Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie gotuje, jak się gotuje (we mnie też).

Po dwóch śniadaniach i owocowym deserze przyszedł czas na:

Sauerkrauteintopf + oczywiście deser grießpudding.

To się wydarzyło między 8:30 a 12:00.

Za niecałą godzinę będzie wołanie o lody, potem owoce, potem kanapki z fleischwurstem, znów owoce...a na koniec dnia (18) normalna kolacja...

 

Ja na razie na 3 kubkach kawy poprzestałam.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja...NIC..

kuchnia pusta stoi i gotowa na inwencje tworcze dziadka..

wlasnie pochlonelam kasze gryczana z brazowym ryzem , razowy makaron i jogurt naturalny z ziolami ...taki jak to w domu u nas sie robi..pietrucha koper szczypior..

jedno z wielu dan jakie za mna juz chodza...to bitki w sosie..nie musi byc zawiesity ale po prostu sos...albo zeberka....hmmmmniam....mieso niekoniecznie ale te sos

no i nasz polski rosol...

naturalnie takze polskie ogorki zakiszone...takie malosolne....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Jak robisz sos koperkowy?ja do mielonych nigdy nie jadłam ,jadłam do jajek ale tylko jako gość nigdy sama nie robiłam :)

Kochana idę do Edeki i kupuję z Maggi....Sama umiem zrobić,ale tu się nie wysilam, dodaję tylko potem garść świeżego pokrojonego koperku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak wspomnialam goscie goscie...z danii

czyli ichnia..."spadajaca gwiazda" a po naszemu chleb tostowy podzielony na pol jedna kanapaka z filetem z fladry obsmazony w panierce na to krewety majonez...duuuuuzo polskiego mayo kropla kawiru do deko i oczywscie wariacje z zielona salata w roli glwnej a druga polowka...sos musztardowy na slodko losos wedzony cytryna siekana czerwona celbulka i kawiro ale tu juz zdecydowanie wiecej....

ja nie zasiadam do stolu...nie chce to raz a dwa ze ni w zab ichniego jezyka nie kumam wiec zajme sie babka szogun se pogada a ja  pozrem swoje warzywa....nie wiem jeszcze jakie...trawy narwe

to w przerwie szybko poki leki zaczna dzialac

znikam 

pa kochani

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wysilam się ... wczoraj zrobiłam paprykę nadziewaną, ale dziś wyciągnęłam własne mrożonki. Dla pdp była cukinia z boczkiem a dla mnie gulasz. Jakoś tak dość często mi wychodzi trzy porcje obiadowe to jedną zamrażam i zjadam gdy dla pdp robię rybę czy jajka sadzone.  Przeszlam całkowicie na puree z kartofli i selera (przewaga selera), a do tego miska zielonej sałaty: dziś z pomidorami koktajlowymi i zielonym ogórkiem. Na jutro (piątek) będzie rybka dla pdp, a dla mnie papryka bo jedna mi jeszcze została. Zrobię do tego marchewkę z groszkiem, ale marchewki będą całe (te malutkie) bo ładnie prezentują się na talerzu xd trochę zielonej sałaty tez zrobię :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knedle ze śliwkami wyszły mi super wszystko zjedli do tego machnęłam jeszcze zupę grzybową ale bez makaronu,która została mi jeszcze na jutrzejszy obiad.Nie wiem jak to się dzieje ale ja tutaj lepiej gotuje niż w swoim domu hm może i dobrze bo gorzej jakby było na odwrót ;).Jutro ryba ,frytki i sałata albo fasolka do wyboru do koloru do ogródka mam blisko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maras1 napisał:

ja nie gotuje ,a synek podał na obiad parówki z ziemniakami i fasolką ,zjadłem nie wybrzydzam ,bo przyjdzie mu do głowy żebym sam sprobował gotować:d

Kurcze teraz sobie dopiero przypomniałam,że Ty u tego dziadka jesteś co ten jego syn jest no wiesz :szept: i tak sobie pomyślałam ,że te parówki i fasolka to takie zaszyfrowane wiadomości są ;) dla Ciebie .Ja bym nawet na ogórka uważało no chyba ,że byłby w plasterkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...