Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, INEZ napisał:

Kurcze teraz sobie dopiero przypomniałam,że Ty u tego dziadka jesteś co ten jego syn jest no wiesz :szept: i tak sobie pomyślałam ,że te parówki i fasolka to takie zaszyfrowane wiadomości są ;) dla Ciebie .Ja bym nawet na ogórka uważało no chyba ,że byłby w plasterkach ;)

był upal i nie zajarzyłem :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Nie gotowałam. Córka ugotowała. Ziemniaki, mielonka, mleko i taką breję podali z jajkiem sadzonym. Po pierwszym szoku zjadłam wszystko. Tylko nazwy zapomniałam.:haha:

yyyyyy??????:kopara:

w kassel bylismy ze znajomy w calden na zarelku ot tak  wolny oddech od tyrana ...my kobiety standard ale maz tej znajomej zamowli ichni zilc ...z ziemniakami i papryka...to niby mieso wyglado jakby ktos zwymiotowal..zajadal sie a mnie sie cofalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras1 dzisiaj do moich dziadków przyjeżdża córka z przyjaciółką:szok: ona jest chyba no wiesz :szept:proszę o radę jak to przetrwać? :haha:a swoją drogą może byśmy się zamienili  na  te  sztele no wiesz ty przyjedziesz tu po mnie a ja na Twoje miejsce ?:haha:Może byśmy te ichnie dzieci właściwe tory nakierowali ?:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze dania nas odwiedzila musialm ogarnac cos na ichnia modle i wymodzilam te beligte brotchen ale z polskim akcentem....majonez nasz najlepszy na swiecie byl jako dodatek...pozarli i siedza siedza...ale teraz hit:

ciasto jablkowe z makronami i bita smietana....brzmi niezle co ? a w praktyce....uprazone jablka z duza iloscia cukru...mocno zmrozone....pokruszone makronki i bita smietana ale nie taka ubita na sztywno tylko ot tak...pol miekko

i kladziesz warstwy...jabkla, makronki, jablka, makroni a na wierzch...ta niby smietana bita..no i sie to nazywa casto jablkowe z. makronkami...co kraj to byczaj

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

Tartą marchewkę na surową chcą jeść u Ciebie ?

Tak, to już któryś z domów gdzie bardzo chętnie jedzą,ja uwielbiam...robię ją na grubych oczkach i tylko doprawiam solą, pieprzem, łyż,płaska cukru i łyżka oliwy, wymieszać i zjeść...pyszna..można natkę pietruszki, można trochę cytryny, trochę czosnku,pół całego ząbka wetknąć do tej marchewki,aby nabrała smaku,potem czosnek wyrzucić..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ania39 napisał:

Tak, to już któryś z domów gdzie bardzo chętnie jedzą,ja uwielbiam...robię ją na grubych oczkach i tylko doprawiam solą, pieprzem, łyż,płaska cukru i łyżka oliwy, wymieszać i zjeść...pyszna..można natkę pietruszki, można trochę cytryny, trochę czosnku,pół całego ząbka wetknąć do tej marchewki,aby nabrała smaku,potem czosnek wyrzucić..

Ja też tak robię czasami z jabłkiem ale u siebie w domu tu się jeszcze nie spotkałam ,żeby takie coś chcieli jeść:haha:.Kim się teraz opiekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, INEZ napisał:

@maras1 dzisiaj do moich dziadków przyjeżdża córka z przyjaciółką:szok: ona jest chyba no wiesz :szept:proszę o radę jak to przetrwać? :haha:a swoją drogą może byśmy się zamienili  na  te  sztele no wiesz ty przyjedziesz tu po mnie a ja na Twoje miejsce ?:haha:Może byśmy te ichnie dzieci właściwe tory nakierowali ?:haha:

nie wiem co poradzić ,ale rób fotki chetnie popatrzę :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, INEZ napisał:

Tartą marchewkę na surową chcą jeść u Ciebie ?

a jaka dobra...w jablkiem i cytryna nie potrzebuje w sumie nic wiecej...czasami odrobina miodu

tu sie nie przyjela ale w poprzednich miejscach mialam okazje zaserwowac d o ryby...mlaskali

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucyna.beata napisał:

a jaka dobra...w jablkiem i cytryna nie potrzebuje w sumie nic wiecej...czasami odrobina miodu

tu sie nie przyjela ale w poprzednich miejscach mialam okazje zaserwowac d o ryby...mlaskali

Ja w domu też robię z jabłkiem i cytryną i też przeważnie do ryby a jak dzieci były mniejsze to im robiłam czasami do innych obiadków też no bo wiadomo maluchy nie każdą surówkę zjedzą :)

Zauważyłam,że co dom to inaczej jedzą masakra jak ktoś obrotny w temacie gotowania nie jest to można się męczyć jak podopieczni jakieś dziwne smaki mają.

Ja dzisiaj mam mięso z wczoraj czyli udka z kurczaka,ziemniaki do tego zrobię może  nawet frytki i chyba sałatę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leberkäse + kartoffeln püree i mix z sałaty lodowej, resztek tu nie ma, jedynie obierki po warzywach i owocach, powiem szczerze,że cieszy mi się mordka jak widzę pdp co tak super zjada moje posiłki, mam zdjęcia w telefonie z każdego dnia,a piszę z laptopa, z tel nie potrafię się zalogować,bo nie pamiętam jakiego hasła tu użyłam przy rejestracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

Nie. Główne danie, razem - kassler z kapustą kiszoną.

 

Robiłam raz. Kapustę kiszoną przygotowałam jak do bigosu...czyli cebulka podsmażona, ziele, liść, jak masz to dodaj grzybki...i gotowałam...a pod sam koniec włożyłam Kasseler'a. Nie powinno się długo go dusić, bo robi się twardy. Przez parę minut "pobytu" w "bigosie" puści smak...Niezłe jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...