Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Blondi napisał:

Na pierwszy rzut oka ,to mi na ser tarty wyglądały te warzywa junior,,a w ogóle to jak muszelki ,jakbyś nie napisał ,że to pierś to bym pomyślała,,że to grzybki z serem:hura:ależ mi się tych grzybów chce,,

Filet zrumieniony z dwóch stron(przekrojony na pół), na to zasmażony szpinak i starty ser żółty z przyprawami. Warzywka osobno z dresingiem z jogurtu greckiego z ziołami. :hura:

A warzywka junior, to taka mrożonka(małe marcheweczki, kalafior, brokuła).

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam obiad za pół darmo :$ nie wiem czy już o tym pisałam ale tu tacy fajni ludzie mieszkają,że tym co mają dzielą się z innymi zupełnie za za darmo :szok: więc jak szłam do sklepu to stały przy drodze te skrzynki z kabaczkami i innymi warzywami .Wzięłam kiedyś 2 zielone kabaczki i 2 żółte też chyba kabaczki bo wyglądają podobnie tylko są żółte .Jeszcze całe wiaderko stało takiego dziwnego warzywa :szok:dziadek powiedział,że to gruszka i wyglądem przypomina gruszkę ale jest to bardzo twarde ,smak lekko słodkawy ,nazwa dalej mi nie znana .

To najpierw na patelni podsmażyłam boczek taki na gotowo pokrojony w kosteczkę z połową cebuli (w piórka) potem wkroiłam do tego kiełbasę(w plasterkach) do tego te 2 rodzaje kabaczków (w plasterki pokrojone zielony i żółty )Dla ciekawostki żółty bardzo ładnie się"prezentował " na talerzu bo plasterki miały żółtą obwódkę a w środku były zielone .Potem dodałam jeszcze to "warzywo" nie znane mi z nazwy i wszystko razem poddusiłam na oleju do miękkości .Przyprawiłam tylko solą i pieprzem .Następnie przełożyłam z patelni do rondelka a na patelni na tym "sosiku "(było go gość sporo) podsmażyłam ziemniaki pokrojone w półplasterki oczywiście posolone :).Na deser kompot z puszki :$

Czas przygotowania 30-40 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, awe59 napisał:

Kartofle puree, marchewka też oraz zmiksowana kapusta szpiczasta z koperkiem....A dla mnie dodatkowo gulasz. :d

Kapustę gotujesz wcześniej ? jak to podajesz na ciepło? czym doprawiasz ? .Mam tą szpiczastą kapustę z górnych liści gołąbki planuję zrobić a z reszty to może Twój pomysł wykorzystam :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, INEZ napisał:

Kapustę gotujesz wcześniej ? jak to podajesz na ciepło? czym doprawiasz ? .Mam tą szpiczastą kapustę z górnych liści gołąbki planuję zrobić a z reszty to może Twój pomysł wykorzystam :)

@INEZ zazwyczaj nie miksuję ale teraz muszę bo babcia nie pogryzie. Na maśle przesmazam cebulę, dodaje pokrojoną kapustę, podlewam trochę wody i gotuje. Dodaje trochę przyprawy do zupy. Jak jest miękka to miksuję i dodaje koperek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, awe59 napisał:

@INEZ zazwyczaj nie miksuję ale teraz muszę bo babcia nie pogryzie. Na maśle przesmazam cebulę, dodaje pokrojoną kapustę, podlewam trochę wody i gotuje. Dodaje trochę przyprawy do zupy. Jak jest miękka to miksuję i dodaje koperek.

Dziękuję bo często nie wiem co z tym środkiem zrobić .W domu to wiadomo kroję i do bigosu dodaję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu się mało udzielam, że wygląda jakbym tylko placki ziemniaczane pdp zrobiła xd Poniedziałki i piątki to mam tu bezmięsne, więc w te dni robię rybkę, jajko sadzone czy sos grzybowy. To na ogół z puree selerowo ziemniaczanym. Na jutro mam zamówienie na racuchy z jabłkami. Dziś zrobiłam bratwurst  (bio) też z puree, miska zielonej sałaty w sosie winegret to tu norma, na puree cebulka podsmażana i łycha ćwikły obok.

Robilam już cukinię, piersi pieczone, kwaśną kapustę z boczkiem, stek z karkówki, pulpety w sosie i kotlety mielone. Nawet roladki ze schabu i gulasz ... A i paprykę spiczastą nadziewaną też...   Wczoraj warzywa na patelnię, ale je urozmaicam, czyli niewiele mrożonki, świeże pomidory, papryka i cukinia . Dodałam nasze polskie (kupione w REWE) pieczarki marynowane, a one warzywom z patelni dużo smaku, więc polecam :dobrze:W najbliższym czasie pewnie zrobię schabowe bo jeszcze jakoś weny na nie nie miałam. Zup tu nie gotuję bo moja pdp preferuje drugie, no i nie je gorącego... To tak mniej więcej... Chyba nadrobiłam xd  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Barbara48 napisał:

Hawanko,a udało się Tobie kupić łopatkę wieprzową w Niemczech?

Schulter można kupić zawsze. W sklepach, które mają oddzielne stoiska z mięsem. A więc min Kaufland, Rewe, że o metzkach nie wspomnę. Z kością, bez kości. W Kauflandzie to leżą nawet w witrynach chłodniczych, zważone, wycenione.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbara48 napisał:

Hawanko,a udało się Tobie kupić łopatkę wieprzową w Niemczech? 

