Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, foczka63 napisał:

Żeby powrócić na obiadowe tory informuję uprzejmie ,że wyciągnęłąm sobie pojemnik z zupka jarzynową na jutro:)Dorobię sobie kluseczków i będzie mniamuśna:)

Tu się oficjalnie zupek nie gotuje.Więc gotuję tylko sobie ,czasami Pdp chce ,to zje.Ja zupkowa jestem.Jutro placki i zupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dodzisława napisał:

Tymczasem żegnam się z Państwem w tym smakowitym wątku i mówę piękne dobranoc. Troszkę nam się zeslizgnął temat przewodni, ale przynajmniej było wesoło :d :d :d . Do zobaczenia , do jutra :serce:

przepraszam ,z a najazd ,ale miałem ciężki dziedż ,sorki,czepiałem się wybacz sorki marek ,pa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras1 napisał:

przepraszam ,z a najazd ,ale miałem ciężki dziedż ,sorki,czepiałem się wybacz sorki marek ,pa

 

Czyżbyś jakiemuś , swojemu  imiennikowi naurągał , że aż go w " co gotujesz " przepraszasz ....ojojojoj :szydera:

Wczoraj na obiad były ....ziemniaki , plastry wołowiny i czerwona kapusta . Bardzo smaczne ...wołowina tylko lekuchno twardo-gumiasta . Jaka miała niby być jak plastry pokrojone zostały wzdłuż włókien ? ...Co będzie dzisiaj ...napiszę jutro . Zawsze to pewniej i lepiej napisać ( u mnie ) następnego dnia , kiedy jestem pewna , że doopę urywało / mało co / smakowo.... a nie po obiedzie :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@Baśka powtarzająca się  no właśnie.

Co Niemcy mają do mięsa że je kroją wzdłuż włókien ?

Pewnie nie wszyscy . Chyba tylko ci , którzy uważają się za fenomenów wśród kucharzy ...ale tacy samozwańczy mistrzowie kucharstwa to są :szydera: Co tam ...pożułam sobie i już ...takie dwa w jednym miałam :szydera:Dobrze , że doktor ma zawsze zblendowane . Widok po zblendowaniu jest paskudny , ale przynajmniej może zjeść . Na wszelki wypadek podczas jedzenia ...albo konsumpcji/ jak kto woli :szydera:/ nie lukam na jego talerz ...i jest miło ...dopóki mi zębów na wyciągniętej dłoni nie poda w celu obmycia i nałożenia kleju . Bez tego żaden wspólny  obiad /szczególnie obiad/ obejść się nie może . Dlatego lubię późniejszą pauzę , taką od 12-14 , bo jest nadzieja , że zanim ukażę się na górze to doktor już dożywiony będzie i wtedy jem z apetytem ...solo :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rzecz się dokonała :d . Bauernfrustuck został popełniony jako danie obiadowe i skonsumowany. Objadłysmy się z babcią po kokardy :d . W sumie, to jak piszą w internetach, danie to ma mnóstwo odmian :d . Robią z dodatkiem gotowanych ziemniaków i surowych ziemniaków, jedni robią jako omlet inni jako tortille. No ja zrobiłam po bożemu, metodą tradycyjną :d . Babcia mówi, że dobre, ale ona to pierwszy raz w zyciu jadła jak mi obwieściła :d . Zjadła wszystko, ale słowo ,,prima" nie padło :d , wniosek z tego, że dupy nie urwało :d , smakowo. Teraz powinnam iść na kijki, ale przeznaczenie zdecydowało inaczej. Własnie się rozpadało :d , więc idę poleżeć :d . Miłego popołudnia:serce:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Basiaim napisał:

Puree ziemniaczano-marchewkowe (nie rozdrabniam za bardzo, raczej grudki są), zielona fasolka i kotlet z piersi kurczaka.

