Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już dość tego mięcha. Na poprzednim miejscu, tylko warzywa, deserki, ciasta,  a tu ciągle mięcho i na kolację kiełbacha (weisswurst, wiener wurst, schinkenbockwurst).

Czy nie można by było tego jakoś wypośrodkować.

Ci Niemcy naprawdę przesadzają, albo w jedną albo w drugą stronę. 

Jutro piątek, będą krewetki i sałata. 

 Zjadłabym coś prostego np. ziemniaki ze szpinakiem i jajkiem, albo smażone brokuły.  Tylko moi PDP to ziemniaków tyle jedzą co kot napłakał, jeden ziemniak na dwoje. Wcinają mięcho i sałatę a ziemniak  czy ryż, to tylko dla ozdoby. Na obiad gotuję trzy małe ziemniaki, na trzy osoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łukasz napisał:

też tak chcę...do Ciebie:całus::hahaha:

tradycyjnie po :zielone_jabłko::jabłko:, ale powiedz babci,że jedno dla Niej od Łukasza aus Polen:hahaha:

Dzięki !! ale babcia nie może jesc jabłek bo potem ma kłopoty,,więc ja je chętnie wetnę,,,a jak powiem ,że od Łukasza to będzie chciała jeszcze i jeszcze bo ona kocha facetów,,a ja będę miała tylko potem aromaty babci,,nie:płacz:

23 minut temu, adamos60 napisał:

ha ha właśnie dzisiaj kupiłem Zur  w sklepie polskim  i jutro gotuje  jestem teraz w innym miejscu i niech posmakują polskiego żuru  hi hi ---kocham gotować i jeść ten specjał  hi hi   --pozdrawiam.

Ci się @adamos60 trochę Polski przypomni,, a jak będą pluc tym żurem? nie boisz się ugotować czegoś ,co może nie lubią? pytałeś? moja babcia? hmm nie wiem,,nawet nie próbuje takich specyfików ,bo i po co,,potem przyjdzie mi samej jesc tydzien!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie z tymi naszymi polskimi wynalazkami nie zawsze trafiamy w gusta pdp. Moja babcia jak zrobiłam kiedyś gulasz wołowy, to powiedziała najpierw, że nie zje, bo mięsa nie lubi. Ale jak spróbowała, to sama z gara wyżerała :hahaha:. Najlepiej zrobić coś ziemniaczanego. Wszystkich europejczyków łączy miłość do ziemniaków :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makaroni ja raz zrobiłam gołąbki,a wiecie jak się  ciężko robi 2 albo 4 gołąbki,człowiek nauczony robic gar,a nie tyciu tyciu,,ale wyszły dobre,,babci nie szły w jedzeniu,,więcej się za nic nie brałam,,pierogi kocham robic,wychodzą mi zawsze super-ale nigdy jeszcze tutaj nie wyrwałam się do robienia,,bo też nie potrafię zrobić 10 albo 20,,tylko jak robię to conajmniej 100 i więcej,,ale trzeba przyznać ,że w tej pracy trzeba umieć gotowac,to następny plus ,,,:hahaha: dobrze gotować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta bo spaghetti czy mięso w sosie to sami gotują i to lubią,,ale jak sobie przypomnę ,jak w jednym domu jedli spaghetti to niedobrze się robi,,,makaron i ketchup,,a o mięsie ? zapomnieć,,fujj ,,wolałam sam makaron,,bo tutaj babcia mięso -przecier pomidorowy,cebulka ,smacznie robi spaghetti,,, 

szaszłyki kupilam 4 sztuki-piękne,jutro zrobimy i będzie na dwa dni, 

@Maria Jolanta miałaś dobre jedzenie,, pierogi ruskie kocham też. Nieraz potrzeba 2 nawet 3 tyg, aby poznać PDP zwyczaje jedzeniowe,,bo przecież każdy inaczej przygotowuje albo inaczej robi i lubi,,jeden sosów w ogóle nie lubi a inny wszystko w sosie-hahaha ,trzeba dogadzac podniebieniom PDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę wiem co lubi, ale lubię ją też zaskakiwać. Dzisiaj zajadała się surówką z selera z jabłkiem i nie mogła uwierzyć że to seler a jabłko już ją położyło na łopatki. :hahaha:

Jest po tym zatruciu więc ugotowałam rosół i powiedziałam że to dobre na chory żołądek. Zjadła inie narzekała. Tylko pure ziemniaczane robię złe. Za mało, za mało mleka daję !!! Oni jedzą ziemniaki z mlekiem dosłownie taką breję jak klej :(

