Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio lubię restauracje ,,podane na tacy i tylko jesc i placić,,ok! ale domowe kartofle dobre wszystko restauracyjne przebije, jak zaplaciłam 270 zl za 3 dania w ,,Różanej" w Warszawie to powiedzialam sobie to rozpusta w biały dzień, nigdy więcej takich pomysłów slodziaka,,nigdy,,a to są te trzy dania:tak2:

IMG_20180824_183103.jpg

IMG_20180824_183107.jpg

IMG_20180824_183115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

Ostatnio lubię restauracje ,,podane na tacy i tylko jesc i placić,,ok! ale domowe kartofle dobre wszystko restauracyjne przebije, jak zaplaciłam 270 zl za 3 dania w ,,Różanej" w Warszawie to powiedzialam sobie to rozpusta w biały dzień, nigdy więcej takich pomysłów slodziaka,,nigdy,,a to są te trzy dania:tak2:

IMG_20180824_183103.jpg

IMG_20180824_183107.jpg

IMG_20180824_183115.jpg

Dań nie rozpoznaję,chyba comber jagnięcy czy coś :) Ale cuba libre  to widzę dobrze:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joy napisał:

Dań nie rozpoznaję,chyba comber jagnięcy czy coś :) Ale cuba libre  to widzę dobrze:haha:

Kotleciki jagnięce,,wątróbka jakaś tam i dorsz ,,całe meni,,nischt zu tragisch,,żyje się raz i w Warszawie jest się raz tam kiedyś,,,ale muszę powiedzieć ,że Warszawa jest droga patrząc na zarobki biednych ludzi, przeliczając na euro nie jest drogo,,czy ja musze bawić się w przelicznik ? chyba nie,,,siastać i nie oglądac się na nic,,taka prawda,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedliśmy już obiad :).Wczoraj napisałam co mam w planach i to dzisiaj zrealizowałam .Dziadek powiedział ,że bardzo mu smakowało i ,że jestem świetną kucharką :$:hura:.Podziękowałam mu pięknie .Nareszcie ktoś mnie pochwalił :hura:.Chyba dlatego lubię tą pracę bo nikt mnie nie poucza co mam robić i jak żyć .Jestem po prostu sobą co spotyka się z całkowitą aprobatą  i akceptacją mojej osoby ze strony podopiecznych i ich rodzin.Czasami trochę to potrwa ,przeważnie dzień albo 2 zanim nabierają do mnie zaufania .Konsekwencja w działaniu i bycie sobą zawsze i wszędzie tylko ten cel mi przyświeca w życiu .Żadnego udawanie i zabiegania o czyjeś względy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, hawana napisał:

Natchnienie kuchenne mialam dzisiaj: ossobuco, kluski z dziurka z "kluskowych" ziemniakow, czerwona kapusta z jablkiem. Mniam, mniam.

Bardzo przyjemny obiad, też mlaskam :).

 

U mnie będzie wieczorową porą pierś kaczki z grila + sałata.

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Bardzo przyjemny obiad, też mlaskam :).

 

U mnie będzie wieczorową porą pierś kaczki z grila + sałata.

Kaczuszka tez mi sie marzy. Bedzie niebawem, bo teraz kupuje juz produkty a nie wyjadam resztki.

Do kaczki zrobie pyzy drozdzowe, takie wielkopolskie, bo tradycje trzeba pielegnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Kaczuszka tez mi sie marzy. Bedzie niebawem, bo teraz kupuje juz produkty a nie wyjadam resztki.

Do kaczki zrobie pyzy drozdzowe, takie wielkopolskie, bo tradycje trzeba pielegnowac.

Hawano, przepis na pyzy proszę wrzucić do poradnika :)

Drożdżowe obchodzę szerokim łukiem, ale może się przemogę ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Hawano, przepis na pyzy proszę wrzucić do poradnika :)

Drożdżowe obchodzę szerokim łukiem, ale może się przemogę ;)?

Dobrze, zawsze robie na oko, jak za luzne to dodaje maki. Jak bede robic to zaobserwuje proporcje i skrobne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na obiad były pieczone z ziołami i masłem czosnkowym, pstrągi w całości.

Plaster cytryny podany już na talerzu.

Ryż polany roztopionym masłem, surówka z białej kapusty, marchewki, szczypioru, czosnku, jabłka i pomidora.

Na deser gruszki w syropie cytrynowo-cukrowym. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj frytki ,martadela z Aldi w panierce (podobno dziadek za nią przepada):szok: ja nigdy tego wynalazku nie jadłam ale dzisiaj będę miała okazję popróbować  jak to smakuje .Marchewka z groszkiem na ciepło dla dziadka a dla siebie sałata z sałaty i pomidorków koktajlowych może z jogurtem naturalnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

 

Dziś był na obiad mój pierwszy własnoręcznie wykonany strudel jabłkowy :). Nie bardzo lubię słodkie obiady, ale ten musiałam zjeść, pyszny był i we dwójkę wciągnęliśmy prawie cały ;).

Teraz na rower i wyjazdowe zakupy, życzę sympatycznego popołudnia :).

 

 

apfelstrudel mój.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...