Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyjadę do domu to jak się "dorwę "do gotowania :$

Przez pobyt w tym temacie to tak się rozmarzyłam o golonku w piwie albo chociaż o galarecie z nóżek ,że aż z rozpaczy całą walizkę przekopałam w poszukiwaniu czekolady z orzechami i już połówkę zjadłam :$:haha:

Na tym zleceniu jeżeli chodzi o gotowanie to wielu możliwości nie ma .Dziadek ma swoje utarte schematy i nie da się go ni jak przekonać do innego jedzenia .Wczoraj przy kolacji śmiał się ze mnie jak zobaczył,że na bułkę sobie kiwi nałożyłam :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris napisał:

Tak, ale nie karkówka, nie łopatka, nie boczek, nie schab tylko szynka ze skórą. Jak inaczej miałem napisać?

Mieso z szynki wieprza.Nie, lepiej ogolnie, wieprzowa, bo to mogla byc... (Maria Jolanta nie slyszy?);)

A moze to jednak udziec?

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kris napisał:

Dzisiaj już późno, ale jak zechcesz mi przypomnieć, to podam przepis (spraktykowany) na golonkę w piwie i jaką przygodę miałem w związku z jej przygotowaniem w Niemczech. Niemiłą zresztą.

Piwo im nie smakowało czy golonka?>:(

Jak będziesz miał czas  to podaj przepis :)

 

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, goloneczką ktoś tu nęci???? Nie wiem po co to się narabiać, kombinować, obawiać się, że się nie uda, jak w Kauflandzie leżą sobie cudownej urody i takiegoż smaku GRILHAXE , ktore to umieszczamy w piekarniku na kilkanaście minut (można podlać piwem), a następnie przystępujemy do spozycia , rozkoszując się niebiańskim wręcz smakiem i zapachem. Skórka chrupiąca, a mięsko po prostu miodzio :tak2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dodzisława napisał:

Hmmm, goloneczką ktoś tu nęci???? Nie wiem po co to się narabiać, kombinować, obawiać się, że się nie uda, jak w Kauflandzie leżą sobie cudownej urody i takiegoż smaku GRILHAXE , ktore to umieszczamy w piekarniku na kilkanaście minut (można podlać piwem), a następnie przystępujemy do spozycia , rozkoszując się niebiańskim wręcz smakiem i zapachem. Skórka chrupiąca, a mięsko po prostu miodzio :tak2:.

W lidlu tez, za 2.99

Wiem, bo zakupilam dla zmienniczki z kapusta i pifkiem w pakiecie:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dodzisława napisał:

ktore to umieszczamy w piekarniku na kilkanaście minut (można podlać piwem), a następnie przystępujemy do spozycia , rozkoszując się niebiańskim wręcz smakiem i zapachem.

A ja nie lubię niebiańskiego smaku i zapachu saletry użytej do peklowania!>:( Wolę zrobić to na świeżutkim mięsku po swojemu, a nie na skróty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadlabym to miesko z szynki wieprzowej zrobione mniej wiecej tak:

https://www.winiary.pl/przepis.aspx/66758/pieczen-wieprzowa

Moja modyfikacja polegalaby na uzyciu jeszcze innych warzyw w calosci.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kris napisał:

A ja nie lubię niebiańskiego smaku i zapachu saletry użytej do peklowania!>:( Wolę zrobić to na świeżutkim mięsku po swojemu, a nie na skróty!

I tak to miesko marnujesz dodajac kostki maggi, ktore latami leza i sie nie psuja, wiec cos w nich jest.

Swieze warzywa, ziola i fertig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja dzisiaj wycudowałam,,co mnie skusiło kupic z Knorra sos grzybowy,,chyba napis ,że to leśne grzybki i 100% naturalny smak itd, a to paskudstwo jakich mało, do sosu nie podobne ,ale pomyślałam pokombinuje, dodałam sera topionego z ziołami, śmietanki, przypraw swoich i nawet wyszedł dobry,:haha: bo inaczej weg ,,polędwiczki podsmażyłam i dodałam i makaron do tego całego bałaganu dodam,,,ale nigdy więcej sosów z torebek, nigdy!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

Wiedziałam,że na grzybki mogę liczyć,,:hura:

No jasne!!! :hura::serce::hura:zawsze!!!Screenshot_20181025-132001.thumb.png.e045593dbc16a7154ba2bd94dbc110f0.png

A dziś:
pierś z kurczaka ze szpinakiem, warzywa junior i dip ziołowy.Jeszcze tylko zapiec i gotowe!!! Dzieciaki to uwielbiają! Dla mnie grzane piweczko z miodem i sokiem malinowym.:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LACH napisał:

No jasne!!! :hura::serce::hura:zawsze!!!Screenshot_20181025-132001.thumb.png.e045593dbc16a7154ba2bd94dbc110f0.png

A dziś:
pierś z kurczaka ze szpinakiem, warzywa junior i dip ziołowy.Jeszcze tylko zapiec i gotowe!!! Dzieciaki to uwielbiają! Dla mnie grzane piweczko z miodem i sokiem malinowym.:hura:

Na pierwszy rzut oka ,to mi na ser tarty wyglądały te warzywa junior,,a w ogóle to jak muszelki ,jakbyś nie napisał ,że to pierś to bym pomyślała,,że to grzybki z serem:hura:ależ mi się tych grzybów chce,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...