Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obiadek w restauracji,,rostbraten z cebulką i sosem i frytki,sałata...octowa:płacz: liscie sałaty marchew i kartofeln salat -wszystko pływało w occie,,masakra,,mięso szło zjeśc ale ten sosik wychwalony jaki smaczny ? z proszku-fujj ,,powinnam wziąsc lane kluski do tego mięsa bo tak tutaj się je ,a ja dziwak nie obeznany zażyczyłam sobie frytki,,pani mi przyniosła mięso z lanymi kluskami,,i musiała zabrać te lane kluski i na osobnym talerzyku przyniosla mi frytki,,tak dzisiaj porządziłam w restauracji,,ale nie wiem czym się oni zachwycają,,porcje ogromne -ledwo szło to zjeśc,,,puchar lodów :lody: i:kawa:,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunkowo coś w ogóle je? czy wszyscy trzymają się diety owocowej i sałatowej aby zgubić co nie co? ja już sobie przykróciłam ,,już ponad 2 kilo poszło w dół,,jeszcze  2 kg i znowu wpadnę w obżeranie się,,nie nie!!!:płacz: stop ,,halt ,,Tu gdzie jestem to bardzo dużo lanych klusek ,makaronów,ciasta wszelakiego rodzaju z jaj  i mąki  jedzą i to dużo potrafią zjesć ,także takimi ulepakami też się można zapchać na dobre,,,:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mial być filet drobiowy w panierce:hahaha: a co jest? babcia wsadzila do sosu:płacz: jak ja mam już dośc tych sosów :płacz: co  innego planowane a co innego robione-ale to normalka u demencji:hahaha: 2 miesiące innego jedzenia mi wystarczy ,,jeszcze troszkę i się skończą te sosiki ichne:święty:babcia zrobiła kalarepę w sosie-fujjjjjjjjjjjj ,ja bym wolała na surowo z koperkiem i jogurtem itd,,,ale co zrobić? zjem samą kalarepę bez tego podsmażanego sosu,,,jeszcze ziemniaki mają być uradowane nie wiem jeszcze czym,,mlekiem i masłem ,,czy tu nie jest dużo tłuszczu? jeszcze jak ! dużo,,ogrom,,,:płacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam jakiś czas temu w odwiedzinach u opiekunki z Polski  i tam na obiad były pączki z musem jabłkowym, ja się zdziwiłam takim obiadem,no niestety ,przyzwyczajona jestem jeśc pączki na podwieczorek ,a tak w międzyczasie gdy najdzie ochota,do kawy ale nie na obiad,,:płacz:a sama dzisiaj miałam gofry na obiad-hahhaha a do suchego gofra brzoskwinia z puszki,, to ,że ja teraz jem mniej,to mi bez różnicy czy to będzie gofer czy ryba,,i tak zjem trochę aby zaspokoić głód,ale nie wyobrażam sobie taki obiad w domu zrobić i jesc to na obiad w życiu,po obiedzie jako dodatek do kawy ok! jaja gonią mąkę i mleko tutaj,prześcigają się dzień w dzień ,:hahaha: a babcia jeszcze mi mówi,że muszą być urozmaicone obiady:hahaha::hahaha::hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi, a ja dziś wątróbkę z kurczaka, nie zraża mnie,że dziś piątek:)

na ostatniej szteli przestrzegałem postu, a babcia na kolację uparła się że chce salami...i dostała,haha

Blondi,ale urozmaicaj dla siebie papu,jakiś kurczak,mielone,sznycle,serio

do mnie nikt nigdy nie miał pretensji, że zjadłem co innego,niż pdp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś ganałam do miasta po świeżą rybkę. Kupiłam Steinbutt (turbot), bardzo smaczna rybka, ale strasznie droga, za dwa filety zapłacilam 20 euro.Podalam smażoną w sosie śmietanowym do tego ryż  z kurkumą i  sałata polna z pomidorami. 

Najbardziej się jednak umordowałam dziś z parkowaniem i wyjazdem z miasta. Małe miasto 24 tyś mieszkańców, ale znaleźć miejsce do parkowania graniczy z cudem, albo zakaz parkowania, albo wszystko zajęte, ewnentulanie parkomaty, kombinowalam jak tu zaparkować i nie płacić.Nastepnie miałam problem wyjechać na drogę główną,. Co wyjeżdżam patrzę nakaz jazdy prosto lub skrętu w prawo, a ja potrzebuję w lewo. I znów musiałam kółko zrobić by  z centrum miasta wyjechać. Tak to jest jak się miasta nie zna. Nawigacji niestety z aucie nie mam.  Najważniejsze, że znalazłam odpowiedni sklep i kupiłam odpowiednią rybę. Zdążyłam do domu przed 11.00 i obiad był punktualnie o 12.00. 

Jutro sobota, jadę tylko rano po bułki i nie ma więcej zakupów. 

