Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Barbara48 napisał:

Wątróbka kurzęca z cebulą i jabłkiem, ziemniaki. Surówka z kiszonej kapusty z dodatkami. 

W całym domu śmierdzi duszoną cebulą, weszłam teraz do siebie na górę i oniemiałam :szok:.

Na dole już wietrzyłam. 

A ja smażyłam placki ziemniaczane też wietrzę,lubię gotować,kocham jeść ale zapachy kuchenne mnie dobijają wietrzę,stosuję odświeżacze,też wszystko na górę poszło,wietrzęxd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, salazar napisał:

Próbowałaś naprawdę dobrego sera bez laktozy, czy tylko tak sobie piszesz?

 

Nie wiem czy ten którego próbowałam był z wyższej nielaktozowej półki,ale smak miał taki średnio serowy ,porównałabym ze słodyczami dla cukrzyków,są niesmaczne.Ser też doopy nie urywał.

To jak z pieczenią z kurczaka o smaku królika:)Niby jadalne, ale czujesz,ze coś nieteges:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, salazar napisał:

Nie, Basiu, jest miękka, taka kapciowata, ale w smaku ok. Ona jest pieczona, obierana ze skórki i traktowana zalewą, nie ma szans, żeby pozostała chrupiąca ;).

Skoro pieczona to wiadomo że nie może być chrupiąca.

Dziękuję za odpowiedź :całus:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Malina 1 napisał:

A ja smażyłam placki ziemniaczane też wietrzę,lubię gotować,kocham jeść ale zapachy kuchenne mnie dobijają wietrzę,stosuję odświeżacze,też wszystko na górę poszło,wietrzęxd

Ja też zastosowałam odświeżacz bo do babci miał lekarz przyjść, przeleciałam z góry na dół ze sprayem :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Nie wiem czy ten którego próbowałam był z wyższej nielaktozowej półki,ale smak miał taki średnio serowy ,porównałabym ze słodyczami dla cukrzyków,są niesmaczne.Ser też doopy nie urywał.

To jak z pieczenią z kurczaka o smaku królika:)Niby jadalne, ale czujesz,ze coś nieteges:)

Po prostu to nie był dobry ser ;).

W De te sery nie mają laktozy (ginie w procesie dojrzewania) i są pyszne, spróbuj :).

Appenzeller

Bergkäse 

Cheddar 

Gouda 

Parmezan 

Raclette

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Malina 1 napisał:

A ja smażyłam placki ziemniaczane też wietrzę,lubię gotować,kocham jeść ale zapachy kuchenne mnie dobijają wietrzę,stosuję odświeżacze,też wszystko na górę poszło,wietrzęxd

Dlatego ja tak lubię smażyć placki zewnątrz,,czy rybę,,ładnie pachnie ale pozbyć się tego pięknego zapachu nie można tak szybko,,,mało tego jak wpadnie w ciuchy ? to dopiero trzyma się lepiej od perfuma:szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

:cmok::cmok: ale zaraz będe myślała o następnym żarciu,,a spodenki ubrałam przymałe :szok: chyba nie pękną-hahaha

Ja bym zmieniła :) Nie dlatego że mogą strzelić,ale w przyciasnych to niewiele zjesz:tak2: A jak będą same pyszności? Nie ryzykuj:szydera::cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joy napisał:

Ja bym zmieniła :) Nie dlatego że mogą strzelić,ale w przyciasnych to niewiele zjesz:tak2: A jak będą same pyszności? Nie ryzykuj:szydera::cmok:

Ale mam pomysł ,,będe się ruszac ,,jedzonko będzie się stopniowo układać,,ma się swoje triki,,a czego się nie zrobi dla dobrego wyglądu,,trochę pociśnie tylko, torturki przejdę ,,oj nischt zu tragisch:szydera: aby tylko było co dobrego do tego zjedzenia,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, foczka63 napisał:

@salazar ładnie ten serek wygląda:)Ja aż tak się nie znam ,żeby nazwy pamiętać,nie tylko serów.Albo mi coś smakuje ,albo nie i chwatit:)Chyba ,że coś jest zajebiaszczo pyszne to nawet zdarza mi się nazwę zapisać:)

No, ładnie i jeszcze lepiej smakuje :). 

Sery i chleby są w De pyszne, o innych rzeczach można dyskutować ;).

Chciałam tylko pokazać, że sery bez laktozy nie są be, wręcz przeciwnie, to był początek tej rozmowy i naprawdę nie mam pojęcia, co jadłaś :D.

 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, salazar napisał:

No, ładnie i jeszcze lepiej smakuje :). 

Sery i chleby są w De pyszne, o innych rzeczach można dyskutować ;).

Chciałam tylko pokazać, że sery bez laktozy nie są be, wręcz przeciwnie, to był początek tej rozmowy i naprawdę nie mam pojęcia, co jadłaś :D.

 

 

 

 

Smacznego śniadanka. Brakuje tylko wykwintnej zbożówki "Turek" na mleku.

:szydera::hura::szydera:

Trochę nie w temacie ale dreikörnenbrot i precelek musiałem

 

Screenshot_20190131-073019_Gallery.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...