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta to masz fajnie z babcią,,idzie żyć z nią,,dopóki pan i władca nie wkroczy w akcję:hahaha: też bym zjadła takiej surówki,,robilaś ze świeżego selera? często robię i zajadam sie ze słoika selerem ,ale ze świeżego nigdy nie robiłam -pisz jak robisz taką surówkę,,co dodałaś majonez czy smietanę czy nic,,,,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyczna ta gąska ,,,  @Łukasz ja bym zjadła nózkę,,tylko jedną nózkę,wiesz ,że jestem wszystko żerna i tylko mi pokazać ,to już jemxd  pytam się babci ,co u nich się je na święta,czy jest jakaś tradycja,Co usłyszałam? Tylko obiad w niedzielę jak zresztą prawie wszędzie w Niemczech,a potem kawa i ciasto ,czyli normalnie -prawie jak u nas ,,u nas jeszcze święconka ,a tutaj chyba nie,,u nas śniadanie ze święconką jeszcze ,,,a potem obiad też i jeszcze kupę innych przekąsek i mięsa pieczonego itd itd, oczywiście jaja na pierwszym miejscu,,jaja,,,no i żur i biała kielbasa,,,

Już sie najadłam wszystkiego -pisząc:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u  mnie dzisiaj hit obiadowy:hahaha: rosół z proszku ,bo tutaj innych rosołów się nie je,do tego wczorajszy ugotowany ryż,co został z obiadu i rozbełtane jajka do tego ,,zupa 100 lecia,,szybko i smacznie:hahaha::o pierwszy raz jadłam taki wynalazek,,ale ,że jem mało to mi obojętnie co babcia pobełta i zrobi,,a dzisiaj ją wpusciłam do kuchni aby ten swój przysmaczek zrobiła,,hahhaha

zjadliwe było-to najważniejsze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odgrzewam sobie jedzenie z wczoraj. Wczoraj przygotowałam wielką porcję chili con carne z ryżem. Miało być na 3 dni ale będzie jedynie na dwa dni ponieważ jest to uubione danie męża i jak się do niego dorwie to je do oporu ;) Na szczescie jeszcze na dzisiaj co nie co zostało :)

Za to zamierzam dzisiaj przygotować deserek z czekoladą Karmellove. Rozpuszczxamy czekoladę ze śmietanką. Na spód pucharków dajemy pokruszone ciasteczka Amerykanki i to wszytko zalewamy kremem Wierz można przykryć owocami. Ogólnie pycha ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość allea napisał:

Ja dzisiaj odgrzewam sobie jedzenie z wczoraj. Wczoraj przygotowałam wielką porcję chili con carne z ryżem. Miało być na 3 dni ale będzie jedynie na dwa dni ponieważ jest to uubione danie męża i jak się do niego dorwie to je do oporu ;) Na szczescie jeszcze na dzisiaj co nie co zostało :)

Za to zamierzam dzisiaj przygotować deserek z czekoladą Karmellove. Rozpuszczxamy czekoladę ze śmietanką. Na spód pucharków dajemy pokruszone ciasteczka Amerykanki i to wszytko zalewamy kremem Wierz można przykryć owocami. Ogólnie pycha ! 

Brzmi przepysznie :). Ja ostatnio zrobiłam 2 ciasta, babcia wciskała wszystkim i zachwalała :D. Ale i tak ze 3 dni stały. Teraz zrobiłam gulasz wołowo warzywny, babci smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłam lazanię z mielonym pomidorami i szpinakiem. Niestety moim dziadkom to danie  nie smakowało. Dziubneli, skubneli rozgrzebali na talerzu i nie zjedli. Oni lubią konkretne mięsne dania a nie jakieś tam włoskie potrawy. Ja na kolację też miałam lazanie oni Weisswurst jak zwykle. Zostały jeszcze dwa kawałki, kto chętny? 

lasagne_ze_szpinakiem.JPG

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gotuję swoje rosołki na warzywach i mięsie,,tego czego mi brakowało w De,,ale przymierzam się do ruskich pierogów,,zamęczą mnie pytaniem,,kiedy zrobię? nie chce mi się ,,ale zrobię,,żurek był , flaki były,kurczaki z rożna też zaliczyłam,,tego co mi brakowało teraz jem,jeszcze kaczuszka będzie-hahha i inne cudenka,,ale mało jem,,staram się trochę zrzucic na lato,,oj tylko 2 kg-hahhaha co to jest-nic! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze chetna na cos z kuchni wloskiej oprocz tych wszystkich Frutti di  Mare . Lazanie lubie wlasnie w  takiej wersji jarskiej , ta z miesem troche za ciezka , mi nie smakuje . Moi podopieczni tez chetnie jedli potrawy wloskie, wczesniej jezdzili do Wloch na wakacje, niektorzy mieli tam domy, moze dlatego im smakuje taka kuchnia? Za to polska ni huhu:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...