Taka z koscia?Raczej bez, tak mysle. Najczesciej kupuje w marketach, tam raczej karkowka i plastry schabu. Tam gdzie kupowalam u rzeznika , to przynosilam najczesciej wolowine na roladki albo swieza watrobke. 

Lopatki nie kupowalam nigdy.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hawana napisał:

Taka z koscia?Raczej bez, tak mysle. Najczesciej kupuje w marketach, tam raczej karkowka i plastry schabu. Tam gdzie kupowalam u rzeznika , to przynosilam najczesciej wolowine na roladki albo swieza watrobke. 

Lopatki nie kupowalam nigdy.

Przypomnialo mi sie , ze ostrygowy rycerz piekl lopatke (z koscia) w piekarniku z warzywami i trawa cytrynowa. Podobno to regionalny przysmak bawarski i podaje sie z tymi pekajacymi knedlami, z ktorych wysypuje sie przesmazona bulka. Ale tam zakupow nie robilam wcale. Rodzina zaopatrywala sie w miesa bezposrednio w gospodarstwach, gdzie zwierzeta mogly biegac i w ogole jakies stare rasy...Tacy maniacy zdrowego odzywiania. 

No, ale ostrygi , przegrzebki, krewetki, ananas w karmelizowanej powloczce i przepiorcze jajeczko, to byla...poezja smaku:d Nawet Knorrek musi sie skryc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, kris napisał:

Schulter można kupić zawsze. W sklepach, które mają oddzielne stoiska z mięsem. A więc min Kaufland, Rewe, że o metzkach nie wspomnę. Z kością, bez kości. W Kauflandzie to leżą nawet w witrynach chłodniczych, zważone, wycenione.

Na pewno, tylko ja nie kupowalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hawana napisał:

Przypomnialo mi sie , ze ostrygowy rycerz piekl lopatke (z koscia) w piekarniku z warzywami i trawa cytrynowa. Podobno to regionalny przysmak bawarski i podaje sie z tymi pekajacymi knedlami, z ktorych wysypuje sie przesmazona bulka. 

Hawano, przysmak na pewno, ale umówmy się, że trawa cytrynowa do tradycyjnej Schweinebraten nie należy ;).

Natomiast warzywa, sól, pieprz, kminek i ew. piwo, owszem. No, i mięso koniecznie musi być ze skórą, która po upieczeniu ma chrupać i która jest największym przysmakiem tuziemców ;).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, INEZ napisał:

To podaj przepis.

dzisiaj kapusta stożkowa,bratwurst,ziemniaki,,bratwurst trochę podgotować ,,na wodzie po kiełbaskach spażyć drobno posiekaną kapustkę,,dodać ząbek czosnku,kminek ,trochę soli, w osobnym garnuszku masełko ,cebulka i boczek podsmażyć i dodać mąki,mieszac i stopniowo dolewać wodę ze spażonej kapustki,mieszac ,dodac soli i pieprzu ,trochę śmietanki,to jest sosik do kapustki,,na koniec dodac spażoną kapustkę,,wymieszac -pycha sos z kapustką,,taki kremowy i łagodny,,kielbaski teraz się podsmażają,,kartofelki gotują,,taki dzisiaj obiadek babcia przygotowała ,,,a ja obserwatorka od czasu do czasu,,babcia chętnie mi pokazuje i opowiada,,ale kapustka smaczna,,,wszystko babcia smaży na klarownym masełku i nieraz miesza tłuszcze i te mieszanie tłuszczy też stosuje zawsze do smażenia,,bo sam olej nie daje takiego smaku jak pomieszany z masłem,,,to tyle z mojej kulinarnej kuchni,,,:hahaha:

skopiowalam mój wczesniejszy post,,,kminek i czosnek i sól daje dużo do kapustki,, a na wywarze po sparzonych kielbaskach pierwszy raz parzylam kapustkę,,własnie tą stożkową,,bo ona szybko jest miękka ,,do dzieła,
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, salazar napisał:

Hawano, przysmak na pewno, ale umówmy się, że trawa cytrynowa do tradycyjnej Schweinebraten nie należy ;).

Natomiast warzywa, sól, pieprz, kminek i ew. piwo, owszem. No, i mięso koniecznie musi być ze skórą, która po upieczeniu ma chrupać i która jest największym przysmakiem tuziemców ;).

Aaaa...:d Bylo cos chrupiacego:d Ta trawe pamietam, bo mnie zdziwila(oliwa z trawka tez byla). Pan lubowal sie we wszystkich przyprawach i szukal przepisow(gotowal z pania i karteczka:d) to moze sobie specjalnie znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, jak miło się czyta :D.

Pracowałam kiedyś u małżeństwa, które kochało jeść. Możliwości już nie było, za to chęci wiele ;). Tyle, ile się tam zasmażek narobiłam, starczy mi na resztę życia :D. Co dzień był dwudaniowy obiad, w porywach z deserem, i zasmazka była w zupie, w sosie mięsnym, warzywnym, każdym. W deserze nie, ale jeśli ktoś chce, to mogę podać przepis na ciasto kawowe z zasmażką :D.

 

Dobranoc :)!.

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...