Z tym puree to się tu pierwszy raz spotkałam,zjadliwe ,ale dla mnie troszke za słodkie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dodzisława napisał:

@Maria Jolanta Jako omlet, czy jako tortille? :d 

Omlet. Zawsze tak robiłam. Czasem robiłam jako zapiekankę ale jajka wylewałam dopiero na samym końcu. W formie zapiekanki dawałam cebulę a jajka wylewałam pod koniec, w formie omleta bez cebuli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta No tez tak zrobiłam, w sensie jako zapiekankę i jaja na koncu. Wczesniej ziemniaki, cebulkę i szpek :d , jak juz się podsmazyły a potem udusiły, to dopiero jajka, wymieszane z odrobiną mleka i dużą iloscią natki pietruszki. Faktycznie wyszło jak zapiekanka, tyle ze z patelni. W internetach widziałam, jak smazyli ziemniaki, cebulkę i kiełbasę czy szpek , a osobno robili omleta. Potem podawali w formie tortilli.

Edytowane przez Dodzisława
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, foczka63 napisał:

Z tym puree to się tu pierwszy raz spotkałam,zjadliwe ,ale dla mnie troszke za słodkie połączenie.

Ja dziś trochę przesoliłam :haha:

 

Dodaję do tego jeszcze cebulę, razem wszystko gotuję do miękkości, potem tłukę ubijakiem.

Czasem dodam pietruszki zielonej.

Nie jest za słodkie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko wszystkich najedzonych :hura: głodnych też,,:( Ja zrobiłam gołąbki też po polsku, coś często robię teraz tutaj gołąbki, sos pomidorowy , do tego ziemniaczki purre,wszystko,,! na kolację też poleciały gołabki ,więc zaraz możemy odfrunąc ,,:szydera:  kupiłam tutaj Sardynki w pomidorach ,smakują mi tu bardzo ryby, ale Sardynki doopy nie urywają,,następną puszkę wiem,że oddam wegetarianom,,wszystko zjedzą,co nie mięsne,chodz ostatnio jedna wegetarianka chętnie zjadła u mnie gołąbka,zachwalała równo,,Bo te Niemce gotują bez smaku,całkiem inaczej,ale nie wszyscy, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blondi napisał:

Witam cieplutko wszystkich najedzonych :hura: głodnych też,,:( Ja zrobiłam gołąbki też po polsku, coś często robię teraz tutaj gołąbki, sos pomidorowy , do tego ziemniaczki purre,wszystko,,! na kolację też poleciały gołabki ,więc zaraz możemy odfrunąc ,,:szydera:  kupiłam tutaj Sardynki w pomidorach ,smakują mi tu bardzo ryby, ale Sardynki doopy nie urywają,,następną puszkę wiem,że oddam wegetarianom,,wszystko zjedzą,co nie mięsne,chodz ostatnio jedna wegetarianka chętnie zjadła u mnie gołąbka,zachwalała równo,,Bo te Niemce gotują bez smaku,całkiem inaczej,ale nie wszyscy, 

mój jadłospis na tydzień-jajecznica za szpinakim,kaszanka,leberkase,parówki gotowane,mielone,placki ziemniaczane,gulasz,i tak co tydzień:słabo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maras1 napisał:

mój jadłospis na tydzień-jajecznica za szpinakim,kaszanka,leberkase,parówki gotowane,mielone,placki ziemniaczane,gulasz,i tak co tydzień:słabo:

Zamień się ze mną . Każdego dnia co innego , ale za to w soboty zupa z puszki ...a w niedziele ciasto . Machniom ?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maras1 napisał:

mój jadłospis na tydzień-jajecznica za szpinakim,kaszanka,leberkase,parówki gotowane,mielone,placki ziemniaczane,gulasz,i tak co tydzień:słabo:

Ale mozna urozmaicić zmieniając dodatki,surówki.Monotonne ,fakt,ale z drugiej strony lepsze monotonne i jadalne ,niż wynalazki gotowane przez niektórych PDP.ha ha ha Lub 1 kartofelek i jedno jajko na 2 osoby......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Ale mozna urozmaicić zmieniając dodatki,surówki.Monotonne ,fakt,ale z drugiej strony lepsze monotonne i jadalne ,niż wynalazki gotowane przez niektórych PDP.ha ha ha Lub 1 kartofelek i jedno jajko na 2 osoby......

nie ja gotuję ,gotuja kobitki ,które tu przychodzą według wskazań syna pdp:słabo:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...