Jutro robię szparagi. Wracając jeszcze kupiłam odpowiednią szynkę do tych szparagów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ makaroni no moi podopieczni lubią dobrze zjeść. Na życie nie skąpią. Wydaje tygodniowo ok. 200 euro. Zawsze w piątek albo świeża ryba, albo małże albo krewetki.  Dwa razy zrobiłam kabeljaufilet, ryba mrożona kupowana w normalnym markecie, ale dziadek kręcił nosem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie po obiadku ale upiekłam ciasto mleczne z kremem budyniowym i już kawałeczek zjadłam bo mi język do tyłka uciekał. :hahaha:

kocham takie ciasta z budyniem:hahaha: dawaj kawałeczek:ciacho: taki malutki:płacz: mi też zaraz ucieknie do tyłka i za tyłek:płacz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś będziemy pracowały bliżej siebie to będę piekła o dla siebie i dla Ciebie.

W południe jak była pielęgniarka mierzyć cukier pdp to też się pytała co tak pachnie, ale ciasto było jeszcze nie gotowe więc się nie załapała. :całus: Może nie codziennie ale lubię kawałeczek ciasta wtrząchnąć. Byle nie było za słodkie.

A "chodzi" za mną WZ-ka i chodzi, i chodzi i chyba wychodzi. :d:d:d

Zresztą lubię niezdrowe jedzenie. Lubię zjeść tłusto, lubię mięsko z sosem, wolę nawet sosik od mięska. W ogóle to ja lubię jeść. :burger::ciacho::lody::jabłko::kawa: Tylko na alkohol i słodkie napoje mam krzywe zęby....

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta chyba dobrze pamiętam,że jesteś patoczek chudy:płacz::hahaha: to możesz jesc ile wlezie ,tłusto i obficie,, ja dzisiaj jak byłam w sklepie to już w łapkach trzymałam Tiramisu,,ale odstawiłam,,bo wiem co by było,codziennie bym kupiła i jadła,,tak jestem pazerna na niektóre ciacha,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, adamos60 napisał:

a ja lubię żurek  i bardzo dobrze mi wychodzi  ---PDP ,niestety ale muszą też to jeść  ,chyba ,że wybitnie nie lubią  w tedy sam sobie gotuję.

@adamos60 ugotujesz dla całego opiekunkowa na Wielkanoc,,jak Ci dobrze wychodzi to ja się piszę ,bardzo chętnie,,z białą kielbaską i jajcem,,jaja będa rozchwytywane w każdej postaci:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram z Polski Barszcz Biały "Winiary" tu na miejscu kupuję Bratwurst, tylko u rzeźnika,  smakuje podobnie jak nasza biała kiełbasa.  Zakwasić mąkę jest trudno, bo i gdzie. Chyba na kaloryferze postawić i trzymać tydzień w glinianym dzbanku, może się uda. Poza tym na barszcz musi być  grubo mielona żytna mąka najlepiej z otrębami. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jak usłyszałam ,że babcia chce mielone to od razu zaznaczyłam ,że ja robię obiad ,,bo ostatnio babcia zrobiła takie ulepy a nie mielone,,do mięsa dodała kaszy manny full i bułki tartej bo mięso było za rzadkie,więc ja zrobiłam tylko z mięsa i bez niczego,żadnej manny ani bułki,,wyszły mięciutkie i babcia zachwycona obiadem,,nawet pierwszy raz zrobiłam jej sama ich te kartofelsalat,,też smakowało,,nikogo nie wpuszczała do tej pory do kuchni,,też żałowała kasy ,,a mi codziennie sama wyciąga kasę i daje,,nieraz trzeba czasu trochę aby taka babcia zobaczyła ,że ja też potrafię zrobić nie jedno i też smacznie,,teraz jak przyjedzie zmienniczka to zrobi gały,,już robi jak się pyta co i jak,,bo jej nigdy nic nie pozwoliła zrobić,,o co chodzi? może jednak o czystośc? jakoś zleciało do obiadu ,,teraz pauza 3 godziny,,,lubię jak babcia leży po obiedzie i ja sobie spokojnie odpoczywam,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ale robicie mi smaka!!!!?? Ja teraz obiadki z kateringu jem, zamawia je pan i władca wszystkiego i wszystkich, jakiekolwiek mięso by nie było smakuje i wygląda tak samo, pływa w glutowatym sosie (jem bo głodna jestem) , jarzyny rozgrywane-im to smakuje

Oni chyba nic innego nie jedli, niczego co jest wg.mnie normalne,

Żadnych owoców!!!!!!!!Ll

Naprawdę paranoja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara d wiem o jakich sosach i glutach piszesz,,takie podają tutaj w restauracji a fujj też jadłam bo nie miałam wyboru,,ale sosiki gluciki,,

ale nie zawsze takie jemy rarytasy,,mnie już babcia wpędziła równo w kuchnie,,dzisiaj tylko spatzle z fasolką szparagową,ale babcia zachwycona jakie smaczne zrobiłam:hahaha: podziękowan i chwalenia nie było końca,,miłe ,bardzo miłe,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbara d zawsze na te zaufanie trzeba zapracować,,nieraz zajmie mi to parę dni a nieraz więcej,,a jeszcze w innym przypadku od razu ,, ale gotuję wymyslone dania babci,,nie ważne co !!! ,ważne ,że sama robię,,,to prawda,!!! juz zaczyna się lament:płacz: bo zbliża się mój wypad od babci,,ale wniosłam w ten dom bardzo dużo,,czuję się tutaj tak na luzie, jakby to była moja babcia,,robię co mi się podoba i jest dla babci ok! :hahaha: przywiązałam się do niej też,,cholera znowu rozstanie,,ale tak musi być,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...