczyło :haha:

strusia mu kupie i pol swiniaka...i wolowego z 5 kilo starczy mu moze na czas do konca mojego zlecenia..

pluje na zielone bo trujace, w zupie grzebie jak kura w blocie....masakra....no coz.....dobrze ze chociaz mowi ze mu smakuje bo jakby tak jak castro komentowal popelnilabym mord na czlowieku jakis plemienny 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Od poniedziałku w promocji w Rewe Bratwurst i zakupiłam 0,5 kg :d Dziś będę robiła z niej pulpetu i kotlety . Oczywiście uwolnię  ją wpierw z tego flaka ... Dziś zjemy kotlety, a na sobotę będę miała pulpety :tak2:

znaczy flaka obcia......sorki zdejmiesz z kielbaski?:szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teresadd napisał:

Basiu ,a co to pieczonki są.Poproszę rezepturę jeśli coś nowego pichcisz.

Tereniu, Agata juz pisala. 

Danie z ziemniaków, cebuli, boczku, buraka , pieczarek, kielbasy. 

Oryginalnie w garnku żeliwnym na ognisku, a w wersji domowej na patelni podpieczone.

To nasze regionalne danie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...