Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Basiaim napisał:

Jak go robisz? 

 

Makaron ugotowałam.Szpinak też,po mojemu czyli dużo czosnku.Fileta w kostkę,w przyprawy kurczakowe i na oleju obsmażyłam,jak już był ok dodałam makaron,podusiłam razem trochę ,na koniec goracy szpinak ,wymieszałąm i serem już na talerzu.Podobnie robię z pieczarkami ,z papryką czy z buttergemuse.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielone ,,mielone, takie duże, do tego przyprawiony  ryż na gorąco ,bo zostało sporo ,mizeria,sałatka selerowa, sos czosnkowy, wyjedliśmy trochę, a teraz :360_strawberry::360_strawberry: w Lidlu kupilam , duże i nawet dobre,,ale też trzeba jesc bo nie wiadomo co z nich jutro zostanie,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslu na obiad szukam

mam zielonego sporo cukinie,  korzen pietruszki pak choi, krem z brokulow szupfnudele i steki z karkowki po wczorajszym obzarstwie szefa...tylko zupy w gre nie wchodza takie nasze z miesem itd...

tylko cos co sie szybko i lekutko robi...

myslalam o plackach ziemniaczanych ale...tarcie ??? nie chce sie mi....a gotowce mi nie smakuja....

nalesniki ? moze na jutro?

ma kto co w zanadrzu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lucyna.beata napisał:

pomyslu na obiad szukam

mam zielonego sporo cukinie,  korzen pietruszki pak choi, krem z brokulow szupfnudele i steki z karkowki po wczorajszym obzarstwie szefa...tylko zupy w gre nie wchodza takie nasze z miesem itd...

tylko cos co sie szybko i lekutko robi...

myslalam o plackach ziemniaczanych ale...tarcie ??? nie chce sie mi....a gotowce mi nie smakuja....

nalesniki ? moze na jutro?

ma kto co w zanadrzu?

Pokrój drobno ziemniaki i zblenduj je z jajami. Nie musisz trzeć :szydera: Nie narobisz się, a przyjemność będzie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucyna.beata napisał:

ma kto co w zanadrzu?

W zanadrzu zawsze mam Leberkase albo camemberta w panierce,,do tego ziemniaki,jakaś surówka i jes szybki obiadek:)

A dziś u mnie rybka smażona,surówka z lodowej i zielonego ogóra oraz pyry.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa grzybowa z suszonych grzybków z Pl, oraz dodałam jeszcze pieczarek , ziemniaki,,,czytam ,że gotujecie zupę grzybową z kaszą,,powiem,że nigdy nie jadłam z kaszą,,z jaką kaszą? jęczmienną? 

zupa pycha ,zabielona śmietanką,ale mało mi było, więc mięso mielone udusiłam z warzywami na patelni,trochę na ostro,ale mam dzisiaj przed oczami,,Stop z jedzeniem" ,ale to tylko dzisiaj, :szydera: chcę w sukienkę wejsc:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek to rybka pdp, do niej puree... Jeszcze była mizeria i  kalarepka na ciepło. Jutro zamierzam zrobić bratkartoffeln, ale takie z ogóreczkiem konserwowym, pomidorkami koktajlowymi i tym grubym szczypiorem. Kiedys robiłam w wersji wegetariańskiej, a jutro będą z krojonym boczkiem :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Teresadd napisał:

Pomysł na szpickohl?.Kupiła synowa spontanicznie.  Jakoś nic mi nie chodzi po głowie ,poza uduszeniem z cebulką.

Uduś w małej ilości wody, z zielem angielskim, listkiem laurowym, wiadomo sól, pieprz, czy  tam wegeta. Jak będzie miękkie pomidory z puszki krojone, i lekko zasmażka , na masełku. Duża ilość kopru i ewentualnie trochę soku z cytryny bądź octu winnego na kwasowość. Można też jakiś szpek przesmażony dorzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka zaraz lecę po kapuchę! Dla mnie będzie bez truchełka. Dla mięsożerców moich mam schabowe zamarynowane.Dla mnie cukinia z batatem,fasolą masłową,passatą i papryką. Może jakie lody zrobię?

No,no ! Tylko mi tu bez kudłatych myśli proszę! Mam maszynę ,która w ciągu 45 minut robi lody!:oklaski:. Pierdziu-w Niemcach będę się odchudzać:hura:/amen/

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...